Rekonstrukcja rządu 2020

Rekonstrukcja rządu 2020

To nie była żadna manifestacja. Jarosław Kaczyński był lekko podziębiony, było dość chłodno, nie chciał długo stać na dworze - powiedział w TVN24 Adam Bielan, europoseł PiS. Tłumaczył w ten sposób zachowanie nowo powołanego wicepremiera Kaczyńskiego, który na uroczystości zaprzysiężenia nie ustawił się z innymi ministrami do zdjęcia z prezydentem.

Rzecznik rządu Piotr Mueller przekazał, że w związku z zakażeniem Przemysława Czarnka, na kwarantannę zostali skierowani Jacek Sasin, Michał Dworczyk, Dariusz Piontkowski oraz Jacek Ozdoba.

Studenci pamiętają go jako sympatycznego, acz wymagającego wykładowcę. Szerzej dał się poznać jako "wybitny specjalista" od kontrowersyjnych wypowiedzi, za które nieraz musiał przepraszać - atakował kobiety, osoby LGBT i innych polityków. Dlaczego? - Bo to jest nośne - mówią jedni. - Poza tym on tak naprawdę myśli - utrzymują jego znajomi. O tym, kim jest i skąd się wziął nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, piszą Justyna Suchecka i Szymon Jadczak.