"Czas decyzji. Bitwa o Rzeszów". Debata w TVN24

Czy są za centralizacją i prywatyzacją szpitali? Jak oceniają współdziałanie rządu z samorządami w kwestii szczepień przeciw COVID-19? Po co - ich zdaniem - przesunięto termin wyborów prezydenckich w Rzeszowie z 9 maja na 13 czerwca? Czy Krajowy Plan Odbudowy - według nich - jest próbą zdegradowania samorządów niezależnych od władzy? Jak zamierzają działać na rzecz niezależności lokalnych mediów, przejętych przez PKN Orlen, czyli spółkę Skarbu Państwa? Jaka jest ich wizja Rzeszowa XXI wieku? Co chcą zmienić w mieście? Na te pytania w debacie "Czas decyzji. Bitwa o Rzeszów" w TVN24 i TVN24 GO odpowiadali kandydaci na prezydenta Rzeszowa: Ewa Leniart (popierana przez Prawo i Sprawiedliwość wojewoda podkarpacka), Konrad Fijołek (wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni), Marcin Warchoł (kandydat Solidarnej Polski, wiceminister sprawiedliwości, popierany także przez Porozumienie) i Grzegorz Braun (poseł Konfederacji).

 

Debata "Czas decyzji. Bitwa o Rzeszów" w TVN24 i TVN24 GO składała się z trzech części tematycznych: pandemia i służba zdrowia, polityka krajowa a samorząd, sprawy lokalne Rzeszowa, w których pytania zadawała prowadząca Katarzyna Kolenda-Zaleska. Na odpowiedź na każde z pytań uczestnicy mieli 60 sekund. Dodatkowo każdy z kandydatów mógł zgłosić się do 30-sekundowej wypowiedzi.

 

W czwartej części programu kandydaci - w czterech turach - wzajemnie zadawali sobie pytania. Na zadanie wybranemu kontrkandydatowi pytania mieli 30 sekund, kontrkandydat na odpowiedź 60 sekund. Czas na ripostę wynosił 30 sekund.

 

Piąta, ostatnia runda przeznaczona była na wolne wypowiedzi kandydatów, na które każdy z nich miał 90 sekund.