Dekada "Czarno na białym"

Kolęda w domu publicznym (2017)

Młody wikary, który odwiedza z kolędą dom... ale publiczny w Łodzi. Nie przez przypadek - wiedział, gdzie idzie i był do tej wizyty przygotowany w przeciwieństwie do spotkanych tam kobiet, które były zaskoczone, że zamiast potępienia była modlitwa i rozmowa. Ewangelia w miejscu, które dla wierzących jest siedliskiem grzechu? To była specjalność księdza Michała. Rozmawiała z nim w 2017 roku Brygida Grysiak.

Kilka lat po emisji reportażu, losy księdza Michała znów pojawiły się na czołówkach gazet. W maju 2019 roku został ekskomunikowany za przyjęcie protestanckiego chrztu. Dwa miesiące później metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś zdjął z niego ekskomunikę. Pod koniec stycznia 2020 kapłan wyjechał na misję do Tanzanii. Łódzka kuria informowała wówczas, że "jest to działalność podjęta wyłącznie z jego własnej inicjatywy".

Program "Czarno na białym" na antenie jest już od 10 lat. W cyklu Dekada "Czarno na białym" przypominamy najważniejsze i najlepsze reportaże, które powstały w tym okresie.