Pogoda na jutro - 15.02. Chwile ze słabym deszczem i silniejszym wiatrem

Autor:
kw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 30/31.03
Pogoda na noc 30/31.03tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 15.02

Pogoda na jutro, czyli wtorek 15.02 w wielu regionach Polski zapowiada się pochmurno i deszczowo. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 do 10 stopni Celsjusza. Będą miejsca, w których pojawią się nieco silniejsze porywy wiatru.

Polska znajduje się pod wpływem wiru niżowego Vera z centrum nad południową Skandynawią, w umiarkowanie ciepłym powietrzu polarnym. Od zachodu wkracza do kraju słabo aktywny chłodny front atmosferyczny.

Pogoda na noc

Pogoda na noc: będzie pogodnie, jednak na zachodzie kraju i Pomorzu zachmurzenie wzrośnie do dużego i pojawią się niewielkie opady deszczu o sumie do 2 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą minimum od -2 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Wiatr z południowego zachodu będzie słaby i umiarkowany. Okresami może powiać dość silnie i w porywach na północy rozpędzać się do 60 kilometrów na godzinę.

Pogoda w nocy 14/15.02
Pogoda w nocy 14/15.02tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - wtorek 15.02

Pogoda na jutro: zachmurzenie umiarkowane i duże. Nie powinno padać jedynie w rejonach Ziemi Lubuskiej, Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia. W pozostałych regionach wystąpią słabe opady deszczu do 1-3 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie, przez 9 st. C w centrum kraju, do 10 st. C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Powieje z południowego zachodu, umiarkowanie i okresami dość silnie, w porywach do 50 km/h.

Pogoda we wtorek 15.02
Pogoda we wtorek 15.02tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne we wtorek, 15.02

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-80 procent. Na północy zrobi się chłodno i wietrznie, pozostałych regionach wystąpi komfort termiczny. Biomet będzie niekorzystny w całym kraju.

Warunki biometeorologiczne we wtorek 15.02
Warunki biometeorologiczne we wtorek 15.02tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Pogodnie. Temperatura minimalna sięgnie 0 st. C. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy. Ciśnienie o północy wyniesie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Termometry pokażą maksymalnie 8 st. C. Wiatr z południowego zachodu będzie słaby i umiarkowany, ale okresami może być dość silny. Ciśnienie w południe osiągnie 999 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem słaby deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 1 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami silniejszy, a powieje z południowego zachodu. O północy barometry wskażą 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 7 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W południe ciśnienie sięgnie 1008 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem słaby deszcz. Termometry pokażą minimum 2 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 9 st. C. Słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, powieje z południowego zachodu. W południe barometry pokażą 999 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże, nad ranem słaby deszcz. Na termometrach zobaczymy minimum 2 st. C. Wiatr z południowego zachodu będzie słaby i umiarkowany, ale chwilami może wiać silniej. Ciśnienie o północy wyniesie 996 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo przelotny deszcz. Temperatura maksymalna sięgnie 10 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr z południowego zachodu. W południe na barometrach zobaczymy 998 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Termometry pokażą minimum 0 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany, chwilami silniejszy wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 987 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 10 st. C. Powieje południowo-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr. Okresami może być silniejszy. W południe barometry wskażą 988 hPa.

Warunki drogowe we wtorek 15.02
Warunki drogowe we wtorek 15.02tvnmeteo.pl

Autor:kw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości