Pałac Kensington reaguje na spekulacje o zdrowiu księżnej Kate. "Od samego początku mówiliśmy jasno"

Źródło:
People, Vogue
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej na nagraniach archiwalnych
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej na nagraniach archiwalnychArchiwum Reuters
wideo 2/3
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej na nagraniach archiwalnychArchiwum Reuters

Rzecznik księżnej Walii zabrał głos w sprawie spekulacji na temat jej stanu zdrowia. Podkreślił, że księżna Kate czuje się dobrze i od początku informowano, że po operacji, którą przeszła w styczniu, aż do Wielkanocy nie będzie się udzielać publicznie.

Pałac Kensington odniósł się do internetowych teorii o stanie zdrowia żony następcy tronu w czwartek. Spekulacje nasiliły się po tym, jak we wtorek książę William niespodziewanie zrezygnował z udziału w nabożeństwie żałobnym poświęconym zmarłemu rok temu byłemu królowi Grecji, który był także jego ojcem chrzestnym. Jako powód podał "względy osobiste". Niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych potraktowali to jako kolejny dowód na to, że rodzina królewska ukrywa prawdziwy powód chwilowej nieobecności Kate w życiu publicznym. Teorie spiskowe mówią zarówno o rzekomej operacji plastycznej, jak i o tym, że księżna miałaby być w śpiączce.

- Od samego początku mówiliśmy jasno, że księżna będzie nieobecna aż do Wielkanocy, a Pałac Kensington będzie przekazywał dalsze informacje tylko wtedy, gdy wydarzy się coś istotnego - przekazał w odpowiedzi na te teorie rzecznik księżnej, cytowany przez "People". Ucinając spekulacje dodał, że księżna "ma się dobrze".

ZOBACZ TEŻ: Król Karol III i księżna Kate wyszli ze szpitala

Operacja księżnej Kate

17 stycznia Pałac Kensington poinformował, że 42-letnia księżna przeszła operację jamy brzusznej i jest w trakcie rekonwalescencji, która potrwa zapewne do Wielkanocy oraz że w tym czasie nie będzie brała udziału w żadnych oficjalnych wydarzeniach. Przekazano też, że księżna Walii nie chce podawać do publicznej wiadomości osobistych informacji medycznych. Nie sprecyzowano wówczas, co było przyczyną operacji, choć zapewniono, że nie miała ona podłoża onkologicznego.

Księżna Kate MiddletonGetty Images Europe

Informacja o księżnej zbiegła się w czasie z inną wiadomością - o operacji, a następnie chorobie króla Karola III. Na początku lutego Pałac Buckingham ogłosił, że badania monarchy wykazały, iż ma raka. Ze względu na leczenie, król odłożył wykonywanie obowiązków publicznych.

ZOBACZ TEŻ: Rodzina królewska w żałobie. Oświadczenie Pałacu Buckingham

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: People, Vogue

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock