Wrocław

Wrocław

Wrocławska prokurator Justyna D., która miała sfałszować dokument i przedłużać śledztwo, usłyszała zarzuty. Wcześniej sąd dyscyplinarny nie chciał uchylić jej immunitetu. Sprawa, którą prowadziła Justyna D., dotyczyła błędów w sztuce lekarskiej. Według śledczych to przez jej działanie śledztwo ostatecznie umorzono.

Mieli startować do miejskiej rady z listy Twojego Ruchu. Pozbierali podpisy, przygotowali dokumenty i... dzień wcześniej wypisali się z partii. - Z zarządu województwa odeszło pięć z dziewięciu osób, w tym przewodniczący i sekretarz. W ciągu jednego dnia, a właściwie nocy. Nie mogliśmy już nic zrobić - tłumaczą się obecni członkowie TR. I przyznają bez ogródek: To pierwsze nasze wybory samorządowe i porażka. A porażki się zdarzają.

Prokuratura Rejonowa w Kluczborku postanowiła umorzyć śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym przez Rafała Dutkiewicza. Prezydent Wrocławia nie stanie przed sądem za, jak to ostatecznie określili biegli, kolizję. W kwietniu tego roku Dutkiewicz wyjeżdżając z niedozwolonego miejsca wjechał pod tramwaj. Przeszedł operację i przebywał kilka miesięcy na zwolnieniu lekarskim.

Znani w regionie samorządowcy, byli posłowie oraz artyści i sportowcy wystartują w wyborach do sejmiku województwa dolnośląskiego. Wspólne listy wystawiła Platforma Obywatelska i środowisko samorządowców związane z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość komentuje: - Na naszych listach nie ma celebrytów czy osób znanych z aktywności w innych dziedzinach. Stawiamy na osoby sprawdzone.

Zakończył się głośny proces spółki InterSpa i wrocławskiego magistratu. W środę 8 października zostanie ogłoszony wyrok w sprawie odszkodowania, którego niemiecki inwestor domaga się od gminy. Chodzi o zerwanie kontraktu na budowę aquaparku - Wrocławskiego Parku Wodnego. Niemieccy przedstawiciele firmy chcą od miasta 126 mln złotych.

- To było jakieś 8 w skali Beauforta. Wszyscy mamy jakieś straty - oceniają żeglarze, którzy we wtorek późnym popołudniem zmagali się ze szkwałem nad Zalewem Mietkowskim pod Wrocławiem. Wiatr był tak mocny, że zarwał pomost, przy którym zacumowane były żaglówki. - Ludzie mówią, że pierwszy raz coś takiego widzieli - podkreślają wodniacy.

- Rafał Dutkiewicz spowodował kolizję, a nie wypadek. Nowa opinia biegłych potwierdziła tę poprzednią - informuje Lidia Sieradzka, rzecznik prasowy opolskiej prokuratury. To właśnie tam zostało przeniesione dochodzenie w sprawie wypadku prezydenta Wrocławia, który pół roku temu wjechał pod tramwaj. Policja zakwalifikowała zderzenie jako kolizję, ale doniesienie do prokuratury złożył jeden z mieszkańców Wrocławia. W sprawie dwukrotnie powoływano biegłych.

Stukot obcasów, szuranie podeszw i gwar języków na Rynku, handlowe rozmowy w Hali Targowej, szum Odry i gdakanie kaczek w Parku Szczytnickim – to tylko niektóre z dźwięków charakterystycznych dla stolicy Dolnego Śląska. Jej brzmienie dokumentują twórcy Dźwiękowej Mapy Wrocławia. I przekonują, wbrew różnym badaniom poziomu hałasu, że Wrocław to jedno z najcichszych miast w Polsce.