Audio: Fakty po Faktach

Leszek Miller, Waldemar Pawlak, Rafał Trzaskowski, Krystyna Kurczab-Redlich

Czas trwania 45 min

Czy Polacy mają powody, aby się bać o ceny i dostępność węgla? - pytał swoich gości Piotr Marciniak w programie "Fakty po Faktach" w TVN24. - W Polsce węgiel jest, tylko nie można go wydobyć, bo spółki prowadziły szybkie wydobycie - mówił Waldemar Pawlak. Zdaniem Leszka Millera "Polacy nie tylko powinni bać się zimy, ale powinni się bać premiera". Byli premierzy komentowali także odwołanie Piotra Naimskiego ze stanowiska pełnomocnika rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. - To jest początek łańcucha dymisji, ale trzeba cenić ludzi, którzy uważają, że jeśli mają rację, to będą bronić tych racji do końca - powiedział Leszek Miller.

 

Następnie w programie rozmawiano o wzroście zakażeń koronawirusem. - Obawiam się, co będzie, jak COVID-19 dotrze do niezaszczepionych. Obawiam się, co będzie na jesieni - mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Odniósł się również do okładki "Gazety Polskiej" z wizerunkiem Donalda Tuska. Szef PO ma na niej przypominać Adolfa Hitlera. Pod okładką pojawiło się hasło przez wiele lat wykorzystywane przez niemiecką armię, "Gott mit uns" ("Bóg jest z nami" - przyp. red.). Donald Tusk zapowiedział złożenie pozwu. 

 

W "Faktach po Faktach" także o incydencie w Teheranie. Władimir Putin musiał czekać na spotkanie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. - To była zemsta. Po raz pierwszy ktoś dał odczuć Putinowi to, co on dawał odczuć masie ludzi. Królowa brytyjska czekała piętnaście minut, papież prawie godzinę - komentowała Krystyna Kurczab-Redlich, autorka książek o Rosji i jej prezydencie.