Programy

Lider PO: To pierwsza połowa meczu. Wszystko przed nami

Programy

W sztabie Koalicji Europejskiej przemawiał Grzegorz Schetyna
W sztabie Koalicji Europejskiej przemawiał Grzegorz Schetynatvn24
wideo 2/35

Jesteśmy coraz bliżej, o wyciągnięcie ręki, do wyborczego zwycięstwa. Musimy być wszyscy razem, wtedy w październiku wygramy. I to jest nasz cel - powiedział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna komentując na gorąco sondażowe wyniki wyborów do europarlamentu.

WYBORY DO EUROPARLAMENTU 2019 - WYNIKI SONDAŻU>

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24, na pierwszym miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. PiS-owi sondaż daje 42,4 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska. Na to ugrupowanie według exit poll zagłosowało 39,1 proc. ankietowanych.

Schetyna: zbudowaliśmy Koalicję Europejską i to jest nasz wielki sukces

- To jest pierwsza połowa meczu. Wszyscy kochamy sport. Wiemy, że wszystko jest przed nami. Zrobiliśmy wielki krok wspólnie, razem. Zbudowaliśmy Koalicję Europejską i to jest nasz wielki sukces - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna.

Podziękował "Polkom, Polakom, którzy głosowali na nas". - Blisko siedem milionów głosów oddanych na Koalicję Europejską to wielki sukces - dodał. - To wszystko jest jeszcze rzeczywistość sondażowa. Zrobiliśmy dobry wynik, zbudowaliśmy koalicję jesteśmy bardzo bliscy, jesteśmy o wyciągnięcie ręki. Chcę powiedzieć, żeby z podsumowaniem tych wyborów poczekać do ostatecznych wyników. Naprawdę powinniśmy być cierpliwi, bo przyszłość należy do nas - mówił Schetyna. - To jest początek drogi. Jesteśmy coraz bliżej, o wyciągnięcie ręki, do wyborczego zwycięstwa. (...) Musimy być wszyscy razem, wtedy w październiku wygramy. I to jest nasz cel - podkreślił lider PO.

- Pokazaliśmy, że możemy i chcemy być razem i to jest klucz do zwycięstwa w październiku - dodał.

Schetyna dziękował PSL, SLD, Nowoczesnej, Zielonym i Inicjatywie Polskiej za wspólną kampanię wyborczą.

Na październik zaplanowane są wybory parlamentarne.

Całe przemówienie Grzegorza Schetyny po wynikach wyborów
Całe przemówienie Grzegorza Schetyny po wynikach wyborówtvn24

Wyniki exit poll

Polacy wybrali 52 europosłów spośród 866 kandydatów.

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVN24, na pierwszym miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. PiS zdobył 42,4 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Europejska. Na to ugrupowanie zagłosowało 39,1 proc. ankietowanych. Ostatnie miejsce podium według sondażu exit poll zajęła Wiosna - partię tę poparło 6,6 proc. badanych. Na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy zagłosowało 6,1 proc. Ugrupowanie Kukiz’15 według sondażu exit poll zdobyło 4,1 proc. głosów. Na Lewicę Razem zagłosowało 1,3 proc. ankietowanych. Na inne ugrupowania - 0,4 proc. Sondażowa frekwencja w wyborach do europarlamentu wyniosła 43 proc.

Autor: js//rzw / Źródło: tvn24

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości