TVN24 | Świat

Merkel "dziękuje prezydentowi Trumpowi za zaproszenie", ale nie poleci do Waszyngtonu

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Portal Politico poinformował w piątek, że kanclerz Niemiec Angela Merkel odrzuciła zaproszenie prezydenta USA Donalda Trumpa do bezpośredniego udziału w szczycie G7 planowanego na koniec czerwca w Waszyngtonie. "Biorąc pod uwagę ogólną sytuację w związku z pandemią, nie może zgodzić się na osobisty udział" - powiedział cytowany przez Politico rzecznik rządu.

"Kanclerz federalna dziękuje prezydentowi Trumpowi za zaproszenie, ale tak jak sytuacja wygląda obecnie, biorąc pod uwagę ogólną sytuację w związku z pandemią, nie może zgodzić się na osobisty udział i na podróż do Waszyngtonu" - powiedział cytowany przez Politico rzecznik rządu RFN Steffen Seibert. "Oczywiście kanclerz będzie nadal śledziła rozwój sytuacji w dziedzinie pandemii" - dodał rzecznik.

Wcześniej Biały Dom poinformował, że zdaniem Donalda Trumpa "nie mogłoby być wspanialszego przykładu ponownego otwarcia" po pandemii niż odbycie szczytu G7 w Waszyngtonie w końcu czerwca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

O 1225 wzrósł w ciągu doby bilans ofiar śmiertelnych w USA, a łączna liczba zgonów na COVID-19 przekroczyła 102,5 tysiąca - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono do tej pory ponad 16 milionów testów na obecność koronawirusa. Około 1, 745 miliona z nich dało wynik pozytywny.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Autor:asty/kab

Źródło: PAP