Przewodów. Dzieci wróciły do szkoły, są pod opieką psychologa

Autor:
ms/
tam
Źródło:
PAP
Dyrektorka szkoły podstawowej w Przewodowie o powrocie dzieci do szkoły
Dyrektorka szkoły podstawowej w Przewodowie o powrocie dzieci do szkoły TVN24
wideo 2/13
TVN24Ewa Byra, dyrektorka szkoły podstawowej w Przewodowie o powrocie dzieci do szkoły

W czwartek do szkoły w Przewodowie (woj. lubelskie) wróciła większość uczniów. Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z psychologami. Jak poinformowała dyrektorka placówki Ewa Byra, jeśli zajdzie potrzeba, zostanie sprowadzony psychotraumatolog z Zamościa.

Czytaj też: Wybuch w Przewodowie - co wiemy do tej pory

W czwartek rano do szkoły w Przewodowie wróciła większość dzieci. Jak podała dyrekcja placówki, na godz. 7.30 w szkole było 55 uczniów.

- Dzisiaj miejscowe dzieci przyszły do szkoły, a pozostałe zostały dowiezione. Cieszymy się, że możemy rozpocząć dzisiaj zajęcia wspomagające uczniów - powiedziała w czwartek Byra.

Jak podała, jeśli nauczyciele zaobserwują taką potrzebę, to zaprosi do szkoły psychotraumatologa z Zamościa. - Ale myślę, że uporamy się z tym własnymi siłami - dodała.

W środę z opieki psychologów skorzystało czworo dzieci z rodzicami - poinformowała Ewa Byra.

Najpierw spotkanie z psychologiem, później lekcje

Czwartkowe zajęcia uczniowie rozpoczną od spotkania z psychologami z poradni. - A później będziemy wracać sukcesywnie do właściwych zajęć dydaktycznych zgodnie z rozkładem - wyjaśniła dyrektorka.

Pytana o atmosferę w szkole odpowiedziała, że jest naturalna. - Jest jak w szkole. Dzieci rozmawiają między sobą i z nami. Będziemy dużo rozmawiać, damy się dzieciom wypowiedzieć, bo to jest najistotniejsze w tej sytuacji - przyznała.

Jak podała starosta hrubieszowski Aneta Karpiuk, od wtorku w Przewodowie są specjaliści z poradni i służą pomocą uczniom i nauczycielom szkoły, rodzinom ofiar i pozostałym mieszkańcom.

Rakieta zabiła dwie osoby

We wtorek we wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim (woj. lubelskie) spadł pocisk. W wyniku eksplozji zginęło dwóch mężczyzn. Z tego powodu od środy w miejscowej szkole nie odbywały się lekcje.

Czytaj też: Wybuch w Przewodowie. Kim były ofiary?

Do szkoły w Przewodowie uczęszcza 71 uczniów, w tym 15 dzieci do oddziału przedszkolnego.

Czytaj też: Wybuch w Przewodowie. W okolicy mogą być użyte drony oraz policyjny śmigłowiec. Policja informuje i uspokaja

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ms/ tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mieszkaniec Przewodowa

Pozostałe wiadomości