Atak na Kijów, nie żyją trzy osoby, w tym dziecko. Rosjanie użyli iskanderów

Autor:
tas//now
Źródło:
PAP, Suspilne
Ołeh Biłecki o zamkniętym schronie w Kijowie w czasie rosyjskiego ataku rakietowego
Ołeh Biłecki o zamkniętym schronie w Kijowie w czasie rosyjskiego ataku rakietowego TVN24
wideo 2/23
TVN24 Ołeh Biłecki o zamkniętym schronie w Kijowie w czasie rosyjskiego ataku rakietowego

Kolejny nocny atak na Kijów przeprowadzony przez Rosjan. Zginęły trzy osoby, w tym dziewięcioletnie dziecko, a co najmniej 12 osób zostało rannych - poinformowało ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Jeden z mieszkańców Kijowa powiedział dziennikarzom, że jego żona zginęła, ponieważ schron, w którym chciała się ukryć przed rosyjskim ostrzałem, był zamknięty.

- Był alarm, ludzie szukali schronienia. Schron po prostu nie został otwarty. Ludzie pukali, pukali przez bardzo długi czas - mówił w rozmowie z dziennikarzami mężczyzna o imieniu Jarosław. - Były tam kobiety i dzieci i nikt nie otwierał. W tym momencie przyleciało - dodał. Jak podał portal telewizji Suspilne, 33-letnia żona mężczyzny zginęła na ulicy, kiedy biegła wraz z dzieckiem w kierunku schronu. Dziecku nic się stało.

ZOBACZ TEŻ: Atak na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Schron znajdował się w budynku szpitala. Prokuratura wszczęła dochodzenie, dlaczego w chwili ataku był zamknięty.

Odłamki rakiet spadły w dwóch dzielnicach

W nocy ze środy na czwartek Rosjanie po raz kolejny zaatakowali Kijów. Zginęły trzy osoby - oprócz żony Jarosława także 34-letnia matka z dziewięcioletnią córką. MSW Ukrainy podało, że rannych zostało co najmniej 12 osób.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Kijów został zaatakowany rakietami Iskander. "Według wstępnych informacji siłami i środkami Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy dziesięć z dziesięciu rakiet zostało zniszczonych" - oświadczył.

Według MSW odłamki zniszczonych pocisków spadły w Kijowie w rejonie Dnieprowskim i Desnianskim. "Uszkodzone zostały bloki mieszkalne, wybite okna w przychodni, przedszkolu, spalone samochody; część odłamków spadła na jezdnię" - ogłoszono.

Rosjanie ostrzelali Kijów około godziny 3 (godziny 2 czasu polskiego). Alarm lotniczy trwał ponad godzinę. Kolejny alarm ogłoszono około godz. 7.30 (6.30 w Polsce), po pół godzinie został odwołany.

Alina Makarczuk i Ołeh Biłecki o sytuacji w Kijowie
Alina Makarczuk i Ołeh Biłecki o sytuacji w Kijowie TVN24
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas//now

Źródło: PAP, Suspilne

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości