TVN24 | Świat

Zniknął chłopak Gabby Petito. Nie chciał rozmawiać ze śledczymi o zaginięciu dziewczyny

TVN24 | Świat

Autor:
mart/kab
Źródło:
Reuters, CNN

Policja i FBI szukają chłopaka Gabby Petito, zaginionej kobiety z Florydy. Rodzina Briana Laundrie powiedziała śledczym, że nie widzieli go od trzech dni. Petito była ostatni raz widziana podczas podróży z nim. 11 września zgłoszono jej zaginięcie.

Zniknięcie 23-letniego Briana Laundrie może jeszcze bardziej skomplikować poszukiwania Gabby Petito, której zaginięcie zgłoszono 11 września, 10 dni po tym, jak Laundrie wrócił do domu z podróży bez niej. "Prawnik rodziny Laundrie zadzwonił w piątek wieczorem do śledczych FBI, sugerując, że rodzina chciałaby porozmawiać o zniknięciu syna. Rodzina twierdzi teraz, że nie widziała Briana od wtorku" – poinformował Josh Taylor z North Port Police Departament w pisemnym oświadczeniu.

Policja w domu Briana Laundrie

Laundrie, który mieszkał z 22-letnią Petito w North Port na Florydzie, odmówił rozmowy ze śledczymi w sprawie zaginięcia swojej dziewczyny. Policja z North Port określiła go jako "osobę w kręgu zainteresowania" w głośnym zaginięciu kobiety, które trafiło na pierwsze strony gazet. Policja twierdzi, że nie ma solidnych dowodów na popełnienie przestępstwa.

Policjanci i agenci FBI byli widziani w piątek w domu mężczyzny, gdzie przeszukiwali srebrnego forda mustanga zaparkowanego na podjeździe. Kilkudziesięciu protestujących zgromadzonych na zewnątrz domagało się jego aresztowania.

Josh Taylor wyjaśniał społeczności, że "śledczy również są sfrustrowani". Dodał, że od sześciu dni policja i FBI próbowała namówić rodzinę Laundrie do kontaktu ze śledczymi, a piątek to pierwszy dzień, kiedy bardziej szczegółowo rozmawiali ze służbami.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Zaginięcie Gabby Petito

Blogerka Gabby Petito oraz jej narzeczony Brian Laundrie w czerwcu wyruszyli z North Port na Florydzie w podróż po Stanach Zjednoczonych. Ich celem było zachodnie wybrzeże USA, gdzie planowali odwiedzić znajdujące się tam liczne parki narodowe - mówił na konferencji prasowej w czwartek szef policji z North Port Todd Garrison. - W czasie wyprawy Petito utrzymywała regularny kontakt z rodziną, który urwał się nagle pod koniec sierpnia - dodał policjant.

Według rodziny 22-latki, ostatnią wiadomość od zaginionej otrzymali pod koniec sierpnia. Policja utrzymuje, że kobieta mogła być wówczas w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming, w środkowej części Stanów Zjednoczonych. Adwokat Richard Stafford przekazał, że rodzina Petito nie wierzy jednak, by wiadomość, którą otrzymali, została wysłana przez nią. Prawnik odmówił odpowiedzi na pytanie o treść wiadomości oraz o powody wątpliwości bliskich.

Poszukiwania Gabby Petito

1 września Laundrie wrócił do domu rodzinnego w North Port, gdzie mieszkał razem z Petito. Mężczyzna był sam. Po tym, jak bliskim 22-latki nie udało się nawiązać kontaktu z córką, zawiadomili służby o jej zaginięciu 11 września.

Laundrie oraz jego rodzina odmówili rozmowy z funkcjonariuszami, którzy pojawili się w ich domu na Florydzie. Policjantów po wszelkie informacje odesłano do wynajętego dopiero co prawnika. W czwartek Richard Stafford przeczytał list od bliskich Petito, w którym błagają jej narzeczonego o pomoc w poszukiwaniu. "Prosimy, jeśli masz choć trochę przyzwoitości, powiedź, gdzie jest Gabby" - napisali.

Tymczasem amerykańska policja opublikowała nagranie z kontroli drogowej, którą para przeszła 12 sierpnia w okolicach Moab w stanie Utah. Według funkcjonariuszy para była pokłócona. Mimo że obydwoje zdawali się nosić ślady fizycznej walki, "zarówno on, jak i ona tłumaczyli, że są zakochani i zaręczeni oraz desperacko nie chcieli, by którekolwiek z nich został oskarżone o przestępstwo" – napisano w raporcie jednego z policjantów, Erica Pratta.

Autor:mart/kab

Źródło: Reuters, CNN