"Wiemy, że rozstanie boli". Rząd Nowej Zelandii chce pomóc nastolatkom radzić sobie z negatywnymi emocjami

Autor:
pb//az
Źródło:
Guardian, nzherald.co.nz

Władze Nowej Zelandii uruchomiły nową kampanię, której celem jest pomoc młodym ludziom po rozstaniu z chłopakiem czy dziewczyną. - Chcemy wspierać naszą młodzież, aby radzili sobie z krzywdą - wskazała wiceminister rozwoju społecznego. W dalszej perspektywie kampania ma sprawić, że młodzi w przyszłości będą inaczej podchodzić do związków.

W środę nowozelandzkie władze zainaugurowały kampanię pt. "Love Better". Ma ona pomóc młodym ludziom poradzić sobie po rozstaniu z partnerem i wspierać ich w tym trudnym czasie. Inicjatorem kampanii jest Ministerstwo Rozwoju Społecznego.

ZOBACZ TEŻ: Dzisiejsi 14-latkowie nigdy w życiu nie kupią papierosów. Pierwsze tego typu prawo na świecie

Kampania "Love Better" ma pomóc młodym ludziom

Nowozelandzkie władze chcą przedstawić młodym zdrowe sposoby na poradzenie sobie z negatywnymi emocjami towarzyszącymi zerwaniu. Jak zauważa "Guardian", kampanii towarzyszy wideo promocyjne, w którym występują młode osoby, mówiące o tym, w jaki sposób przechodzą przez rozstania. Radzą na przykład, aby usunąć byłych partnerów ze swoich mediów społecznościowych. Nagranie opublikowano na popularnych wśród młodych ludzi platformach internetowych, takich jak TikTok czy Instagram. Wkrótce mają się pojawiać także inne nagrania, artykuły czy podcasty.

Koszt kampanii ma wynieść 6,4 mln dolarów nowozelandzkich (ok. 17,3 mln zł) w ciągu trzech lat. Część z tych funduszy trafi na rzecz organizacji młodzieżowej Youthline, działającej w ramach kampanii, do której młode osoby mogą zadzwonić, ale także napisać wiadomość z prośbą o radę w sprawach sercowych.

- Wiemy, że rozstanie boli. Chcemy wspierać naszą młodzież, aby radzili sobie z krzywdą i wiedzieli, że można sobie z nią poradzić nie krzywdząc siebie ani innych - powiedziała wiceminister rozwoju społecznego Priyanca Radhakrishnan. Według niej tego typu program nie był dotąd wprowadzony w żadnym innym państwie świata. - W Nowej Zelandii mamy bardzo wysokie wskaźniki przemocy rodzinnej i seksualnej. Pracujemy, żeby je odwrócić i wiemy, że w tym celu potrzebujemy innowacyjnego podejścia - dodała. W dalszej perspektywie kampania ma zapewnić, że młodzi będą w przyszłości zdrowiej podchodzić do związków.

Z badania pracowni Kantar zleconego przez rząd Nowej Zelandii w 2022 roku wynika, że 62 proc. osób w wieku 16-24 przeżyło rozstanie, a 72 proc. przyznało, że doznało z tego powodu krzywdy lub samemu ją wyrządziło.

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałabyś/chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, tu znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc - zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Autor:pb//az

Źródło: Guardian, nzherald.co.nz

Źródło zdjęcia głównego: Antonio Guillem/Shutterstock

Pozostałe wiadomości