Muzyka

Muzyka

Z tego durnego, nabzdyczonego patriotyzmu wyklucza się osoby takie jak ja. A ja się uważam za patriotę, mimo że jestem dekadentem, alkoholikiem, a według niektórych narkomanem i nie powinienem w ogóle być członkiem tego społeczeństwa - mówi Maciej Maleńczuk w rozmowie z tvn24.pl. - Mówi się: Polak w końcu dostał godność i wreszcie może godnie żyć. Ja odpowiadam: godnie to on może stać po zasiłek - dodaje.

"To najważniejsza filmowa piosenka, jaką stworzyłem" - przyznaje w rozmowie z Eweliną Witenberg Kazik Staszewski. Seans filmu "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komedy" był dla muzyka wstrząsem. Od początku nie miał wątpliwości, że chce stworzyć tytułowy utwór do tego obrazu. Niedawno osobiście spotkał się też z samym Tomaszem Komedą. Przywitali się w obecności dziennikarzy, ale w rozmowie z TVN24 Kazik zdradza, o czym rozmawiali już po wyłączeniu kamer. Opowiada też o zmianach w zespole i z dystansu patrzy na burzę, którą kilka miesięcy temu wywołała jego piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój".

Dopiero co wyszedłem z wylewu, a w marcu dostałem takiego kopa w głowę. Pandemia - opowiada Muniek Staszczyk w rozmowie z portalem tvn24.pl. I wyznaje, że chwilę później znów trafił do szpitala. Wrócił i "zaczyna żyć". - Nie powiem, że już wszystko jest dobrze, bo nie jest. Znaleźliśmy się w zupełnie innej rzeczywistości, w której każdy musi odnaleźć dla siebie jakąś przestrzeń - dodaje. Czy odnajdzie się znów na scenie?

Szukając pracy, na chwilę został wypasaczem owiec. Uciekając przed nudą, postanowił nagrać swoją pierwszą płytę. Dziadek doradził mu kiedyś, że lepiej grać na gitarze niż w piłkę, a producent jego drugiej płyty podpowiedział, że podczas jedzenia sałaty się chudnie. - Piszę o tym, co znam, bo mi to pomaga. Jestem ułomny, jeśli chodzi o pisanie zmyślonych historii - przyznaje WaluśKraksaKryzys w rozmowie z tvn24.pl.

Życie pokazało, że to kobiety są bardziej tolerancyjne i cierpliwsze. Potrzebne są obie siły, ale muszą umieć współpracować - mówi Renata Przemyk w rozmowie z portalem tvn24.pl. - Nie jestem człowiekiem z manifestacji i unikam bezpośredniego mieszania sztuki z polityką, natomiast poszerzanie świadomości to coś zupełnie innego – trzeba uczyć ludzi traktowania drugiej osoby z szacunkiem - dodaje artystka.

Natalia Kukulska powraca z nową płytą. Nagrała ją z orkiestrą Sinfonia Varsovia. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały współczesne teksty. W "Czułe struny" zaangażowanych było w sumie blisko 100 osób. We "Wstajesz i weekend" Natalia Kukulska opisywała kulisy pracy nad nową płytą.