TVN24 | Świat

Sprawa Gabby Petito. Mowa ojca zamordowanej blogerki podczas nabożeństwa żałobnego

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kab
Źródło:
CNN

Nabożeństwo żałobne upamiętniające Gabby Petito odbyło się w mieście Holbrook w stanie Nowy Jork. 22-letnią amerykańskiej blogerkę zamordowano w sierpniu podczas wakacyjnej podróży po kraju. W przemówieniach bliscy wspominali Gabby jako "radosną osobę, która podchodziła z miłością do drugiego człowieka". Wciąż trwają poszukiwania jej narzeczonego Briana Laundriego. Za informacje o miejscu jego przebywania wyznaczono nagrody.

Gabby Petito zaginęła podczas podróży po kraju ze swym partnerem Brianem Laundriem. Wyruszyli w lipcu furgonetką z Florydy na zachód, by odwiedzić parki narodowe w tej części USA. Petito regularnie publikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z wyprawy, po raz ostatni 25 sierpnia. Pod koniec sierpnia po raz ostatni też kontaktowała się ze swoją rodziną. 1 września Laundrie sam wrócił furgonetką swej przyjaciółki do domu na Florydzie. Mężczyzna, który wynajął prawnika i nie chciał rozmawiać z policją, po kilkunastu dniach przepadł bez śladu. 17 września rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W ubiegły wtorek koroner hrabstwa Teton Brent Blue ogłosił, że ciało odnalezione w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming to zwłoki 22-letniej blogerki. Jak dodał, Petito padła ofiarą zabójstwa, jednak nie podał dokładnej przyczyny śmierci.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ostatnie dni przed śmiercią Gabby Petito. Co wiadomo?

Nabożeństwo żałobne upamiętniające Gabby

W niedzielę w mieście Holbrook w stanie Nowy Jork odbyło się nabożeństwo żałobne upamiętniające Gabby Petito. Uczestniczyło w nim m.in. ponad stu strażaków - kolegów z pracy ojca Petito - Josepha.

W przemówieniach bliscy wspominali Gabby jako "radosną osobę, która podchodziła z miłością do drugiego człowieka". - Jeśli jest relacja, w której tkwisz, a która może nie być dla ciebie dobra, porzuć ją teraz - powiedział ojciec blogerki, odnosząc się do związku córki z Brianem Laundriem.

Ojczym Petito, Jim Schmidt mówił zebranym: "Rodzice nie powinni grzebać swoich dzieci. Nie tak to powinno przebiegać". Jak powiedział, Petito stanowi "przykład dla nas wszystkich, jak żyć, aby cieszyć się każdą chwilą na tym pięknym świecie, tak jak ona to robiła".

Uczestniczka nabożeństwa powiedziała w rozmowie w CNN, że nie znała Petito osobiście, ale pochodzi z tego samego miasta i chciała swoją obecnością wyrazić wsparcie dla rodziny zamordowanej. - Jestem matką, nigdy nie mogłabym sobie wyobrazić, żeby coś takiego przydarzyło się moim chłopcom - powiedziała kobieta.

Poszukiwania narzeczonego blogerki

Źródła w organach ścigania przekazały, że narzeczony blogerki, Brian Laundrie jest obecnie głównym podejrzanym w sprawie śmierci Gabby Petito. Poszukiwania 23-latka trwają. Za informację o miejscu jego przebywania wyznaczono dwie nagrody, po 30 tysięcy dolarów każda. 

W czwartek sąd okręgowy w Wyoming oskarżył Laundriego o nieautoryzowane użycie karty debetowej i numeru PIN Gabby Petito. Został wydany nakaz rewizji, którą służby mogą przeprowadzić u poszukiwanego mężczyzny, w jego domu i w pojeździe, którym na przykład będzie się poruszał. Akt oskarżenia zarzuca Laundriemu wydanie co najmniej tysiąca dolarów pomiędzy 30 sierpnia a 1 września. Śledczy przypuszczają, że Petito została zamordowana w dniach 27-30 sierpnia.

- Podczas gdy nakaz pozwala organom ścigania na zatrzymanie pana Laundriego, FBI i nasi partnerzy w całym kraju nadal badają okoliczności w sprawie zabójstwa pani Petito - przekazał Michael Schneider, agent FBI w Denver.

Autor:pp/kab

Źródło: CNN