Kto był największym pracusiem fazy grupowej MŚ, kto podawał najlepiej, który zespół przebiegł najwięcej kilometrów i czy mu się to opłaciło - tego i sporo innych rzeczy dowiecie się z najciekawszych liczb mundialu.
118,1 - tyle kilometrów przebiegli średnio w każdym meczu piłkarze Australii. Drudzy w tym zestawieniu Rosjanie byli tylko minimalnie gorsi i... obu ekip nie ma już w turnieju.
89,4 - procent celnych podań Javiera Mascherano. Żaden inny piłkarz nie zagrywał do kolegi z drużyny dokładniej niż Argentyńczyk.
62 - tyle ataków przeprowadziła w sumie w trzech meczach Francja. To o ponad dwadzieścia więcej niż średnia turniejowa, która wyniosła 38,5 na zespół.
55,5 - średnio tylko tyle minut w każdym meczu grano naprawdę w piłkę. Reszta to wszystkie przerwy związane z wolnymi, rożnymi, autami czy kontuzjami.
38,019 - tyle kilometrów przebiegł jak dotąd Michael Bradley. Amerykanin jest pod tym względem zdecydowanym rekordzistą
24 - bramki zdobyli piłkarze wchodzący z ławki. Nigdy wcześniej rezerwowi nie trafiali aż tyle razy w meczach grupowych MŚ.
11 - z 48 meczów zakończyło się wynikiem 2:1. To najczęściej spotykany rezultat na tych mistrzostwach.
9 - aż tyle spośród 32 zespołów wraca do domu bez zwycięstwa: Rosja, Ghana, Anglia, Korea Płd., Iran, Japonia, Australia, Honduras i Kamerun.
7 - tylko tyle meczów zakończyło się remisem.
4 - drużyny zdobyły komplet punktów: Argentyna, Kolumbia, Holandia i Belgia.
2,83 - tyle goli padło średnio w każdym z 48 meczów. To najlepszy wynik od 44 lat.
2 - tyle drużyn z Afryki zobaczymy w 1/8 finału. Nigdy wcześniej nie udało się to więcej niż jednej.
1 - piłkarze tylko trzech drużyn zostali jak dotąd ukarani w sumie raptem jedną żółtą kartką: Niemiec, Argentyny i Szwajcarii. W komplecie awansowały one do 1/8 finału.
0 - ani jeden zespół nie zachował czystego konta, ale i żaden nie skończył fazy grupowej bez zdobytej bramki.
Autor: iwan / Źródło: sport.tvn24.pl, PAP
Źródło zdjęcia głównego: EPA