Muzyka

Muzyka

Coldplay zawiesiło plany koncertowania z materiałem z nowego albumu "Everyday Life" z powodu obaw o wpływ koncertów na środowisko. - W tym momencie odbyliśmy wiele dużych tras. Jak to zmienić tak, żeby nie było tak dużo brania, a więcej dawania? - powiedział w rozmowie z BBC lider grupy Chris Martin.

Nie mam planu. W moim życiu jest bardzo dużo szczęścia, jakiejś opatrzności - mówi Błażej Król w rozmowie z portalem tvn24.pl. - Jeśli chodzi o stronę muzyczną czy tekstową, to wolę melancholię, bardziej posępną stronę. Natomiast na co dzień jestem raczej takim prostym, chamowatym wesołkiem - dodaje.

W sobotę w Pradze odbyły się uroczystości pogrzebowe przy trumnie zmarłego 1 października w wieku 80 lat piosenkarza Karela Gotta. Mszę odprawiono w katedrze świętego Wita, Wacława i Wojciecha w zamku na Hradczanach. Artystę pożegnali członkowie rodziny, grono przyjaciół, a także politycy.

Mówienie wprost jest podobne do bójki ulicznej – wyjaśniamy swoje sprawy najprostszym językiem. Ja biję się rzadko i niechętnie - przyznaje Olaf Deriglasoff w rozmowie z portalem tvn24.pl. - Buntuję przeciwko życiu, Bogu i ludziom codziennie. To jest moja praca - dodaje.

Nie żyje angielski muzyk i kompozytor Mark Hollis - współzałożyciel, wokalista i autor tekstów grupy Talk Talk, znanej z takich utworów, jak "It’s My Life" czy "Life's What You Make It". 20 lat temu artysta odszedł na muzyczną emeryturę, tłumacząc, że "nie może być w trasie i być jednocześnie dobrym ojcem".

Szczeciński zespół Tulia z inicjatywy Marcina Gortata i na zaproszenie NBA oraz zespołu Los Angels Clippers wystąpi podczas meczu przeciw Orlando Magic. Zespół pojawi się dwukrotnie i wykona między innymi własną wersję hymnu Stanów Zjednoczonych.

"Viva Four-Ever" - pod takim hasłem wraca zespół Spice Girls w prawie pełnym, oryginalnym składzie. Grupa w przyszłym roku da sześć koncertów na Wyspach. Będzie występować bez Victorii Beckham.

W środę rano w szpitalu w Los Angeles zmarł Joseph "Joe" Jackson, ojciec legendarnego "króla popu" Michaela Jacksona i założyciel zespołu "The Jackson 5", w którym Michael Jackson, jeszcze jako dziecko, stawiał pierwsze muzyczne kroki. Przyczyną śmierci był rak trzustki - choroba, z którą zmagał się od długiego czasu. Miał 89 lat.