Powódź

Powódź

W Tennessee wciąż trwają poszukiwania czterdziestu osób, które zaginęły po powodzi w rejonie miasta Waverly. Życie straciło co najmniej 21 mieszkańców tego stanu. "O mój Boże. Właśnie ratują moją mamę" - mówi na amatorskim filmie kobieta, która schroniła się na dachu przed przybierającą wodą. Nagranie pokazała telewizja CNN.

Amerykański stan Tennessee nawiedziła powódź. Nie żyje co najmniej 10 osób, w tym dwoje małych dzieci - przekazał szeryf hrabstwa Humphreys Chris Davis. Jak dodał, ponad 30 osób jest zaginionych. Sytuacja, w jakiej znalazły się niektóre miasta wskutek wyjątkowo obfitych opadów deszczu meteorolog z Narodowej Służby Pogodowej (NWS), Krissy Hurley określiła jako "katastrofalną".

Około 15 tysięcy ludzi zostało ewakuowanych wskutek podtopień w niżej położonych dzielnicach Manili. Zniszczonych jest wiele dróg, władze proszą o "zachowanie ostrożności i czujności". Ale powodzie nawiedziły nie tylko stołeczny region Filipin. - Niektóre domy zostały zalane aż po sam dach - powiedział gubernator prowincji Mindoro Orientalne na wyspie Mindoro.

Ulewne deszcze, a w ich konsekwencji katastrofalne powodzie nawiedziły w ostatnich dniach centralne regiony Chin. W prowincji Henan doszło do powodzi i osuwisk. Zginęło co najmniej 56 osób. Jedną z ofiar śmiertelnych była kobieta, która ocaliła swoje dziecko, a sama została znaleziona martwa pod gruzami zawalonego domu.

W środkowej części Chin wciąż trwają ewakuacje i akcje ratunkowe na skutek tragicznej powodzi, w której zginęło kilkadziesiąt osób. Tymczasem do wschodniej część kraju zbliża się tajfun. Synoptycy ostrzegają przed bardzo obfitymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Wcześniej żywioł ma uderzyć w Tajwan.