Świat

Królowa dziękuje rodakom: To był poruszający widok

Świat


Brytyjska królowa Elżbieta II w specjalnym orędziu telewizyjnym podziękowała rodakom i organizatorom za wielkie, czterodniowe obchodu jej Diamentowego Jubileuszu.

60 lat temu, a dokładnie 7 lutego 1952 roku, monarchini została ogłoszona królową. W związku z Diamentowym Jubileuszem od początku roku odbywały się liczne imprezy. Największe, zakończone we wtorek, trwały cztery dni.

- Z pokorą brałam udział w wydarzeniach z okazji mojego Diamentowego Jubileuszu. To był poruszający

widok: tysiące rodzin, sąsiadów i przyjaciół świętujących razem w tak radosnej atmosferze. W imieniu swoim i księcia FIlipa dziękujemy organizatorom. To było potężne wyzwanie. I chyba każdy, kto brał udział w obchodach, uświadomił sobie jak wiele pracy w to włożono - powiedziała Elżbieta II w specjalnym orędziu telewizyjnym.

- Mam nadzieję, że wspomnienia tych obchodów będą rozświetlać nadchodzące lata. W dalszym ciągu będę bardzo cenić niezliczone, niezwykle inspirujące, przejawy uprzejmości jakich doświadczyłam od mieszkańców tego kraju i całej Wspólnoty Narodów. Dziękuję Wam wszystkim - dodała brytyjska królowa.

Pobije Wiktorię? Elżbieta II ma szansę pobić swoją praprababkę. Królowa Wiktoria rządziła Wielką Brytanią 63 lata i 216 dni - co jest absolutnym rekordem. Elżbiecie brakuje do tego rekordu trochę ponad 3 lata.

Autor: jak/tr / Źródło: Reuters