Wrocław

Wrocław

Zabił cztery osoby. "Walczyłem o to, żeby jak najszybciej umarli"

Zabił cztery osoby. Połowy swoich ofiar nawet nie znał. Nigdy nie zamienił z nimi słowa. Uznał jednak, że to osoby złe. Mieszkaniec Legnicy (woj. dolnośląskie) do wszystkiego się przyznał. Został skazany na dożywocie. Jego obrońca odwołał się. Chciał, by Marcin K. za kratami spędził 25 lat. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu nie zgodził się na to.

Wandale dewastowali miasto. Szuka ich policja

Idą przez miasto i niszczą wszystko to co wpadnie im w ręce. Tak wyglądał sobotni poranek grupy mężczyzn z Legnicy (woj. dolnośląskie). Straż miejska pokazuje nagranie, miasto mówi o smutku, a policja szuka sprawców dewastacji.

Porysował, wybił szybę i podpalił auto

Podszedł do zaparkowanego opla i go porysował. Głównie szlaczki, ale pojawiły się też obraźliwe napisy. Następnie wybił szybę i wrzucił do środka coś, od czego chwilę później samochód stanął w płomieniach. Kamery na parkingu zarejestrowały mężczyznę, ale był on zamaskowany. Właściciel auta wyznaczył 5 tys. złotych nagrody za wskazanie sprawcy podpalenia.

Podpalił salon gier, zginęły dwie osoby. Dożywocie

Wszedł do salonu gier. Miał kanister z benzyną i zapalniczkę. Zażądał zwrotu pieniędzy i telefonów. Gdy spotkał się z odmową wylał ciecz i doprowadził do wybuchu. Efekt? Cztery poparzone osoby, dwie z nich później zmarły. Piotr G. został skazany na dożywocie. Od wyroku się odwołał.

Pierwsze takie wybory w Polsce. Wyłonili Miss Kół Gospodyń Wiejskich

49 kobiet w wieku od 13 do 69 lat. Łączy je to, że pochodzą ze wsi, należą do lokalnych kół gospodyń i wystąpiły w pierwszych w Polsce wyborach Miss Kół Gospodyń Wiejskich. Panie zaprezentowały się w strojach ludowych, codziennych i wieczorowych. Tytuł i nagrodę główną - lodówkę - zdobyła licealistka.

Wrocław przeciwko faszyzmowi. "To co się stało to głęboka porażka państwa i społeczeństwa"

"Moją ojczyzną jest człowieczeństwo", "Tu są granice przyzwoitości" i "Polska bez faszyzmu" - między innymi takie hasła pojawiły się w trakcie manifestacji Wrocław przeciwko faszyzmowi. Zebrani sprzeciwiali się temu co w stolicy Dolnego Śląska wydarzyło się 11 listopada. - Jako społeczeństwo musimy zaprotestować. To nasz obowiązek - mówił były działacz opozycji antykomunistycznej.

"Miały być wyciągnięte konsekwencje. Jak jest, widzimy". Nowe pytania o śmierć Stachowiaka

Reportaż Wojciecha Bojanowskiego "Śmierć w komisariacie", wyemitowany 20 maja na antenie TVN24, głęboko poruszył widzów. Sprawa Igora Stachowiaka stała się punktem wyjścia do debaty na temat pracy policji, praw przysługujących zatrzymanym, a także odpowiedzialności funkcjonariuszy za popełnione błędy. Po pół roku Bojanowski, w kolejnym reportażu dla "Superwizjera", podsumował to, co się przez ten czas wydarzyło.

Korytarzem życia pod prąd. "Tak nauczeni są kierowcy w Polsce"

Wypadek na autostradzie A4. Kierowcy tworzą korytarz życia i czekają na zakończenie akcji ratowniczej i odblokowanie drogi. Jednak nie wszyscy. Niektórzy czekania mieli dość. Postanowili zawrócić i pojechać pod prąd. - To nie do pomyślenia na Zachodzie - podkreśla jeden z oburzonych obserwatorów.

Policjantka pomogła potrąconemu psu

Policjantka z Prudnika (woj. opolskie) w trakcie służby zauważyła leżącego na środku jezdni czworonoga. Pies nie miał siły się ruszyć. A przejeżdżający obok kierowcy najwyraźniej nie mieli ochoty mu pomóc. Pomogła dopiero dzielnicowa, co komentują policjanci: "Brawo Jola".

"Zapowiadali, że będzie wyjaśniane do spodu". Co nowego w sprawie śmierci Igora Stachowiaka

W sprawie śmierci Igora Stachowiaka wciąż więcej jest pytań niż odpowiedzi. Nie wiadomo na przykład, kiedy do sądu trafi akt oskarżenia przeciwko policjantom, którzy brali udział w tragicznej interwencji we Wrocławiu. Śmierć 26-latka w komisariacie bulwersowała przez ostatnie miesiące opinię publiczną i zapoczątkowała debatę o pracy policjantów, praw osób zatrzymanych i odpowiedzialności funkcjonariuszy za błędy popełnione w czasie służby. Co wydarzyło się po publikacji wstrząsających zapisów z policyjnego paralizatora? Kto i kiedy mógł mieć do nich dostęp? O tym już w najbliższą sobotę w "Superwizjerze" w reportażu Wojciecha Bojanowskiego "Śmierć w komisariacie. Postscriptum". Początek o godzinie 20 w TVN24.

Mafia rozbita. Skarb Państwa stracił przez nią dziesiątki milionów

Dwanaście osób podejrzanych o nielegalne wprowadzanie do obrotu oleju napędowego zatrzymali policjanci podczas skoordynowanej akcji na terenie trzech województw. Siedmiu podejrzanych trafiło do aresztu. Straty Skarbu Państwa wynikające z działalności tej mafii paliwowej szacowane są na blisko 25 milionów złotych.

Przyjmowała poród córek sztangisty, sprawę umorzono. Sąd Najwyższy oddalił kasację

Lekarka z Opola przyjmowała poród bliźniaczek sztangisty Bartłomieja Bonka. Jedna z córek olimpijczyka zmarła 15 miesięcy później. Kobieta została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Jednak sądy, pierwszej i drugiej instancji, nie dopatrzyły się jej winy. Kasację od wyroku wniósł prokurator generalny. Sąd Najwyższy utrzymał wcześniejsze rozstrzygnięcie.

Na całym świecie nie ma dawcy szpiku dla Karola. "Rejestrujmy się"

Karol ma 9 lat i walczy z białaczką szpikową. By żyć pilnie potrzebuje przeszczepu szpiku. Przeszukano bazę potencjalnych dawców. W Polsce nie znaleziono bliźniaka genetycznego dla chłopca. Przeszukano też światowe bazy. Wśród ponad 30 mln zarejestrowanych dawców nie znalazł się nikt, kto byłby w pełni zgodnym dawcą dla chłopca.