"Potrzymaj mi serniczek". Najlepsze memy po meczu Polska - Francja

Źródło:
tvn24.pl
Tomasz Zimoch: polska reprezentacja odważyła się dzisiaj, pokazała zupełnie inny stylTVN24
wideo 2/3

Polska reprezentacja przegrała mecz z Francją i odpadła z mistrzostw świata w Katarze. Tak jak w przypadku poprzednich poczynań Polaków na mundialu, i tym razem internauci nie zawiedli. W mediach społecznościowych humorystycznie komentują występ drużyny Czesława Michniewicza.

Wczorajszy mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Francji. Jedyną bramkę dla Polski strzelił Robert Lewandowski w 99. minucie spotkania (po doliczonym czasie). Polacy w Katarze dokonali jednak historycznego wyczynu i po raz pierwszy od 36 lat wyszli z grupy na mistrzostwach świata. Porażka w starciu z Francuzami oznacza jednak koniec zmagań na tym mundialu.

Najlepsze memy po meczu z Francją

Po porażce na mistrzostwach świata Polacy już dziś wracają do kraju. Samolot z drużyną Czesława Michniewicza wyruszy z Kataru o godzinie 13:00 czasu polskiego i wyląduje wieczorem w Warszawie.

Memy po meczu Polska-FrancjaInstagram/michalmarszal

- Patrząc przez pryzmat całego meczu, daliśmy z siebie wszystko. Walczyliśmy. Stworzyliśmy, szczególnie w pierwszej połowie, kilka sytuacji. Szkoda, że nic nie wpadło. Próbowaliśmy odpierać ataki Francuzów. Nawet po straconym golu próbowaliśmy grać. To było za mało, bo brakowało paru elementów - powiedział po meczu Robert Lewandowski. - Najważniejsze, że próbowaliśmy. Strzeliliśmy gola na końcu, to zawsze jakiś dodatkowy bodziec - dodał.

Kylian Mbappe we wczorajszym meczu strzelił dwa gole - w 74. i 91. minucie. Tym samym został pierwszym w historii piłkarskich mistrzostw świata zawodnikiem z dorobkiem dziewięciu goli przed ukończeniem 24. roku życia. Prowadzi też w klasyfikacji Złotego Buta dla najlepszych strzelców tego mundialu z wynikiem pięciu goli.

Memy po meczu Polska-FrancjaInstagram/make_life_harder

Internauci przypominają też, że z mundialu już wcześniej odpadła reprezentacja Niemiec. Po przegranej z Japonią 1:2, remisie z Hiszpanią 1:1 i wygranej z Kostaryką 4:2 zdobyła cztery punkty i zajęła trzecie miejsce w tabeli, przez co nie udało się wyjść z grupy.