Szef Rady Bezpieczeństwa Ukrainy: Zmiany w rosyjskim dowództwie. Generałowie są w rozpaczy

Autor:
akr//now
Źródło:
PAP
Kijów nadal się broni. "Rosjanie mają potężne problemy logistyczne" (09.03.2022)
Kijów nadal się broni. "Rosjanie mają potężne problemy logistyczne" (09.03.2022)TVN 24
wideo 2/35
TVN 24Kijów nadal się broni. "Rosjanie mają potężne problemy logistyczne"

Rosyjskie dowództwo się zmieniło - przekazał szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow. Jak mówił, ośmiu dowodzących "zostało usuniętych, ponieważ nie wypełniali swoich zadań". Jego zdaniem rosyjscy generałowie "są w rozpaczy". Daniłow mówił też o informacjach amerykańskiego wywiadu na temat wojny w Ukrainie.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow powiedział w środę w ukraińskiej telewizji, że siły zbrojne jego kraju teraz doskonale znają plany Rosji.

- Dzisiaj dobrze rozumiemy, jakie plany ma teraz wróg. [Rosjanie - przyp. red.] zmienili się trochę od początku wojny, którą chcieli wygrać w ciągu dwóch, trzech dni i przemaszerować przez Chreszczatyk [główną ulicę Kijowa - red.]. To się nigdy nie stanie - ocenił.

14. dzień inwazji na Ukrainę. Wjazd i wyjazd z Kijowa wciąż jest możliwy
14. dzień inwazji na Ukrainę. Wjazd i wyjazd z Kijowa wciąż jest możliwyTVN 24

- Co więcej, oni mają teraz inną taktykę - kontynował szef Rady. Przekazał, że "zmieniło się ich dowództwo, gdzieś ośmiu generałów zostało usuniętych, ponieważ nie wypełniali swoich zadań". - Zamiast tego mianowani są nowi. Doskonale rozumiemy, co dzieje się w armii rosyjskiej, i mogę powiedzieć, że oni są w rozpaczy - przekazał sekretarz RBNiO.

Spotkanie prezydenta Rosji Putina z ministrem obrony Szojgu i szefem Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji GierasimowemAlexei Nikolsky/kremlin.ru/TASS/Forum

Powiedział, że według prognoz amerykańskiego wywiadu wojnę wygra Ukraina. - Wczoraj komisja wywiadu Kongresu USA przesłuchiwała szefów służb wywiadowczych i wszyscy przewidują, że odniesiemy zwycięstwo. Czy to będzie trudne? Tak, będzie to trudne, nie możemy lekceważyć wroga. On jest jak szarańcza - pełznie, pełznie, pełznie... Ale wiem na pewno, że przeżyjemy, bo to nasza ziemia - dodał Daniłow.

Atak Rosji na Ukrainę - oglądaj program specjalny w TVN24

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Alexei Nikolsky/kremlin.ru/TASS/Forum

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości