Dworczyk apeluje, by nie obawiać się AstraZeneki. "Nie stwarza zagrożenia"

My opieraliśmy się na faktach, na wskazaniach naukowców i lekarzy, nie wstrzymywaliśmy naszego programu. Dzisiaj te kraje, które uległy panice, wracają do szczepień AstraZeneką, potwierdzając, że wybór polskiego rządu był słuszny – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu do spraw szczepień. Minister poinformował, że w drugim kwartale nastąpi zakończenie pierwszego etapu szczepień. Przekazał, że rozpoczęta została rejestracja „kolejnej grupy seniorów, czyli osób w wieku 66 i 65 lat”. - Od 23 marca rozpocznie się rejestracja kolejnych pięciu roczników, czyli seniorów od 60 do 64 lat - dodał.

 

- Ponawiamy apel o to, aby nie obawiać się. Szczepionka AstraZeneki to preparat niestwarzający zagrożenia, jest to preparat, którym szczepienie rekomendują lekarze, naukowcy - mówił Dworczyk.

 

- Gorąco namawiamy i apelujemy do wszystkich o rejestrację do szczepień, w tym szczepień wykonywanych preparatem AstraZeneca, bo jest to wyraz odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale także za naszych najbliższych - argumentował.