Najniższy poziom zgonów na COVID-19 od października, szykują się do luzowania restrykcji

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP

Najwcześniej od 16 marca Portugalia będzie znosiła restrykcje sanitarne związane z pandemią COVID-19. Taką decyzję podjął w sobotę rząd Antonia Costy. Według portugalskich epidemiologów dobiegła końca trzecia fala pandemii.

Jak poinformowała w sobotę portugalska minister zdrowia Marta Temido, sytuacja epidemiczna w kraju jest obecnie zbliżona do tej z jesieni.

Wskazała, że podczas minionej doby zanotowano 1071 infekcji. - W ciągu ostatniej doby zmarły 33 osoby. To najniższy poziom zgonów notowanych w naszym kraju od października - wyjaśniła Temido. Przypomniała, że według epidemiologów trzecia fala COVID-19 dobiegła końca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jednocześnie przedstawicielka resortu zdrowia potwierdziła deklaracje premiera Antonia Costy, że dopiero w drugiej połowie marca należy spodziewać się rozluźnienia restrykcji sanitarnych. Wskazała, że ryzyko nasilenia się epidemii wciąż jest duże.

Tymczasem w sobotnie popołudnie kilkuset manifestantów, w tym przedsiębiorców, domagało się od rządu w lizbońskiej dzielnicy Belem natychmiastowej likwidacji obostrzeń epidemicznych, m.in. godziny policyjnej i weekendowego zakazu opuszczania powiatów.

Bilans pandemii w Portugalii

Według najnowszych danych w Portugalii koronawirusem zakaziły się 803 844 osoby. Z powodu COVID-19 zmarło 16 276 osób.

Autor:pp/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: