Świat

Zamachowiec z Brukseli sprzątał kiedyś w europarlamencie

Świat

Eksplozje w metrze
tvn24W Brukseli zamachowcy zaatakowali m.in. kilkaset metrów od siedziby PE, na stacji metra (materiał magazynu "Polska i Świat" z 23 marca)

Jeden ze sprawców marcowych zamachów w Brukseli pracował kilka lat temu dla firmy sprzątającej, świadczącej usługi dla Parlamentu Europejskiego - potwierdził w środę rzecznik PE Jaume Duch.

- Parlament Europejski potwierdza, że siedem i sześć lat temu jeden ze sprawców ataków terrorystycznych w Brukseli pracował każdorazowo przez miesiąc dla firmy sprzątającej, zakontraktowanej wówczas przez Parlament Europejski. Jako student wykonywał pracę w wakacje przez jeden miesiąc w 2009 roku i również przez miesiąc w 2010 roku - poinformował rzecznik, reagując na informacje mediów na ten temat.

Rzecznik nie sprecyzował, o którego z zamachowców chodzi. Podkreślił, że zgodnie z kontraktem firma sprzątająca dostarczyła PE zaświadczenie o niekaralności swojego pracownika.

W dwóch atakach terrorystycznych, do których doszło 22 marca na lotnisku i w metrze w Brukseli, zginęły 32 osoby, a ponad 240 zostało rannych.

Autor: adso//rzw / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikimedia Commons

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości