Pomorze

Pomorze

Kto wybrał poranny wyjazd na cmentarz, mógł po Gdańsku, Gdyni i Sopocie podróżować spokojnie. Jednak już od godz. 10.00 można się było natknąć na korki w całym Trójmieście. Wieczór był już spokojny

"Uwaga! Spadające elementy tynku. Zagrożenie dla życia i zdrowia" - takie ostrzeżenia pojawiły się na filarach Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni. Plakaty rozwiesił miejscowy Zarządu Dróg i Zieleni. Jak przyznają drogowcy, wiadukt wymaga gruntowanego remontu. Tymczasem miasto nie chce wykładać więcej pieniędzy na drogę, która, jak mówią, powinna mieć status krajowej.

Tłok i ścisk na drogach - tak określić można dzień przed Wszystkimi Świętymi w Trójmieście. Korki tworzyły się w rejonach cmentarzy, ale także na drogach dojazdowych na obwodnice. Komunikacyjny horror rozgrywał się natomiast na ul. Grunwaldzkiej.

32-letnia Anna C., matka zastępcza z Pucka, podejrzana o zabójstwo powierzonej jej 5-latki i udział w śmiertelnym pobiciu jej 3-letniego brata, przejdzie obserwację psychiatryczną. Biegli mają ocenić poczytalność kobiety w momencie popełniania zarzucanych jej czynów.

Od rana na wiadukcie na Trasie Sucharskiego w Gdańsku doszło juz do czterech kolizji. W sumie uszkodzonych jest szesnaście samochodów. Z kolei na ulicy Krasickiego w dwóch wypadkach ranne zostały dwie osoby.

Remontu peronów we Wrzeszczu i na Żabiance jeszcze się nie kończy, ale pociągi SKM od dziś kursują juz po dwóch torach. Dzięki temu w godzinach szczytu składy mają odjeżdżać co 10 minut.

We wtorek ruszyła sprzedaż biletów na towarzyski mecz Polski z Urugwajem, który 14 listopada zostanie rozegrany w Gdańsku na PGE Arenie. Na początku bilety mogą kupić tylko członkowie Klubu Kibica Reprezentacji Polski. Pozostali kibice będą mogli kupić wejściówkę od 5 listopada.

Policja zatrzymała mężczyznę, który jest podejrzewany o zmordowanie 33-letniej mieszkanki Bolszewa koło Wejherowa. Ciało kobiety odnalazł w poniedziałek około godz. 19.00 jej mąż. Według informacji prokuratury kobieta wykrwawiła się, po tym jak zadano jej kilkadziesiąt ciosów nożem.

Podczas prac wykopaliskowych w Słupsku przy ulicy Niedziałkowskiego, na terenie gdzie do listopada 1938 roku stała spalona przez nazistów synagoga odnaleziono metalową tubę. W środku znaleziono unikatowy dokument – akt erekcyjny synagogi sprzed ponad 100 lat.

Gdy pomoc jest potrzebna, wystarczy nacisnąć przycisk, by ktoś zjawił się obok. Gdynia wdraża pilotażowy program teleopieki, z którego korzysta już 50 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W Nowej Wsi Lęborskiej odnaleziono setki porzuconych beczek, wypełnionych olejem. Znalezisko zostało już zabezpieczone przez strażaków – informuje Radio Gdańsk.

Jolanta Jankowska-Matusiak - dotychczasowy zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz, jest kandydatką na nową szefową tej jednostki. Poprzednia prokurator rejonowa straciła stanowisko w związku ze złym nadzorem nad śledztwem w sprawie Amber Gold.

Przestępstwo obrazy uczuć religijnych popełnia nie tylko ten, kto chce go dokonać, ale także ten, kto ma świadomość, że może do niego dojść - uznał Sąd Najwyższy wydając wyrok w sprawie Adama "Nergala" Darskiego, lidera deathmetalowego zespołu Behemoth. Uchwała wiąże tylko sąd, który zadał pytanie w tej sprawie - w tym przypadku sąd okręgowy w Gdańsku. To pierwsze tego typu rozstrzygnięcie SN od 1938 r.

Syndyk masy upadłościowej Amber Gold Józef Dębiński złożył w poniedziałek wniosek do sądu o zgodę na sprzedaż wszystkich 146 pojazdów, które należą do spółki. Ich wartość to ponad 7 mln zł. Ostateczną decyzję ws. zbycia pojazdów podejmie sędzia komisarz.

11-letnia dziewczynka zginęła w pożarze, który wybuchł w nocy w Strzebielinie pod Wejherowem. Rodzicom z drugim, 4-letnim dzieckiem udało się uciec przed ogniem.

Na obwodnicy Trójmiasta zderzyło się 5 samochodów. Winny jest mróz i bardzo śliska nawierzchnia. Służby apelują o ostrożność.

Nowoczesny wał przeciwpowodziowy, który ma być trwalszy i tańszy od używanych obecnie tradycyjnych umocnień, opracowują naukowcy z Politechniki Gdańskiej. Głównym budulcem wału jest popiół składowany przy elektrowniach.

Wbrew zapowiedziom Ministra Pracy i Polityki Społecznej, prezydent Starogardu Gdańskiego nie przygotuje raportu ws. działalności żłobka "Pszczółka". - Placówka nam nie podlega – tłumaczy Edmund Stachowicz, prezydent miasta.

O 30 proc. więcej turystów odwiedziło tego lata Gdańsk. Miasto podobało im się bardziej niż Sopot, Gdynia, Wrocław, Poznań i Warszawa. Bardziej atrakcyjny okazał się tylko Kraków - wynika z badań Instytutu Eurotest.