Prezydent dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. "To bardzo podniosła chwila, można powiedzieć - historyczna"

Źródło:
tvn24.pl, PAP
Jarosław Kaczyński powołany na stanowisko wicepremiera
Jarosław Kaczyński powołany na stanowisko wicepremieraTVN24
wideo 2/20
Jarosław Kaczyński powołany na stanowisko wicepremieraTVN24

W ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego, z wyjątkiem nowego szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka, który jest zakażony koronawirusem. Nominację na stanowisko wicepremiera odebrał między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Powołani przez prezydenta zostali zarówno nowi ministrowie, jak i ministrowie, których resorty zmieniły nazwę i zakres kompetencji. Uroczystość ich zaprzysiężenia odbyła się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Pierwotnie była zaplanowana na poniedziałek, ale tego dnia rano Przemysław Czarnek, który ma zostać ministrem edukacji i nauki, poinformował, że jest zakażony koronawirusem. W tej sytuacji premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o wyznaczenie innego terminu dokonania zmian w składzie Rady Ministrów.

W związku z zakażeniem u Przemysława Czarnka, na kwarantannę zostali skierowani minister aktywów państwowych i wicepremier Jacek Sasin, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk oraz ustępujący minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Nie byli oni obecni na uroczystości.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Kaczyński jednym z czterech wicepremierów

Podczas uroczystości zaprzysiężenia prezes PiS Jarosław Kaczyński odebrał nominację na stanowisko wicepremiera. Oprócz niego w rządzie będzie trzech wicepremierów. Na dotychczasowym stanowisku pozostaje Jacek Sasin, który będzie kontynuował pracę jako wicepremier i minister aktywów państwowych.

Na wicepremiera oraz szefa nowego resortu - Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - powołany został Piotr Gliński. Jarosław Gowin odebrał nominację na stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów oraz ministra rozwoju, pracy i technologii.

>> Czym będzie się zajmować Kaczyński jako wicepremier? Jego wpływ na rząd "zostanie niejako sformalizowany"

14 ministrów w nowym rządzie Morawieckiego

Zmieniony rząd Mateusza Morawieckiego składa się z 14 ministerstw. W poprzedniej formie resortów było 20. W składzie Rady Ministrów obecni są:

- Mateusz Morawiecki - premier, minister cyfryzacji - Jarosław Kaczyński - wicepremier - Piotr Gliński - wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu - Jacek Sasin - wicepremier, minister aktywów państwowych - Jarosław Gowin - wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii - Przemysław Czarnek - minister edukacji i nauki - Michał Kurtyka - minister środowiska i klimatu - Grzegorz Puda - minister rolnictwa i rozwoju wsi - Andrzej Adamczyk - minister infrastruktury - Mariusz Błaszczak - minister obrony narodowej - Mariusz Kamiński - minister spraw wewnętrznych i administracji - Zbigniew Rau - minister spraw zagranicznych - Tadeusz Kościński - minister finansów i funduszy - Marlena Maląg - minister rodziny i polityki społecznej - Adam Niedzielski - minister zdrowia - Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości

W kancelarii premiera są też ministrowie bez teki:

- Michał Dworczyk - szef kancelarii premiera - Łukasz Schreiber - Konrad Szymański - minister do spraw Unii Europejskiej - Michał Cieślak (przedstawiciel Porozumienia) - Michał Wójcik (przedstawiciel Solidarnej Polski)

Ze względu na kwarantannę Przemysława Czarnka prezydent nie odwołał z funkcji ministrów edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka. Do momentu powołania Czarnka na ministra edukacji i nauki zarówno Piontkowski, jak i Murdzek pozostają członkami rządu. Liczy on obecnie 22 osoby.

Prezydent Duda: wielu Polaków swoimi głosami dziękowało za poprzednie czterolecie

Prezydent Andrzej Duda, przemawiając podczas uroczystości, ocenił, że "to bardzo podniosła chwila, można powiedzieć - historyczna". - Rekonstrukcja rządu nie jest w naszym państwie codziennością i dlatego zapewne jest ważnym momentem, który - mam nadzieję - spotkał się dziś z tą piękną pogodą na dobry omen, na to, aby taka właśnie piękna pogoda w szerokim tego słowa znaczeniu przyświecała Polsce, polskiemu społeczeństwu, Zjednoczonej Prawicy i polskiemu rządowi na ten cały czas najbliższych lat urzędowania. Tego państwu z całego serca życzę - powiedział.

- Ta data dzisiaj w jakimś sensie jest znamienna, dlatego że to prawie rok od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych, od czasu kiedy Zjednoczona Prawica odniosła drugie spektakularne zwycięstwo wyborcze z rzędu osiągając samodzielną większość parlamentarną i biorąc w swoje ręce odpowiedzialność za polskie sprawy na najbliższe cztery lata. A jestem przekonany, że wielu w naszym kraju wierzy, że na znacznie dłużej po skutecznych rządach poprzednich czterech lat - mówił prezydent.

Stwierdził, że "wielu Polaków swoimi głosami dziękowało za poprzednie czterolecie". - Za dotrzymane zobowiązania, za wdrożone programy społeczne, za to, w co wielu ludzi w czasie kampanii wyborczej 2015 roku nie wierzyło, że w ogóle jest możliwe. To wielkie dzieło Zjednoczonej Prawicy - i tej w rządzie, i w parlamencie. To wielkie dzieło najpierw pani premier Beaty Szydło, potem pana premiera Mateusza Morawieckiego i wszystkich tych, którzy z nimi współpracowali - dodał.

Prezydent dziękuje Emilewicz i Ardanowskiemu

Prezydent podkreślił, że rząd powołany po wyborach w 2019 roku praktycznie od razu zetknął się z ogromną trudnością - z pandemią COVID-19, która - jak mówił - "dotknęła cały świat, w tym niestety także i nasz kraj".

- Po pierwsze, kwestia życia i zdrowia obywateli, po drugie kwestia - cóż tu wiele mówić - ratowania polskiej gospodarki. To dzieło było, i jest realizowane. I chciałem z całego serca podziękować wszystkim państwu. I za tamte cztery lata wszystkim tym, którzy brali w nich udział, i za ten czas teraz, tego prawie roku niezwykle dzielnej, a bardzo często odważnej postawy, która wymagała wielkiej odpowiedzialności, odporności psychicznej, ale przede wszystkim wymagała niezwykłego wysiłku - powiedział Duda.

Prezydent Duda: wielu Polaków swoimi głosami dziękowało za poprzednie czterolecie
Prezydent Duda: wielu Polaków swoimi głosami dziękowało za poprzednie czterolecieTVN24

- Dziękuję całemu polskiemu rządowi, dziękuję całej Zjednoczonej Prawicy, dziękuję i tym ministrom, którzy pozostają w rządzie, dziękuję panu premierowi, panom premierom, ale dziękuję także i tym ministrom, których żegnamy, którzy kończą swoją służbę - podkreślił prezydent. - Chciałem wśród nich - z mojego punktu widzenia przede wszystkim - wymienić panią wicepremier Jadwigę Emilewicz i pana ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego - powiedział Andrzej Duda.

- Współpracowaliśmy z (byłą minister rozwoju) Jadwigą Emilewicz nad rozwiązaniami dotyczącymi pakietów antyepidemicznych, walki z kryzysem koronawirusa, właśnie w sferze gospodarczej, dyskutując nad różnymi rozwiązaniami, by także ratować rynek pracy. Z (byłym ministrem rolnictwa) Janem Krzysztofem Ardanowskim pracowaliśmy nad bardzo ważnymi sprawami polskiego rolnictwa, by mogło się rozwijać, by kwitło, a ludzie na polskiej wsi czuli, że są traktowani godnie, i że Polska dziękuje im za dostarczanie bezpieczeństwa żywnościowego - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że odwołani ministrowie "dobrze przysłużyli się Rzeczpospolitej".

Przemówienie prezydenta Dudy na rekonstrukcji rządu
Przemówienie prezydenta Dudy na rekonstrukcji rząduTVN24

Andrzej Duda podziękował za wsparcie w kampanii wyborczej

- Chciałem też podziękować wszystkim państwu za wsparcie w ostatniej kampanii wyborczej prezydenckiej. Za to, że wygraliśmy ją, za to, że pełnię teraz drugą kadencję urząd prezydenta Rzeczypospolitej - stwierdził prezydent Duda. - Jest to wielki kredyt zaufania, który przekazali, nie tylko w moje, ale chcę tu mocno podkreślić, w nasze ręce rodacy za prowadzenie dalej odpowiedzialnej polityki, za ratowanie Polski przed koronawirusem, za to, że to właśnie my, współdziałając ze sobą, tak jak stanowi konstytucja o obowiązku współdziałania ze strony prezydenta i rządu, jesteśmy w stanie przeprowadzić Polskę przez ten trudny czas, który niestety i u nas i na świecie cały czas trwa, który może szykuje dla nas jeszcze niejedno wyzwanie - dodał.

- Bierzecie udział w tym, co w czasie kampanii wyborczej prezydenckiej ja nazwałem koalicją polskich spraw. Polskie sprawy powinny być uczciwie prowadzone - powiedział prezydent. Dodał, że wierzy, "że do tego właśnie uczciwego prowadzenia polskich spraw dołączą się także inni, nie tylko Zjednoczona Prawica, ale że te dobre projekty zyskają zdecydowanie większe poparcie parlamentarne niż wynika to tylko z prostej arytmetyki pomiędzy dzisiejszym ugrupowaniem, które sprawuje władzę, Zjednoczoną Prawicą, a opozycją parlamentarną". - Liczę na to, że będą one znajdywały poparcie także i opozycji z odpowiedzialności za polskimi sprawami i dla polskich spraw - stwierdził.

Podkreślił, że przed rządem "zadania bardzo ważne". - Poza walką z pandemią, poza walką o to, by jak najmniej naszych rodaków zachorowało, by nawet ci, którzy zachorują, w jak najbardziej godnych warunkach mogli wrócić do zdrowia, by zapewnić im dostateczną opiekę medyczną, co do tej pory cały czas było i za co ogromnie jestem wdzięczny, czeka nas jeszcze walka o uratowanie polskiej gospodarki, o wyprowadzenie jej z kryzysu, o to by przetrwała tak, by mogła nadal konkurować z najlepszymi na świecie, tak, by nadal się rozwijała - mówiła.

Prezydent: każdy projekt ustawy, który będzie w Sejmie procedowany, będzie przeze mnie obserwowany wnikliwie od strony merytorycznej

- To czas bardzo dobrych i mądrych decyzji, które trzeba będzie podjąć, to czas inwestycji, które muszą być w Polsce zrealizowane, to czas tych wszystkich zobowiązań, które zostały w kolejnych kampaniach podjęte, a których jeszcze nie zrealizowaliśmy. Wierzę w to, że wspólnie uda nam się tego dokonać - stwierdził prezydent Duda. Dodał, że chce zapewnić wszystkich, że "każdy projekt i każdy głos, który będzie w moim kierunku kierowany, każdy projekt ustawy, który będzie w Sejmie procedowany, będzie przeze mnie obserwowany wnikliwie od strony merytorycznej" i na takiej zasadzie będzie podejmował swoje decyzje. - W pierwszej kolejności będę się kierował tymi zobowiązaniami, które podjąłem, które podjęliśmy, ale będę się w każdym przypadku także kierował tym, co nazywamy dobrem obywateli i dobrem Rzeczypostpolitej - powiedział.

- Dobro obywateli, dobro Rzeczypospolitej jest dla mnie najważniejsze. Uczciwość, rzetelność w polityce, dbanie o ludzi, pilnowanie polskich spraw, to jest to, co wierzę w to, że przez najbliższe lata będzie realizowane i tego chciałem państwu z całego serca, naszym rodakom i sobie życzyć - podsumował prezydent.

Sasin: niezmiernie cieszy fakt, że do Rady Ministrów wszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński

"Już po uroczystym zaprzysiężeniu nowych ministrów w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Niezmiernie cieszy fakt, że do Rady Ministrów wszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na trudne czasy potrzebne są najtwardsze charaktery i doświadczeni politycy!" - napisał na Twitterze wicepremier Jacek Sasin.

Autorka/Autor:akw, mart//rzw

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Joe Biden, na dwa miesiące przed zakończeniem swojej prezydentury, dał Ukrainie zielone światło na użycie dostarczonej przez USA broni dalekiego zasięgu do uderzeń w głębi Rosji - poinformował "New York Times", powołując się na amerykańskich urzędników. Dziennik pisze, że taki krok stanowi "poważną zmianę" w polityce Białego Domu, jeśli chodzi o wojnę w Ukrainie. "Pociski przemówią same za siebie" - skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"Poważna zmiana" w polityce USA. "Pociski przemówią same za siebie"

"Poważna zmiana" w polityce USA. "Pociski przemówią same za siebie"

Aktualizacja:
Źródło:
New York Times, Reuters, PAP

Radosław Sikorski, szef polskiej dyplomacji, obiecał na spotkaniu z mieszkańcami Pruszkowa, że jeśli zostanie prezydentem, to zmniejszy liczbę swoich doradców. Zadeklarował także obcięcie budżetu Kancelarii Prezydenta o 20 procent. Wcześniej w niedzielę Sikorski miał spotkanie Przysieku w województwie kujawsko-pomorskim. - To ja pomagałem Donaldowi Tuskowi wrócić do polskiej polityki, a byli tacy, którzy starali się temu zapobiec - mówił szef MSZ.

Obietnica Sikorskiego. "Obetnę o 20 procent"

Obietnica Sikorskiego. "Obetnę o 20 procent"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP

W niedzielę w Obórkach (województwo kujawsko-pomorskie) zderzyły się dwa samochody osobowe. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu poinformowała, że w wyniku wypadku zginęły trzy osoby.

Tragiczny wypadek. Nie żyją trzy osoby

Tragiczny wypadek. Nie żyją trzy osoby

Źródło:
tvn24.pl

- Do tej pory sojusznicy Iranu zniechęcali Izrael do potencjalnego ataku. Teraz, gdy znaleźli się w defensywie, i to dość głębokiej, funkcji tego straszaka już pełnić nie mogą - mówi Marcin Krzyżanowski, orientalista z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Czy zatem Teheran mocniej postawi teraz na rozwój swojego programu nuklearnego? Izraelscy politycy przyznają w kuluarach, że czas, w którym można było go zatrzymać, minął.

Strategia w regionie się nie sprawdziła. To może broń nuklearna? 

Strategia w regionie się nie sprawdziła. To może broń nuklearna? 

Źródło:
tvn24.pl

Szefowa Forum Ukraińskiego w think tanku Chatham House Orysia Łucewicz oceniła, że zmasowane rosyjskie ataki rakietowe na Ukrainę są wiadomością dla Waszyngtonu, że koszt wspierania Kijowa będzie za wysoki. Dodała, że są także jasnym sygnałem dla Ukraińców, że "Putin chce ich zamrozić w ciągu zimy".

"Wiadomość dla Waszyngtonu" i nie tylko

"Wiadomość dla Waszyngtonu" i nie tylko 

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Boris Epshteyn, urodzony w Moskwie prawnik prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, zaproponował, że zostanie specjalnym wysłannikiem Waszyngtonu ds. wojny w Ukrainie i mediatorem między Kijowem a Rosją - poinformował "The New York Times", powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą. Dziennik pisze, że Epshteyn szybko "stał się jedną z najbardziej wpływowych osób" w początkowym etapie przekazywania władzy w Białym Domu.

Zaskakująca propozycja od "strażnika Trumpa". "Kilka osób było zszokowanych"

Zaskakująca propozycja od "strażnika Trumpa". "Kilka osób było zszokowanych"

Źródło:
New York Times, PAP

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Kałuże w województwie łódzkim w samochód osobowy uderzył przejeżdżający pociąg. 77-letni kierowca auta zmarł - przekazała aspirant sztabowa Katarzyna Grela, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe. Kierowca nie żyje

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe. Kierowca nie żyje

Źródło:
TVN24

Naukowcy przedstawili pierwsze szczegółowe wyniki badań próbek z niewidocznej strony Księżyca dostarczonych przez chińską sondę Chang'e 6. Analiza ich składu wskazała, że między trzema a czterema miliardami lat temu trwała tam aktywność wulkaniczna. To kluczowe informacje dla zrozumienia wyraźnych różnic między półkulami Srebrnego Globu.

Co się dzieje na niewidocznej stronie Księżyca? Zbadano pierwsze próbki

Co się dzieje na niewidocznej stronie Księżyca? Zbadano pierwsze próbki

Źródło:
PAP, CNN, tvnmeteo.pl

Chciałbym zaapelować do wszystkich zainteresowanych stron, żeby ponad podziałami włączyli się w swojego rodzaju lobbing na rzecz naszych poszkodowanych gmin - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 burmistrz Lądka-Zdroju Tomasz Nowicki, odnosząc się do walki ze skutkami wrześniowej powodzi. Paweł Szymkowicz, burmistrz Głuchołaz, mówił, że "wąskim gardłem" w jego mieście jest niewystarczająca ilość pracowników socjalnych.

"Chcielibyśmy, żeby o nas nie zapominać". Apel burmistrza

"Chcielibyśmy, żeby o nas nie zapominać". Apel burmistrza

Źródło:
TVN24

- Musimy zrobić wszystko, aby Europa nie zapomniała o Ukrainie - podkreśliła w "Faktach po Faktach" europosłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Nowa Lewica). Razem z europosłem Michałem Kobosko (Polska 2050) komentowała także rozmowę telefoniczną kanclerza Niemiec z Władimirem Putinem i zgodę prezydenta USA Joe Bidena na użycie przez Ukraińców dostarczonej przez USA broni dalekiego zasięgu do uderzeń w głębi Rosji.

Scholz "próbuje zabłysnąć"

Scholz "próbuje zabłysnąć"

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Nadchodzi załamanie pogody. W najbliższym tygodniu przez Polskę przetoczą się fronty atmosferyczne z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, a także samego śniegu. W południowo-wschodnich regionach będzie sypać obficie. Spodziewamy się też bardzo porywistego wiatru, a nawet burz.

Śnieżyce, burze i wichury. "Sytuacja będzie poważna"

Śnieżyce, burze i wichury. "Sytuacja będzie poważna"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w powiatach nadmorskich. W porywach może wiać nawet do 80 kilometrów na godzinę. Niebezpiecznie będzie przez cały poniedziałek.

Bardzo silne porywy wiatru. IMGW ostrzega

Bardzo silne porywy wiatru. IMGW ostrzega

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Najem krótkoterminowy w wielu europejskich krajach jest powodem niezadowolenia lokalnych społeczności. Uważany jest za jedną z głównych przyczyn wysokich cen na rynku najmu. Szereg krajów już zdecydowało się na wprowadzenie ograniczeń prawnych, takich jak choćby konieczność uzyskania licencji czy maksymalną liczbę dni najmu mieszkania w tym systemie. Inne dopiero pracują nad takimi rozwiązaniami.

Fala rozlewa się na całą Europę. Kolejne państwa reagują

Fala rozlewa się na całą Europę. Kolejne państwa reagują

Źródło:
PAP

Napływ cudzoziemców na polski rynek pracy jest niezbędny do rozwoju gospodarczego - uważa Andrzej Kubisiak z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Jego zdaniem problem najmocniej uderzy w przemysł. Za dziesięć lat do obsadzenia wszystkich stanowisk zabraknie około 400 tysięcy osób. Jednocześnie - jak stwierdził - sama imigracja czy aktywizacja zawodowa nie wystarczą, by poradzić sobie z narastającą zapaścią demograficzną.

Polsce grozi potężna luka na rynku pracy. "Zapaść"

Polsce grozi potężna luka na rynku pracy. "Zapaść"

Źródło:
PAP

Szef MSZ Radosław Sikorski zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, pierwszego dnia urzędowania odbierze Antoniemu Macierewiczowi Order Orła Białego. Dodał też, że Pałac Prezydencki "nie będzie azylem dla przestępców".

Radosław Sikorski o tym, co zrobi pierwszego dnia urzędowania jako prezydent

Radosław Sikorski o tym, co zrobi pierwszego dnia urzędowania jako prezydent

Źródło:
PAP

- To są emocje, które mogą zrozumieć tylko rodzice wcześniaków - tak o doświadczeniach opieki nad takimi dziećmi mówiła Natalia Szewczak. Dziennikarka i mama wcześniaków podzieliła się swoją osobistą historią, która zainspirowała ją do napisania reportażu. Po nim rozpoczęły się prace nad ustawą o dodatkowym urlopie, którą lada dzień zajmie się Sejm. Pomogła w tym Fundacja Koalicja dla Wcześniaka. - Od momentu, kiedy napisałam petycję po naszym spotkaniu, zaczęła się wielka, piękna akcja współdziałania - wspominała wiceprezeska instytucji Elżbieta Brzozowska.

"Który rodzic to przeżył?". Po reportażu zaczęła się "magia". Podpisały się tysiące osób

"Który rodzic to przeżył?". Po reportażu zaczęła się "magia". Podpisały się tysiące osób

Źródło:
TVN24
"W sporcie nie ma bogów. Wszyscy mamy swoje wady i zalety". One są wcześniakami 

"W sporcie nie ma bogów. Wszyscy mamy swoje wady i zalety". One są wcześniakami 

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Premier Donald Tusk przeprowadził w mediach społecznościowych prawyborcze ankiety dla internautów. Choć pytanie było to samo, to wyniki różnią się w zależności od platformy, na której zostało opublikowane. "Fascynujące! Na X i na Instagramie, przy rekordowej frekwencji, identyczne proporcje, ale różni zwycięzcy" - skomentował szef rządu. "Ale to dopiero rozgrzewka. A już jutro wielki sondaż wśród ogółu wyborców" - dodał. W przyszłym tygodniu w Koalicji Obywatelskiej zapadnie decyzja, kto będzie kandydatem klubu na prezydenta - Radosław Sikorski czy Rafał Trzaskowski.

"Fascynujące!". Donald Tusk o 24-godzinnych sondach

"Fascynujące!". Donald Tusk o 24-godzinnych sondach

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Spór wokół ogrodzenia postawionego przez katolicką szkołę salezjanów w Toruniu a mieszkańcami. Zdaniem społeczników doszło do złamania prawa, ponieważ płot powstał na terenie zielonym, gdzie rosną rośliny będące pod ochroną. Potwierdziły to wyniki kontroli przeprowadzonej przez inspektorów ochrony środowiska. Prezydent Torunia powiadomił prokuraturę.

Rodzice i księża postawili płot, część mieszkańców protestuje. Sprawę bada prokuratura

Rodzice i księża postawili płot, część mieszkańców protestuje. Sprawę bada prokuratura

Źródło:
tvn24.pl

Arktyczne zimno z północy dotrze do nas w dwóch falach. Jaka pogoda będzie w drugiej połowie listopada i na początku grudnia? Sprawdź długoterminową prognozę na 16 dni, przygotowaną przez przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: zima zrobi pierwszy krok w stronę Polski

Pogoda na 16 dni: zima zrobi pierwszy krok w stronę Polski

Źródło:
tvnmeteo.pl

Te listy do Mikołaja chwytają za serce, bo mieszkańcy DPS-ów proszą albo o dużo - o skrócenie cierpienia czy zdrowie, albo o bardzo mało - brakuje im bluzki z długim rękawem, pary butów czy kredek. Listów z roku na rok jest coraz więcej. W mediach społecznościowych na profilu akcji jest instrukcja, jak przygotować paczkę dla wybranego seniora. Można też przesłać datek.

Mieszkańcy łódzkich DPS-ów napisali listy do świętego Mikołaja. Proszą w nich o książki, kawę czy słodycze

Mieszkańcy łódzkich DPS-ów napisali listy do świętego Mikołaja. Proszą w nich o książki, kawę czy słodycze

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

W sobotę ruszyła 24. edycja Szlachetnej Paczki, która co roku pomaga kilku tysiącom rodzin przed świętami. - 2,5 miliona Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, w tym pół miliona dzieci - powiedziała na antenie TVN24 Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna. W tym roku "weekend cudów", kiedy dary powędrują do potrzebujących, zaplanowano na 14 i 15 grudnia.

Zbliża się "weekend cudów". Kilka tysięcy rodzin czeka na pomoc

Zbliża się "weekend cudów". Kilka tysięcy rodzin czeka na pomoc

Źródło:
TVN24