TVN24 | Świat

170 osób zaginionych w jednym powiecie po powodzi

TVN24 | Świat

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Agencja dpa poinformowała w poniedziałek, że po klęsce powodzi w Nadrenii-Palatynacie policja zakłada, że w powiecie Ahrweiler zaginęło 170 osób. Miejsce zniszczeń odwiedziła w niedzielę kanclerz Angela Merkel. We wtorek szefowa niemieckiego rządu wybiera się do Nadrenii Północnej-Westfalii, która również mocno ucierpiała w powodzi.

Śledczy podali liczbę 170 osób zaginionych po przeanalizowaniu zgłoszeń w różnych punktach w kraju związkowym - poinformował rzecznik komendy głównej policji w Koblencji. Niektóre osoby były kilkakrotnie zgłaszane jako zaginione. Liczba ofiar śmiertelnych w Nadrenii-Palatynacie wzrosła do 117, z których 40 zostało już zidentyfikowanych - przekazano.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Merkel odwiedza tereny dotknięte kataklizmem

Kanclerz Angela Merkel odwiedziła w niedzielę tereny dotknięte powodzią w Nadrenii-Palatynacie. We wtorek wybiera się do Nadrenii Północnej-Westfalii, która również mocno ucierpiała.

Kanclerz wraz z premierem Nadrenii Północnej-Westfalii Arminem Laschetem przybędzie w południe do Bad Muenstereifel - poinformował w poniedziałek Urząd Kanclerski. Merkel chce zapoznać się z sytuacją w okręgu Euskirchen i porozmawiać z przedstawicielami organizacji pomocowych. W planie są również spotkania z mieszkańcami.

W powodziach, do których doszło w ubiegłym tygodniu w wyniku burz i ulewnych deszczów na zachodzie Niemiec, zginęło ponad 160 osób.

Ulewy i powodzie w NiemczechPAP

Autor:asty//now

Źródło: PAP