Prezydent Micheil Saakaszwili wprowadził na terytorium całej Gruzji 15-dniowy stan wyjątkowy. - W tym okresie prawo do emisji serwisów informacyjnych zarezerwowane będzie dla publicznych mediów. Zakazano również wszelkich protestów i strajków - oznajmił minister ds. rozwoju gospodarczego Giorgi Arweladze.

Jak po bursztyn, to do Gdańska. Po najładniejsze muszle - tylko do Grecji. A co do zaoferowania turystom mają plaże holenderskich wysp Terschelling i Ameland? Tysiące zielonych jeszcze bananów, które zbierać można szpadlami...

Nastolatek, który strzelał w fińskiej szkole, postrzelił się i zmarł w szpitalu - podał Reuters. - To 18-letni uczeń tej szkoły - powiedział portalowi tvn24.pl Stanisław Cios, radca ambasady RP w Helsinkach. W wyniku strzelaniny zginęło osiem osób, kilku jest rannych.

Lokalne władze Sudanu wydaliły najwyższego rangą przedstawiciela ONZ ds. humanitarnych oskarżając go o nieokreślone złamanie przepisów - podały w środę Narody Zjednoczone.

Przez 27 godzin, 30-osobowy zespół lekarzy operował indyjską dziewczynkę, która urodziła się z ośmioma kończynami. Zabieg zakończył się sukcesem, ale mała Lakszmi będzie w stanie krytycznym jeszcze przez dwa, trzy dni.

Serbski ultra-nacjonalista Wojisław Seselj został oskarżony o szerzenie "trujących idei" wraz z rozpoczęciem jego procesu w sprawie zbrodni wojennych. Oskarżyciele z Hagi powiedzieli, że "jego przemowy doprowadziły do morderstw, tortur i prześladowań".

52 Tamilskich Tygrysów i 11 rządowych żołnierzy zginęło w środowych starciach na Sri Lance - podały źródła wojskowe. To kolejny dzień starć między centralnym rządem a separatystami.

Sytuacja Niemców w Polsce i Polaków w Niemczech jest wyraźnie dysproporcjonalna na niekorzyść Polski - powiedziała na specjalnie zorganizowanej konferencji MSZ Anna Fotyga. Kontakty z Rosją skomentowała mówiąc, iż "nie spodziewa się przełomu".

Armatki wodne, gaz łzawiący i pałki, a przede wszystkim gumowe kule - w ten sposób gruzińska policja rozprawiła się z antyprezydenckimi demonstrantami, którzy od sześciu dni nie chcą opuścić centralnego placu Tbilisi, domagając się ustąpienia Micheila Saakaszwilego. 250 osób jest rannych.

- Iran ma 3 tys. wirówek gazowych do wzbogacania uranu - poinformował w telewizji publicznej prezydent Mahmud Ahmadineżad. Eksperci oceniają, że taka ilość urządzeń wystarcza do wyprodukowania broni nuklearnej. Nie wiadomo jednak, czy irański przywódca nie blefuje.

- Jeśli do 9 listopada nasze żądania nie zostaną spełnione, 13 listopada rozpoczniemy długi marsz z Lahore do Islamabadu - zagroziła jedna z przywódczyń pakistańskiej opozycji, była premier Benazir Bhutto. Żądania obejmują odwołanie stanu wyjątkowego, potwierdzenie terminu wyborów i odejście prezydenta Perveza Musharrafa z armii.

"Prezydent Polski znalazł zdrajcę w przyszłym rządzie", "bracia Kaczyńscy uważają go za wroga ludu'" - tak o konflikcie wokół kandydatury Radosława Sikorskiego na szefa polskiego MSZ piszą rosyjskie media.

- Dzięki zwycięstwu Wielkiego Października urzeczywistniło się marzenie wielu pokoleń Białorusinów: odzyskaliśmy niepodległe państwo, otwarte dla przyjaciół - tak w 90. rocznicę rewolucji napisał w liście do narodu białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko.

Birmańska junta wojskowa nie chce rozmawiać ani z przywódczynią opozycji Aung San Suu Kyi, ani z wysłannikiem ONZ Ibrahimem Gambarim. Ten ostatni podczas drugiej już wizyty w Birmie zaproponował trójstronne rozmowy, które miałyby doprowadzić do rozwiązania politycznego kryzysu.

W Pekinie powstanie diabelski młyn. Wiadomość nie byłaby niczym szczególnym, gdyby nie informacja, że jego koło będzie mieć 208-metrów średnicy. Z kolosa będzie można podziwiać nawet... Wielki Mur.

Taka jednomyślność zdarza się rzadko. Wszyscy deputowani do rosyjskiej Dumy opowiedzieli się za wyjściem Rosji z traktatu o ograniczeniu z sił konwencjonalnych w Europie (CFE). Oznacza to, że 12 grudnia Rosja wycofa się z międzynarodowych zobowiązań.

Fraki, homary, szampan i uśmiechy - w takiej atmosferze Nicolas Sarkozy zapewniał George'a W. Busha podczas bankietu w Białym Domu, że przybył do Waszyngtonu aby - jak sam stwierdził - "odzyskać na trwałe serce Ameryki".

- Prezydent Musharraf prawdopodobnie zniesie stan wyjątkowy za 2-3 tygodnie - powiedział pakistańskiemu dziennikowi "Dawn" przewodniczący rządzącej partii Ligi Muzułmańskiej i jeden z najbliższych współpracowników prezydenta, Chaudry Shujaat Hussain.

Według agencji międzynarodowych co najmniej 50 osób zginęło, a 120 zostało rannych w zamachu samobójczym w Baghlan w północnym Afganistanie. Atak był wymierzony w grupę parlamentarzystów - co najmniej pięciu z nich nie żyje.

W projekcie budżetu Pentagonu na przyszły rok, uzgodnionym przez Senat i Izbę Reprezentantów, nie znalazły się fundusze na budowę tarczy antyrakietowej w Polsce. Rząd USA liczy się z opóźnieniami w jej realizacji, choć nie tylko z powodu trudności z funduszami.