"Nie wytrzymałem, odpaliliśmy maszynę i przyjechaliśmy do Kostrzyna nad Odrą"

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/ks
Źródło:
TVN24
Pol'and'Rock przenosi się do internetuTVN24
wideo 2/4
TVN24Pol'and'Rock przenosi się do internetu

W tym roku nie w Kostrzynie nad Odrą, a we własnych domach. Przez koronawirusa Pol'and'Rock Festival 2020 odbędzie się tylko online. Kilka dni przed startem 26. edycji Jurek Owsiak zabrał internautów w nostalgiczną podróż na festiwalowe pole.

Już za dwa dni ruszy - jak mówią organizatorzy - "najpiękniejszy festiwal świata", czyli 26. Pol'and'Rock Festival. Jednak w tym roku, ze względu na pandemię COVID-19 festiwalowicze nie pojawią się w Kostrzynie nad Odrą. Zostaną w swoich domach i będą mogli wziąć udział w "najpiękniejszej domówce świata". Wszystkie zaplanowane koncerty i towarzyszące im spotkania odbędą się w warszawskim studiu, skąd będą bezpłatnie transmitowane w internecie.

Przygotowania w Warszawie idą pełną parą. Ale w miniony weekend Jurek Owsiak znalazł chwilę, by pojawić się w Kostrzynie nad Odrą.

- I oczywiście, że nie wytrzymałem, odpaliliśmy maszynę i przyjechaliśmy do Kostrzyna nad Odrą - powiedział Jurek Owsiak.

"O tej porze to pole zwykle huczy"FB - Jurek Owsiak

"Brakuje tego klimatu, brakuje was"

Ze swojej sentymentalnej podróży na festiwalowe pole szef Fundacji WOŚP nagrał 20-minutowe wideo, którym właśnie podzielił się w internecie. - Na kilka dni przed najpiękniejszą domówką świata jesteśmy w Kostrzynie nad Odrą. Przyznaję, że to najsmutniejszy widok, jaki mogłem sobie dziś zafundować. Tu, gdzie stoi ten samochód, zwykle stoi mój kamper, tu dosłownie obok jest scena, a dalej nasza restauracja, w której i my, i nasi goście mamy wyżywienie. Można się tu spotkać, porozmawiać - opowiadał Owsiak, spacerując po polu.

- Dzisiaj lasek jest cichy i spokojny. Kiedy zwykle o tej porze wpadamy, kilka dni przed rozpoczęciem, wszystko tutaj huczy. (...) Patrzę na to miejsce i powiem wam, że bardzo brakuje. Brakuje tego klimatu, was i tej społeczności najpiękniejszego festiwalu świata - powiedział.

"Najpiękniejsza domówka świata"

Decyzję o zmienionej formule imprezy ogłoszono w kwietniu. Festiwal online odbędzie się planowo w terminie 30 lipca - 1 sierpnia. Dla wszystkich uczestników jest on bezpłatny. Koncerty będzie można obejrzeć za pośrednictwem kilku kanałów internetowych oraz dwóch serwisów – w tym player.pl. 

Tegoroczna edycja będzie transmitowana 24 godziny na dobę. To oznacza, że dla fanów festiwalu przygotowano 70 godzin transmisji.

Na scenie "najpiękniejszej domówki świata" wystąpią m.in. zespoły: Raz, Dwa ,Trzy, Kwiat Jabłoni, Big Cyc, Łydka Grubasa, Pull The Wire, Jelonek, Przybył, Happysad, Romantycy Lekkich Obyczajów, Enej, Nocny Kochanek, Acid Drinkers, Farben Lehre, BOKKA, Hunter, Sidney Polak, Poparzeni Kawą Trzy, Bethel, Elektryczne Gitary, Dr Misio, a także Urszula, Renata Przemyk, Majka Jeżowska czy Ania Rusowicz.

Tradycyjnie zaplanowano też spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku wezmą w nich udział m.in. Ewa Ewart, Janusz Gajos, bracia Sekielscy, Andrzej Mleczko, Wojciech Mann, Majka Jeżowska, Joanna Kulig oraz twórcy #byckobietaontour - cyklu spotkań motywacyjnych - Marta Klepka, Dorota Wellman i Andrzej Depko.

HARMONOGRAM INTERNETOWYCH KONCERTÓW LIVE >>>

Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. Jego 26. edycja była zaplanowana na 30 lipca - 1 sierpnia 2020 r. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy Finał WOŚP.

Autor:aa/ks

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: FB- Jurek Owsiak