Aborcja

Aborcja

Mówił o tabletkach na zmianę płci i że klaps nie zostawia wielkiego śladu. "Przeciwnik praw dziecka"

- Prawda jest taka, że przez pięć lat dzieci nie miały rzecznika - podsumowuje Mikołaja Pawlaka jego poprzednik na stanowisku RPD Marek Michalak. Za ostro? Niekoniecznie. Podczas swojej kadencji Pawlak zasłynął m.in. mówieniem o tym, że edukatorzy seksualni rozdają dzieciom tabletki na zmianę płci albo że klapsy nie są złe. Jeśli bronił dzieci, to tych nienarodzonych. A to wciąż nie wszystko.

Дональд Туск про створення слідчих комісій, in vitro, аборти, проект "чисті руки" і спецкомісію щодо російського впливу 

"Я мав попередні переговори з маршалком Сейму, це буде його рішення. Можливо, наступного тижня буде створено слідчу комісію щодо так званих "виборів у конвертах", - заявив у вівторок у Сеймі лідер "Громадянської платформи" Дональд Туск. 

Lewica przedkłada pierwsze projekty ustaw

Posłanki Lewicy złożyły dwa projekty ustaw związane z liberalizacją przepisów aborcyjnych. Pierwszy dotyczy legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży bez podawania przyczyny. Drugi projekt zakłada depenalizację aborcji i pomocy w aborcji. To będzie jedno z ważniejszych wyzwań dla nowej koalicji. Aleksandra Kąkol.

Powyborcze rozliczenia i temat praw kobiet

Jadwiga Emilewicz, która do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości się nie dostała, w podcaście "Wybory kobiet" w TVN24 GO przyznaje, że to, co zrobił PiS w temacie praw kobiet, czyli zmiana prawa aborcyjnego, nie sprawiło, że kobiety mogą czuć się bezpieczne. Dawid Rydzek.

Minister zdrowia wraca do sprawy wytycznych dotyczących przeprowadzania aborcji

Nie zapomnimy, że my te wybory wygraliśmy dzięki kobietom - słyszymy od posłanek opozycji. Zapewniają, że prawa kobiet, w tym bezpieczna i legalna aborcja do 12 tygodnia ciąży, będą dla nich i całej nowej rządowej ekipy jednym z priorytetów. Na razie jednak ruch wykonuje minister zdrowia, która wraca do sprawy wytycznych dotyczących przeprowadzania aborcji. Aleksandra Kąkol.