Wrocław

Wrocław

Pościg za kradzionym audi

Zamiast zatrzymać się do policyjnej kontroli, uciekał w kierunku Zgorzelca. 26-latek, który kierował skradzionym w Berlinie audi, zatrzymał się dopiero na ustawionej na drodze blokadzie. Mężczyzna trafił do aresztu.

"Ktoś podbiera nam odpady". Będzie monitoring kubłów

- Zanim nasze pojazdy wyjadą do zbiórki, makulatura jest zbierana przez prywatnych przedsiębiorców czy osoby - skarży się szef jeleniogórskiej spółki, która odbiera w mieście odpady od mieszkańców. Sprawie przygląda się policja. Miejski urząd też zapowiada pomoc.

Kaczyńscy patronami wrocławskiego bulwaru

Bulwar nad Odrą we Wrocławiu od poniedziałku nosi imię Marii i Lecha Kaczyńskich. Z inicjatywą nadania mu imienia zmarłej pary prezydenckiej wystąpili związkowcy z Solidarności i władze samorządowe.

KGHM z koncesją do 2063 roku

Decyzją ministra środowiska KGHM Polska Miedź może kontynuować wydobycie rud miedzi do 2063 roku. - To nasz ogromny sukces - ocenia prezes jednej z największych polskich spółek.

Pożar w legnickiej szkole. 11 zastępów straży gasi poddasze

Pożar w jednej z uczelni w Legnicy (woj. dolnośląskie). Na miejscu jest 11 zastępów straży pożarnej. Jeszcze przed ich przybyciem z budynku ewakuowano 25 osób. W tej chwili trwa dogaszanie poddasza. - Straty mogą być duże - oceniają strażacy. Zdjęcia z akcji otrzymaliśmy na Kontakt24.

Przekładane operacje, brakuje krwi. "Apelujemy o pomoc w ratowaniu życia"

Brakuje krwi we wrocławskim centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa. - Pomimo końca wakacji nadal nie ma wystarczającej liczby dawców. Lekarze w szpitalach muszą przekładać część planowanych zabiegów - alarmują pracownicy RCKiK. - Oddanie krwi trwa tylko 8 minut, a można uratować życie człowieka - zachęcają.

Błoto, skoki, prędkość i upadki. Ekstremalna jazda na Czarnej Górze

Szybkie zjazdy po stromych zboczach, duże emocje i bolesne upadki. Downhill, czyli ekstremalny zjazd rowerem z gór, opanował Czarną Górę, gdzie odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska w tej dyscyplinie. Zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie pokonać blisko dwukilometrową trasę. Oprócz naturalnych przeszkód, takich jak kamienie, drzewa czy wystające korzenie, podczas zjazdu downhillowcy pokonują przygotowane bandy i wyskocznie.

"Parowóz jest jak kobieta. Złośliwa małpa"

Zanim koła pójdą w ruch, a para zrobi "buch", maszyniści muszą wyczyścić piec, wrzucić do niego węgiel i rozpalać przez osiem godzin. Później idzie już łatwo. - Jeździ się jak rowerem - śmieją się i przyznają, że parowóz jest jak kobieta. - Jak się go dobrze traktuje, odpłaca się tym samym. To maszyna, która "mówi" - twierdzą.

Para buch, koła w ruch. Gala zabytkowych parowozów

Zabytkowe, niepowtarzalne i wyjątkowe. Parowozy z Niemiec, Czech i Polski zajechały na Dolny Śląsk. Każdy kto chciał choć na chwilę cofnąć się w czasie mógł w sobotę przyjechać do Jaworzyny Śląskiej. - To historia na wyciągnięcie ręki - mówili zachwyceni miłośnicy kolejnictwa.

Wyszukiwali kobiety w internecie i zmuszali do prostytucji

Przez blisko dziewięć miesięcy trzy kobiety, a wśród nich 17-latka, były zmuszane do prostytucji - wynika ze śledztwa prowadzonego przez legnicką prokuraturę. Zarzuty w sprawie usłyszało trzech mężczyzn, którzy pobierali od kobiet część zarobionych pieniędzy. Oskarżeni przyznali się do winy.

"To piwo pili jak herbatę". Historia Browaru Piastowskiego

Swoimi produktami raczył Niemców, żołnierzy Armii Czerwonej, a w latach PRL-u i całą Europę. Browar Piastowski produkował piwo, bez którego wrocławianie nie mogli się obejść. I choć kiedyś przed jego bramą ustawiały się kolejki chętnych, dziś nie ma nikogo, kto chciałby go ratować.

Zarzuty za rozlaną rtęć w bloku

Do 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który miał rozlać ok. 50 gramów rtęci w bloku w Kamiennej Górze. Z objawami podtrucia do szpitala trafiły trzy osoby, w tym czteroletnie dziecko. Niewykluczone, że 28-latek zostanie też tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Poleci szybowcem nad Himalajami. "Mogę liczyć tylko na siły wiatru"

Chce wzbić się w powietrze na wysokość blisko 9 tys. metrów. Potem może liczyć jedynie na siły wiatru. Sebastian Kawa, pilot i dziewięciokrotny mistrz świata w konkurencjach związanych z lotami szybowcem, chce przelecieć nad najwyższymi górami na świecie. We "Wstajesz i wiesz" mówił o swoim ekstremalnym zadaniu - locie nad ośmiotysięcznikiem.

Rozlana rtęć i ewakuacja bloku. 3 osoby w szpitalu

4-letnie dziecko, razem z matką i nastoletnią siostrą zostało przewiezione do szpitala po tym, jak w bloku przy ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze została rozlana rtęć. Na miejscu substancję zebrała straż pożarna. Ewakuowano pozostałych mieszkańców. Po kilku godzinach policja zatrzymała 28-latka podejrzanego o rozlanie substancji.

Sąd zdecyduje o eksmisji Romów z koczowiska

22 listopada wrocławski sąd okręgowy rozpatrzy pozew wrocławskiego magistratu o eksmisję rumuńskich Romów z koczowiska przy ul. Kamieńskiego. Od kilku lat w barakach bez bieżącej wody mieszka tam ok. 60 osób, które do tej pory nie zalegalizowały pobytu w Polsce.

Jak wygląda burza w szklance? Zobaczysz na festiwalu nauki

Jak chłodzić światłem i jak powstają nowotwory? Na te i na inne pytania odpowiedzą naukowcy podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Dla wszystkich ciekawych świata przygotowali ponad 1400 różnych pokazów, wykładów, debat i prelekcji, z czego blisko 900 w samym Wrocławiu.