Królowa Kamila wycofuje się z pełnienia oficjalnych obowiązków. W ostatnich tygodniach zastępowała króla

Źródło:
The Time, Daily Mail, The Sun, TVN24.pl

Królowa Kamila rozpoczęła ponadtygodniową przerwę w pełnieniu oficjalnych obowiązków - informuje "The Times" i sugeruje, że kilka dni wolnego spędzi z Karolem III, u którego niedawno zdiagnozowano nowotwór. Ostatnie tygodnie były dla królewskiej małżonki bardziej intensywne niż zwykle, ze względu na konieczność zastępowania króla podczas publicznych wystąpień.  

Królowa Kamila czasowo wstrzymuje się od pełnienia oficjalnych obowiązków - poinformował "The Times", powołując się na plan jej publicznych aktywności. Zgodnie z sugestią brytyjskiego portalu kilka dni wolnego ma poświęcić na spędzenie czasu z Karolem III i innymi członkami królewskiej rodziny. "Daily Mail" donosi, że Kamila uda się w tym czasie także na krótkie zagraniczne wakacje. Jak informuje "The Sun", królowa ma być zachwycona możliwością krótkiego odpoczynku od intensywnego grafiku. - Kamila bardzo martwiła się o zdrowie swojego męża. Ale to także ona musiała sprostać napiętemu harmonogramowi królewskich zobowiązań jednocześnie, chcąc być przy mężu i księżnej Kate, gdy każde z nich przechodzi przez własne problemy zdrowotne. Z pewnością zasługuje na odpoczynek i relaks - zauważa Ingrid Seward, cytowana przez portal tabloidu autorka książek na temat brytyjskiej monarchii i jej członków.

ZOBACZ TEŻ: Król Karol: zalałem się łzami, czytając wiadomości od rodaków

Królowa Kamila i przerwa w pełnieniu królewskich obowiązków

Do pełnienia obowiązków królowa powróci 11 marca, kiedy to - w zastępstwie Karola III - będzie przewodniczyć rodzinie królewskiej w nabożeństwie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów w Opactwie Westminsterskim – wskazuje "The Times". Od momentu tymczasowego wycofania się Karola III z udziału w publicznych wystąpieniach Kamila reprezentowała go już podczas 13 okazji, m.in. goszcząc pierwszą damę Ukrainy Ołenę Zełenśką, przewodząc członkom rodziny królewskiej w nabożeństwie upamiętniającym króla Konstantyna z Grecji czy też biorąc udział w przyjęciu z okazji konkursu kreatywnego pisania dla dzieci w Pałacu Buckingham.

Podczas jej nieobecności monarchię publicznie reprezentować będzie książę William, księżniczka Anna oraz książę i księżna Edynburga Edward i Zofia. W związku z niedawną diagnozą nowotworu Karol III wycofał się z pełnienia wszystkich obowiązków publicznych na czas leczenia onkologicznego. Udziału w oficjalnych wydarzeniach nie bierze obecnie także księżna Kate, u której w styczniu przeprowadzono operację jamy brzusznej. Jej rekonwalescencja ma potrwać do Wielkanocy.

ZOBACZ TEŻ: Pałac Kensington reaguje na spekulacje o zdrowiu księżnej Kate. "Od samego początku mówiliśmy jasno"

Autorka/Autor:jdw//am

Źródło: The Time, Daily Mail, The Sun, TVN24.pl