Pomorze

Pomorze

Na spore utrudnienia muszą przygotować się osoby, które w piątek zamierzają podróżować samochodem po Trójmieście. To za sprawą jubileuszowej XX. edycji Maratonu Solidarności. Do startu zgłosiła się rekordowa liczba 1280 uczestników, którzy wystartują z centrum Gdyni, przebiegną przez Sopot, by dotrzeć do mety na gdańskiej Starówce.

Biznesmen z Ustki i jeden z najbogatszych Polaków złożył władzom miasta nietypową propozycję. – Oddam w darowiźnie 5 mln złotych, jeśli burmistrz odejdzie ze stanowiska – zapowiada Jerzy Malek i podkreśla, że to w wyniku błędów popełnionych przez władze, Ustka musi mu oddać około 11,5 mln zł. - Jeśli pan Malek taką deklarację złoży na piśmie to ją rozważę - odpowiada burmistrz.

Grupa Nurków Minerów i załoga trałowca ORP „Jamno” z 12. Dywizjonu Trałowców na poligonie morskim zdetonowała 160-kilogramową bombę głębinową. Na niewybuch z czasów II wojny światowej trafiła firma, która pogłębiała tor podejściowy do portu w Świnoujściu.

Tragiczny wypadek w Gdyni. Podczas prac konserwatorskich w jednym z bloków mężczyzna wpadł do szybu windowego. Zginął na miejscu.