Była "niezwykłym symbolem ciągłości". Komentarz po śmierci Elżbiety II

Autor:
mjz
Źródło:
PAP

Elżbieta II była łącznikiem z epoką, która dla nas jest już niebywale odległa - tak o zmarłej brytyjskiej monarchini mówił Jacek Stawiski, prowadzący program "Horyzont" w TVN24 GO. Dodał też, że "była niezwykłym symbolem ciągłości". - Wydaje mi się, że ona będzie uznawana za jedną z najwybitniejszych monarchiń, przynajmniej ostatnich stuleci - powiedział.

Królowa Elżbieta II nie żyje - poinformował Pałac Buckingham. Monarchini miała 96 lat.

ELŻBIETA II - KIM BYŁA 96-LETNIA MONARCHINI

Jacek Stawiski, prowadzący program "Horyzont" w TVN24 GO, mówił, że Elżbieta II "była łącznikiem z epoką, która dla nas jest już niebywale odległa". Przypomniał, że zostawała królową w momencie, kiedy czynnymi politykami byli między innymi Winston Churchill czy Harry Truman. - Została królową w erze przedtelewizyjnej - zwrócił uwagę.

Królowa Elżbieta II podczas tańca z prezydentem Ghany (1961 rok)Central Press/Getty Images

Dodał też, że monarchnini "była niezwykłym symbolem ciągłości". - Epoka, w której rządziła, była czasem dynamicznych zmian - zauważył. Jak mówił dalej, "turbulencje światowe, ale takż turbulencje wewnętrzne, to wszystko teraz przechodzi do historii". - Wydaje mi się, że ona będzie uznawana za jedną z najwybitniejszych monarchiń, przynajmniej ostatnich stuleci - powiedział Stawiski. Mówił, że Elżbieta II uchodziła za "symbol trwania w czasach niebywałych przemian".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Central Press/Getty Images

Pozostałe wiadomości