Władimir kupił drony i chciał je oddać Rosjanom. Estończycy je przejęli i przekazali Ukrainie

Autor:
KS/adso
Źródło:
PAP

Ukraińska armia otrzymała drony przejęte przez estońskie służby bezpieczeństwa (KAPO). Drony zostały zakupione za pieniądze ze zbiórki na rzecz rosyjskiej armii. Mężczyzna, który zakupił sprzęt, został zatrzymany na estońsko-rosyjskim przejściu granicznym - przekazały służby.

- Pamiętacie drony, które skonfiskowaliśmy osobie, próbującej przekazać je na rosyjską inwazję na Ukrainę? Cóż, te drony dotarły na Ukrainę. Ale w odpowiedni sposób i po właściwej stronie frontu - napisały KAPO na Twitterze.

Władimir zebrał pieniądze na drony dla Rosjan

W lipcu sąd okręgowy w Harju skazał na cztery miesiące więzienia oraz osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu 43-letniego mężczyznę o imieniu Władimir. 11 maja opublikował on wpis na portalu społecznościowym VK, w którym poinformował, że zamierza wesprzeć Rosję w walce z Ukrainą, kupując dla niej drony - przypomniał w środę portal ERR News. Mężczyzna poprosił o udział w zbiórce, a za zebrane datki kupił trzy drony. Został zatrzymany na estońsko-rosyjskim przejściu granicznym Koidula, gdy próbował dostarczyć sprzęt rosyjskiemu wojsku. Estoński sąd uznał Władimira za winnego świadomego popierania aktów agresji popełnionych przez obce państwo.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:KS/adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: https://twitter.com/EE_Ukraine

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości