Wstajesz i wiesz

Wstajesz i wiesz

Szkoła to nie tylko dzieci. Szkoła to tak samo personel pedagogiczny, który często jest w wieku przedemerytalnym. W związku z tym, jeżeli dzieci będą mogły nie nosić zasłon ust i nosa w szkole, to praktycznie przy każdym głośnym kichnięciu czy kaszlnięciu ze strony uczniów, nauczyciel najprawdopodobniej będzie szybko dostawał stanu przedzawałowego - mówił w TVN24 doktor habilitowany Tomasz Dzieciątkowski, wirusolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dobrze przygotowana debata przed drugą turą wyborów, w której coś się będzie działo, może dużo zmienić - mówił w TVN24 doktor habilitowany Mikołaj Cześnik z Uniwersytetu SWPS. Jego zdaniem, "w ogniu pytań może się okazać, że powie się o słowo za dużo i w związku z tym szanse na wygraną zostaną zniweczone".

Trudno jest się tutaj pokusić o jakąś stanowcza ocenę, jak będzie - przyznał we "Wstajesz i wiesz" rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" sędzia Bartłomiej Przymusiński, pytany o status wyłonionego w wyborach prezydenta, jeśli te zostałyby zarządzone na czerwiec. Zdaniem sędziego "jesteśmy w sytuacji bezprecedensowej, która nigdy nie miała miejsca w naszym kraju".

W fabule "jest zagadka z przeszłości, która po nitce do kłębka doprowadzi nas do jakichś tragicznych historii" - mówiła we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 aktorka Aleksandra Popławska, która wciela w postać komisarz policji w nowym serialu "Szadź" produkcji Player Original. W trakcie rozmowy w kadrze pojawił się niespodziewany gość - kot aktorki, próbujący wydostać się z pokoju. Znać o sobie dały także inne zwierzęta. Artystka wyjaśniała, że mieszka na wsi, gdzie "różne dziwne rzeczy się dzieją".

Medycy łatają dziury systemu ochrony zdrowia wszelkimi możliwymi metodami. Niestety przez to narażają się na odpowiedzialność – mówił we "Wstajesz i wiesz" na antenie TVN24 dziennikarz "Polityki" Paweł Reszka. Jak dodał, "oni odpowiadają za wszystko: kup sobie maskę, zrób sobie gogle, wydrukuj sobie przejściówkę i odpowiedz za to, co ci się nie udało". - Są w sytuacji nie do pozazdroszczenia - ocenił.

Składaliśmy zawiadomienia do prokuratury, że tego typu rezolucje wpisują się właściwie w propagowanie zakazanego ustroju totalitarnego - mówił we "Wstajesz i wiesz" Konrad Dulkowski z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Komentował przyjęte przez niektóre samorządy uchwały o tak zwanych strefach wolnych od LGBT. - Kiedy wyczerpiemy drogę odwoławczą, krajową, zwrócimy się ze skargą do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka - dodał.

Nie bardzo wiadomo, o czym ma być ta kampania, co właściwie Andrzej Duda chce robić, jeśli zostanie wybrany na drugą turę - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 doktor Jacek Kucharczyk z Instytutu Spraw Publicznych, komentując sobotnią inaugurację kampanii wyborczej ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Jego zdaniem "Andrzej Duda miota się między dwiema strategiami".

Nadal nie wierzy w swój sukces, a już myśli o kolejnych zawodach w Planicy. Piotr Żyła, zwycięzca Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo, od wczoraj jest już w Polsce. We Wstajesz i Wiesz mówił, że nie miał zbyt wiele czasu na świętowanie. Zdradził też, że ma bardzo nietypowe marzenie....

Speed Ski - najszybszy niezmotoryzowany sport na ziemi. Polega on na osiąganiu jak największych prędkości w zjeździe na nartach. Przyśpieszenia w tych próbach mogą sięgać nawet 6 sekund do 200 kilometrów na godzinę. Jędrzej Dobrowolski jest trzecim w historii Polakiem uprawiającym tę dyscyplinę sportu. W trakcie Mistrzostw Świata we francuskim Vars kolejny raz pobił rekord kraju ustawiając poprzeczkę na 230.19 km/h! Teraz przygotowuje się do pobicia rekordu Tatr. O przygotowaniach opowiadał w programie Wstajesz i Wiesz.

"Polacy dają się strzyc jak owce"- tak w ostrych słowach o trudnej sytuacji na rynku pracy mówi Janusz Śniadek. W programie Wstajesz i Wiesz były przewodniczący NSZZ "Solidarność" tłumaczył, że przygotowywane przez rząd reformy Kodeksu Pracy doprowadzą do obniżki płac. Zarzuty odpierał były działacz "S" Jerzy Borowczak. Jego zdaniem trudna sytuacja gospodarcza wynika z kryzysu szalejącego w całej Europie. "Miejsc pracy ubywa nie tylko w Polsce ale i za granicą. Popatrzmy na Hiszpanię i Portugalię czy też Włochy- tam też kraje są w kryzysie i nikt tego nie ukrywa." - podsumował Borowczak. 16 marca w sali BHP Stoczni Gdańskiej odbędzie się spotkanie z udziałem ponad 100 organizacji, stowarzyszeń i związków zawodowych pod hasłem "Platforma Oburzonych". Organizuje je NSZZ "Solidarność".

W Watykanie dziś wielka radość i entuzjazm mimo, że nikt nie spodziewał się, że właśnie Jorge Mario Bergoglio zostanie papieżem - tak mówiła w Poranku TVN24 jedyna Polka z obywatelstwem watykańskim Magdalena Wolińska-Riedi.

Biskup Tadeusz Pieronek, w porannym programie "Wstajesz i wiesz" podkreślił, że papież Franciszek podziela poglądy Jana Pawła II. W lutym 2001 roku to właśnie papież z Polski wyniósł go do godności kardynalskiej. Biskup Tadeusz Pieronek dodał, też, że ludzie z Ameryki Południowej mają inne podejście do chrześcijaństwa, chcą jednak iść śladami Ewangelii Chrystusa.