TVN24 | Świat

Koronawirus na amerykańskim lotniskowcu. "Badamy całą załogę"

TVN24 | Świat

Autor:
ads/adso
Źródło:
CNN

25 marynarzy z amerykańskiego lotniskowca USS Theodore Roosevelt jest zakażonych koronawirusem - dowiedziała się stacja CNN. - Badamy całą załogę, chcemy się upewnić, że jesteśmy w stanie zatrzymać dalsze rozprzestrzenianie się wirusa - powiedział sekretarz marynarki wojennej USA, Thomas Moldy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W środę Pentagon potwierdził, że troje członków załogi jest zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. W ciągu dwóch dni - jak dowiedziała się CNN ze źródła w marynarce wojennej - liczba ta wzrosła do 25.

Koronawirus. Najważniejsze informacje. Raport tvn24.pl >>>

Rozmówcy amerykańskiej stacji przewidują, że liczba chorych marynarzy jeszcze się zwiększy i mogą być ich "dziesiątki". Zwracają też uwagę, że Departament Obrony prawdopodobnie nie będzie informował o kolejnych pozytywnych wynikach testów, by nie wysyłać do przeciwników takich jak Chiny czy Korea Północna sygnału o problemach załogi lotniskowca i podatności na atak.

Świat walczy z SARS-CoV-2. Relacja z 27 marca >>>

Admirał Michael M. Gilday, dowódca operacji morskich amerykańskiej marynarki wojennej, zapewniał w oświadczeniu, że USA "utrzymają USS Theodore Roosevelt w gotowości do zażegnania jakiegokolwiek kryzysu w regionie".

Nie jest jasne, jak koronawirus dostał się na okręt. CNN przypomina, że około dwóch tygodni temu cumował on w porcie w Wietnamie.

Lotniskowiec USS Theodore RooseveltDomena publiczna Wikipedia

"Badamy całą załogę"

Sekretarz marynarki wojennej Thomas Moldy przyznał, że na lotniskowcu jest kilka kolejnych potwierdzonych przypadków COVID-19, ale nie podał konkretnej liczby.

- Badamy całą załogę USS Theodore Roosevelt. Chcemy się upewnić, że jesteśmy w stanie zatrzymać dalsze rozprzestrzenianie się wirusa - powiedział reporterom w Pentagonie.

Moldy przekazał, że lotniskowiec niedługo zacumuje w porcie na wyspie Guam na Pacyfiku, terytorium zależnym USA. Zaznaczył, że załoga statku nie zostanie wpuszczona na wyspę, będzie mogła poruszać się jedynie na terenie przystani.

Autor:ads/adso

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Domena publiczna Wikipedia