USA

USA

Głosami demokratów nominowany na ministra obrony były republikański senator Chuck Hagel uzyskał we wtorek poparcie senackiej komisji sił zbrojnych, mimo opozycji republikanów, którzy są zdania, że Hagel będzie prowadził miękką politykę zagraniczną.

Elementy tarczy antyrakietowej znajdą się w Polsce zgodnie z planami - zapewniła w rozmowie z korespondentem "Faktów" TVN zastępca sekretarza obrony USA. Kilka dni temu agencja Associated Press informowała, że Pentagon może zrezygnować z tarczy.

Nie ma pracy, nie ma opieki medycznej i nie wie jak zapewnić przyszłość swojej rodzinie, a jeszcze dwa lata temu był jednym z kilkunastu najcenniejszych żołnierzy USA. Komandos, który twierdzi, że zabił Osamę bin Ladena, jest rozgoryczony władzami USA. Jego zdaniem, kazano mu się "pier..." i zostawiono samego.

USA nałożyły w poniedziałek sankcje na kilka zagranicznych firm, w tym dwie białoruskie, które handlowały z Iranem, Syrią i Koreą Północną bronią, technologią lub komponentami mającym zastosowanie w broni masowego rażenia.

Katolicy w USA i na świecie zaakceptowaliby czarnoskórego papieża - uważa profesor religioznawstwa na Yale University Carlos Eire. Jego zdaniem nie jest wykluczone, że następca Benedykta XVI będzie bardziej liberalny i zezwoli np. na małżeństwa księży.

Uzbrojony mężczyzna zastrzelił dwie kobiety w holu sądu w Wilmington, największym mieście stanu Delaware na wschodzie USA. Sprawca zranił jeszcze dwóch policjantów, zanim zginął w wymianie ognia - poinformował rzecznik miejscowej policji.

Stany Zjednoczone są obiektem zakrojonych na szeroką skalę cyberataków, które stanowią zagrożenie dla ich gospodarczej konkurencyjności - wynika z tajnego raportu o zagrożeniach dla USA, o którym informuje w poniedziałek "Washington Post". Najwięcej ataków na świecie przeprowadzają Chińczycy. Daleko w tyle są Rosja, Izrael i Francja.

Amerykańskie wojsko ma poważny problem z pieniędzmi. Kongres nadal nie jest w stanie przegłosować budżetu Pentagonu na 2013 rok. Pieniędzy zabrakło między innymi na zaplanowany wielki remont lotniskowca atomowego USS Abraham Lincoln. Warty miliardy dolarów okręt stoi bezczynnie w bazie i czeka na polityków.

Kalifornijska policja intensywnie poszukuje w górach byłego funkcjonariusza, który jest podejrzany o dokonanie trzech zabójstw. Mężczyzna wypowiedział "wojnę" swoim byłym kolegom. Za informacje na jego temat władze oferują milion dolarów nagrody.

Sytuacja na północnym wschodzie USA powoli wraca do normy, choć mieszkańcy tego regionu przyznają: "nie mamy co zrobić ze śniegiem". Liczba osób pozbawionych prądu zmalała, w porównaniu z sobotą, o połowę. Teraz na nadejście potężnej burzy śnieżnej szykują się mieszkańcy środkowego zachodu.

Tajne studia Pentagonu wyrażają wątpliwości, czy planowana dla Europy tarcza antyrakietowa będzie kiedykolwiek zdolna, tak jak pierwotnie zakładano, obronić terytorium USA przed irańskimi pociskami balistycznymi - informuje agencja AP.

W północno-wschodnie stany USA uderzyła po południu naszego czasu najpotężniejsza śnieżyca od 35 lat. Synoptycy przewidują, że na tych terenach może spaść od 65 cm do nawet metra śniegu. Burzowy front spowodował już odwołanie około 3 tys. lotów.