Poznań

Poznań

Pół roku po znalezieniu ciała noworodka na terenie dawnej fabryki butów zarzuty usłyszała matka dziecka. Policjanci dotarli do kobiety dzięki pozostawionej torbie i nagraniom z kamer monitoringu. 32-latka nie odpowie za dzieciobójstwo, a za znieważenie zwłok i składanie fałszywych zeznań.

Osobom niewidomym zastępują oczy, chorych ostrzegają na przykład o spadku cukru. W codziennym życiu są nieocenione, ale nadal brakuje wolontariuszy, którzy zajęliby się kilkutygodniowymi labradorami. Poznańska fundacja szuka rodzin zastępczych dla przyszłych psich przewodników.

Paweł P., pseudonim Ramzes. Gangster, który zeznawał w procesach jako mały świadek koronny. Jemu samemu groził surowy wyrok za gwałty, ale sprawy zostały umorzone. Reporter "Superwizjera" TVN dotarł do materiałów, z których wynika, że poznańska prokuratura wyjaśnienia "Ramzesa" wykorzystywała w sprawach, w których brakowało dowodów. W ten sposób obciążonych zostało kilka niewinnych osób, w tym dwóch policjantów.

Czternastomiesięczna dziewczynka wypadła przez okno z jednej z konińskich kamienic. Wiadomo, że w chwili wypadku znajdowała się pod opieką rodziców. Dziecko trafiło do szpitala, a policja sprawdza, co dokładnie wydarzyło się w mieszkaniu.

Na poznańskim Grunwaldzie terenowe volvo wyjechało z chodnika i wjechało na lewy pas, którym jechał motocyklista. Kierowca jednośladu bezskutecznie próbował uniknąć zderzenia. Zahaczył o krawężnik i przewrócił się na torowisko. Sprawczyni wypadku uciekła z miejsca zdarzenia. Ale wszystko nagrały kamery monitoringu. Kobieta usłyszała już zarzuty.

Radny z Obornik (województwo wielkopolskie) został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na gorącym uczynku podczas przyjmowania łapówki - poinformował w środę rzecznik CBA Temistokles Brodowski. Miała być to kolejna transza korzyści majątkowej za korzystny dla jednej z firm kształt planu zagospodarowania przestrzennego.

Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Pościg zakończył się po tym, gdy w Starym Tomyślu (woj. wielkopolskie) 20-latek uderzył w radiowóz. Jak się okazało, kierował pod wpływem amfetaminy.