U2 zagrało w kijowskim metrze. "Zaprosił nas prezydent Zełenski"

Źródło:
TVN24, unian.net, Twitter
Utwór "Walk with Ukraine" zespołu U2
Utwór "Walk with Ukraine" zespołu U2Twitter/U2
wideo 2/8
Utwór "Walk with Ukraine" zespołu U2Twitter/U2

"Prezydent Zełenski zaprosił nas do wystąpienia w Kijowie, by pokazać solidarność z Ukraińcami. I tak właśnie zrobiliśmy" - poinformował w niedzielę zespół U2 na Twitterze. W kijowskim metrze Bono i The Edge z U2 zagrali m.in. z Tarasem Topolą z zespołu Antytila, który - po ataku Rosji na Ukrainę - wstąpił w szeregi wojsk obrony terytorialnej.

"Prezydent Zełenski zaprosił nas do wystąpienia w Kijowie, by pokazać solidarność z Ukraińcami. I tak właśnie zrobiliśmy" - poinformował zespół U2 na Twitterze.

O koncercie w kijowskim metrze poinformowała ukraińska agencja UNIAN. "Legendarny Bono i The Edge z U2 występują teraz na stacji metra Chreszczatyk" - poinformowano na Telegramie. "Wizyta Bono na Ukrainie była nieoczekiwana" - napisała agencja na swoim portalu. Zespół, z ukraińskimi żołnierzami, zszedł na stację metra w centrum Kijowa i zaśpiewał utwór "Stand by Ukraine". Nagranie z występu w kijowskim metrze udostępniła m.in. dziennikarka NV.ua Kristina Berdinskich.

Jak zwraca uwagę Uniannet, wraz z U2 wystąpił Taras Topola, wokalista grupy Antytila, który - po ataku Rosji na Ukrainę - wstąpił do wojsk obrony terytorialnej.

Czytaj też: Ed Sheeran i ukraiński zespół Antytila nagrali wyjątkowy teledysk. Część zdjęć powstała na froncie

Kolejny akt wsparcia

Zespół U2 już wcześniej solidaryzował się z Ukraińcami. Na profilu grupy na Twitterze zamieszczono czarno-białe nagranie, na którym Bono i The Edge wykonują akustycznie utwór "Walk On Ukraine". "Dzielny naród Ukrainy walczy o swoją wolność - i naszą - w obliczu niewypowiedzianej przemocy i niesprawiedliwej inwazji. Ponad 4 miliony ludzi, gównie kobiet i dzieci, musiały opuścić swoje domy, by ratować życie - to niemal tyle, co liczy populacja Irlandii" - napisało U2 w tweecie. 

Czytaj też: "Stand up for Ukraine". Artyści apelują do światowych przywódców o wsparcie dla Ukrainy

Autorka/Autor:FC/ tam

Źródło: TVN24, unian.net, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Twitter @berdynskykh_k

Tagi:
Raporty: