Otworzyli 13 kilometrów ekspresówki. Droga S3 połączyła się z autostradą A2

GDDKiAElementem nowego odcinka trasy S3 jest jedna z dłuższych w Polsce estakad.

Po południu do użytku oddany został kolejny odcinek drogi ekspresowej S3. Droga od węzła Międzyrzecz Południe do węzła Jordanowo będzie sporym ułatwieniem dla kierowców.

To ostatni brakujący fragment S3 na 42-kilometrowej trasie Międzyrzecz-Sulechów. Choć ma tylko 13 km, znacznie poprawi komfort i skróci czas jazdy.

O jego otwarciu Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad poinformowała na twitterze:

Po południu został otwarty nowy odcinek drogi ekspresowej S3 z Międzyrzecza do węzła Jordanowo. Więcej: http://t.co/c3QEI8WN1y— GDDKiA (@GDDKiA) August 21, 2013

Ominą wąskie gardła

Do tej pory, jadąc z północy, kierowcy borykali się z problemem przy zjeżdżaniu na autostradę A2. Musieli ją przeciąć, przejechać jeszcze kawałek starą drogą numer 3, wjechać na S3 przed Świebodzinem i wrócić do autostrady.

– Te 13 km ekspresówki pozwoli zaoszczędzić czas, pieniądze i nerwy – mówi Anna Jakubowska, rzecznik prasowy zielonogórskiego oddziału GDDKiA. - Samochody ominą wąskie gardła, które tworzyły się w wioskach – dodaje.

Ukończenie tego fragmentu S3 zamyka budowę 42-kilometrowego odcinka, który kosztował 914,3 mln zł. W budowie jest jeszcze kolejny odcinek Międzyrzecza do Gorzowa. Powinien zostać oddany do użytku w maju 2014 r. i będzie kosztował 761,5 mln zł.

- Powstająca droga S3 stanowi fragment trasy międzynarodowej E65, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym. Poprowadzi od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy, wzdłuż zachodniej granicy kraju, do granicy z Czechami - czytamy na stronie inwestycji.

Mapy dostarcza Targeo.pl

Autor: kk / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości