Protokoły z zagranicznych obwodów wpłynęły do Okręgowej Komisji Wyborczej

Aktualizacja:
[object Object]
PKW o możliwym terminie ogłoszenia wyników wyborówtvn24
wideo 2/21

Poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych. Według nich PiS zdobywa 43,6 procent głosów, Koalicja Obywatelska - 27,4 procent, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11,9 procent. Państwowa Komisja Wyborcza na poniedziałek na godz. 10.00 zaplanowała pierwszą konferencję na temat części zweryfikowanych już wyników wyborów.

03:59

Pracownia Ipsos o godz. 3.50 opublikowała wyniki sondażowe z 90 proc. komisji wyborczych. Dane nie uległy zmianie w stosunku do wyników late poll z godziny 1.40.

02:10

Przed godziną 2. Ipsos opublikował wyniki late poll. Frekwencja się nie zmieniła - wynosi 61,1 proc.

PiS - 43,6 proc. (bez zmian w stosunku do exit poll)

KO - 27,4 proc. (bez zmian w stosunku do exit poll)

SLD - 12,4 proc. (+ 0,5 punktu procentowego wobec exit poll)

PSL - 9,1 proc. (- 0,5 punktu procentowego wobec exit poll)

Konfederacja - 6,4 proc. (bez zmian w stosunku do exit poll)

Zmienił się sondażowy podział mandatów:

PiS - 239 (bez zmian)

KO - 131 (+1 mandat)

SLD - 46 (+3 mandaty)

PSL - 30 (-4 mandaty)

Konfederacja - 13 (bez zmian)

Sondaż Ipsos late poll z 50 procent komisji. Średni margines dokładności badania wynosi 2 pkt.

01:18

Protokoły z dwóch zamkniętych obwodów głosowania w Śródmieściu stolicy i ok. 120 z wyborów za granicą przyjęła w niedzielę o północy Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w komisji.

Przyjmowane protokoły z obwodowych komisji po weryfikacji i zatwierdzeniu będą publikowane na bieżąco w elektronicznej wersji na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Stołeczna komisja Warszawa I i II nie przewiduje wydawania własnych komunikatów o stanie prac, czy organizowania konferencji prasowej. Państwowa Komisja Wyborcza na godz. 10.00 zaplanowała pierwszą konferencję na temat części zweryfikowanych już wyników wyborów - przypomniała stołeczna komisja.

00:18

Podsumujmy:

- Według sondażu Ipsos Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 43,6 procent zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych

- Koalicja Obywatelska z poparciem 27,4 procent zdobyła drugie miejsce

- Na trzeciej pozycji plasuje się SLD z poparciem na poziomie 11,9 procent

- Dalej znajduje się PSL, które uzyskało 9,6 procent poparcia wyborców

- Według sondażu do Sejmu wchodzi także Konfederacja z wynikiem 6,4 procent

WYNIKI WYBORÓW DO SEJMU. ZOBACZ SONDAŻ

00:16

Jak politycy komentowali sondażowe wyniki w mediach społecznościowych?

00:13

W wyborach do Sejmu w 2015 roku .Nowoczesna zdobyła 7,6 procent głosów, co przełożyło się 28 mandatów. W pierwszej połowie 2019 roku partia zdecydowała się połączyć z Platformą Obywatelską.

Zobacz, na kogo zdecydowali się teraz oddać głos wyborcy .N

00:10

Ponad 90 procent wyborców Prawa i Sprawiedliwości z 2015 roku ponownie zagłosowało w niedzielę na to ugrupowanie. W przypadku Koalicji Obywatelskiej ten wynik jest znacznie gorszy. 13 października zagłosowało na nią tylko 68,8 procent osób, które w poprzednich wyborach parlamentarnych wybrały Platformę Obywatelską.

Jak wyborcy zmieniają partie?

00:06

Zrobiliśmy w tych wyborach bardzo dużo. Może gdyby było więcej czasu, wynik byłby lepszy - przyznała Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera. Komentowała w ten sposób pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych. CZYTAJ WIĘCEJ

Kidawa-Błońska: Polacy chcą zasypania podziałów. Chcą się czuć bezpiecznie, to stawka wyborów
Kidawa-Błońska: Polacy chcą zasypania podziałów. Chcą się czuć bezpiecznie, to stawka wyborówtvn24
00:02

Formacja Pawła Kukiza była rewelacją wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Wszystko się jednak zmieniło. Teraz ludzie Kukiza i on sam startowali z list PSL. Na to ugrupowanie zagłosowało 22,8 proc. wyborców sprzed czterech lat. Dawny elektorat bardziej do siebie przekonała Konfederacja (24,1 proc. głosów). Trzecim wyborem było w niedzielę Prawo i Sprawiedliwość (21,6 proc.). Na dalszych miejscach Koalicja Obywatelska (15,9 proc.) i Lewica (11,8 proc.).

CZYTAJ WIĘCEJ

23:57

Dudek: Pod przywództwem Grzegorza Schetyny nie widzę szans, aby Platforma Obywatelska wróciła do władzy.

23:54

Flis: Temperament wielokrotnie sprowadzał Jarosława Kaczyńskiego w jakieś dziwne strony. Na początku kampanii widzieliśmy jego ostrzeżenie w stosunku do posłów, żeby wyeliminować ostre wypowiedzi, bo wtedy wyleci się z listy. Wygląda na to, że najostrzejsze wypowiedzi w kampanii były prezesa.

23:46

Dudek: Powinniśmy poczekać do jutra z twardymi liczbami. Być może jest tutaj jakiś błąd, to się zdarza. Jeżeli Konfederacja nie wejdzie do Sejmu, to większość z tych mandatów Konfederacji dzisiaj jej przypisanych dostanie Prawo i Sprawiedliwość.

- Nawet jeżeli się okaże, że PiS nie ma samodzielnej większości, to dalej będzie rządził, co najmniej do wyborów prezydenckich - dodał.

23:45

Flis: Byłoby niezwykłą anomalią, gdyby partia z poparciem 43,5 procent i pięciu konkurentach zdobyła samodzielną większość. Wedle moich wyliczeń należy się spodziewać 227 mandatów.

Flis: Byłoby niezwykłą anomalią, gdyby partia z poparciem 43,5 procent i pięciu konkurentach zdobyła samodzielną większość
Flis: Byłoby niezwykłą anomalią, gdyby partia z poparciem 43,5 procent i pięciu konkurentach zdobyła samodzielną większośćtvn24
23:41

W studiu TVN24 Andrzej Morozowski rozmawia z profesorem Antonim Dudkiem i dr hab. Jarosławem Flisem.

23:40

Zdecydowana większość rolników oddała swój głos na Prawo i Sprawiedliwość. To ugrupowanie poparła również ponad połowa osób bezrobotnych oraz emerytów. Wśród uczniów i studentów PiS znalazło się za Koalicją Obywatelską oraz SLD - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS.

CZYTAJ WIĘCEJ

23:39

Grochal: Koalicja Obywatelska będzie miała na lewicy konkurenta, który obnaży brak wyrazistości. Może w perspektywie kilku miesięcy tracić poparcie.

23:37

Stankiewicz: To też sukces PSL-u, Lewicy, bo wraca do parlamentu. Koalicja jest w marazmie. Nie widać partii, pomysłu.

23:36

Stankiewicz: Wszyscy wygrali. Te wybory mają jednego przegranego, Koalicję Obywatelską. Rozczarowanie prezesa (Kaczyńskiego) mierzymy miarą jego oczekiwań.

Stankiewicz: wszyscy wygrali. Te wybory mają jednego przegranego, Koalicję Obywatelską.
Stankiewicz: wszyscy wygrali. Te wybory mają jednego przegranego, Koalicję Obywatelską.tvn24
23:34

Grochal: Kaczyński zawsze dbał, aby nikt mu na prawej flance nie zagrażał. Dzisiaj jego czarny sen się spełnia, (do Sejmu) wchodzi partia skrajnie prawicowa, która w sprawach gospodarczych będzie bardzo mocno atakowała Prawo i Sprawiedliwość.

Grochal: Kaczyński zawsze dbał, aby nikt mu na prawej flance nie zagrażał
Grochal: Kaczyński zawsze dbał, aby nikt mu na prawej flance nie zagrażałtvn24
23:32

Grochal: Kalkulacje PiS wynosiły 250 mandatów. Jednak PiS, bardzo dużo inwestując w tę kampanię, utrzymało dzisiejszy stan posiadania. Oni mają dziś 240 mandatów, a według prognoz dostają 239. Jeśli do Sejmu wejdzie Konfederacja, to sytuacja Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie się pogorszy.

23:31

Warzecha: Nie wiadomo, czy wynik PiS to taki świetny wynik. Moim zdaniem to wynik poniżej oczekiwań i niektórych sondaży. Musimy bardzo ostrożnie podchodzić do wyników exit poll.

23:30

W studiu TVN24 rozpoczęło się specjalne wydanie "Loży prasowej". Gośćmi: Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy"), Andrzej Stankiewicz (Onet) i Renata Grochal ("Newsweek").

23:28

Sławomir Nitras w szczecińskim sztabie Koalicji Obywatelskiej: Nie ma, z czego się cieszyć, ale nie ma też, co płakać. Trzeba stawiać opór, walczyć o demokratyczną Polskę.

23:27

Zakończyło się specjalne wydanie "Kawy na ławę" Konrada Piaseckiego.

23:25

Czarzasty: są dwie wizje kraju - konserwatywne państwo dobrobytu i nowoczesne państwo dobrobytu.

23:24

Bosak: Konfederacja jest jedyną siłą, która jest w stanie w tym Sejmie odgrywać rolę merytorycznej opozycji dla rządu. PiS potrzebuje takiej opozycji.

Krzysztof Bosak: Konfederacji nie pomagała dysproporcja finansowa
Krzysztof Bosak: Konfederacji nie pomagała dysproporcja finansowatvn24
23:22

Kukiz do Dworczyka: dla mnie referendum jest rzeczą bardzo istotną, to kontrola obywateli nad władzą. U was jest jedno, jest wola wodza.

23:21

Halicki: Jeżeli jesteśmy tak bardzo różni, ale łączy nas poszanowanie prawa, niegwałcenie konstytucji. Będąc tak różnymi, wyborcy mają możliwość wybierania między nami. Na pewno nie ma zgody na PiS.

23:19

Dworczyk: Jedyne co was łączy to niechęć do Prawa i Sprawiedliwości, chęć wygrania kolejnych wyborów, przejęcia władzy. Nie ma w was nic innego.

23:16

Bosak: PiS, jeżeli mu zabraknie do większości, nie będzie szukał koalicjanta, będzie szukał pojedynczych posłów do większości. Znajdzie ich w KO, w PSL-u, znajdzie być może w Lewicy. Z pewnością PiS nie znajdzie posłów, których będzie w stanie wykupić z Konfederacji.

23:14

Kukiz: Mogą być przyśpieszone wybory za dwa lata. Wystarczy tąpnięcie gospodarcze i pozamiatane.

23:11

Czarzasty: Wracamy jako trzecia siła. Przez cztery lata doprowadzimy do tego, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie od jutra rządziło nadal, to przegra.

23:09

Halicki: osobiście liczyłem na więcej, trzeba się uderzyć w pierś. Najpierw poznajmy prawdziwe wyniki, a potem będziemy się zastanawiać. Około miliona wyborców więcej maja nasze trzy komitety, w takiej konstrukcji, w jakiej szliśmy do wyborów europejskich. Więcej niż PiS, to duża różnica.

Halicki: kluczowym pytaniem jest pytanie o większość
Halicki: kluczowym pytaniem jest pytanie o większośćtvn24
23:07

Dworczyk: Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Wybory pokazują, że blisko osiem milionów Polaków popiera Prawo i Sprawiedliwość.

Dworczyk: żadna partia w Polsce nie miała jeszcze tak mocnego mandatu
Dworczyk: żadna partia w Polsce nie miała jeszcze tak mocnego mandatutvn24
23:05

Krzysztof Bosak zaznaczył, że Konfederacja nie była często zapraszana jako gość do stacji telewizyjnych. - Jeżeli przekroczymy próg, to będzie to ogromna zasługa naszych sympatyków - powiedział.

23:04

Kukiz: Wszystko może się zdarzyć. Nie jestem całkowicie zadowolony, dlatego że z tych wstępnych badań wynika, że jedna partia będzie miała samodzielną władzę.

23:03

Czarzasty: wiele się nie zmieni, Ipsos zawsze o kilka punktów (procentowych) się pomyli.

Jeden z liderów Lewicy pogratulował wszystkim, którzy dostali się - według sondażu - do Sejmu. - Patrzę na to z dystansem, bo jestem trochę zmęczony - mówił o wyniku swojego ugrupowania.

Czarzasty: wiele się nie zmieni, Ipsos zawsze o kilka punktów (procentowych) się pomyli
Czarzasty: wiele się nie zmieni, Ipsos zawsze o kilka punktów (procentowych) się pomylitvn24
23:02

Halicki: kluczowym pytaniem jest pytanie o większość.

23:01

Dworczyk: żadna partia w Polsce nie miała jeszcze tak mocnego mandatu.

23:00

W studiu TVN24 z gośćmi rozmawia Konrad Piasecki.

W dyskusji uczestniczą: Michał Dworczyk (PiS), Andrzej Halicki (KO), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Paweł Kukiz (Koalicja Polska) i Krzysztof Bosak (Konfederacja).

22:52

Kolejna konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10.

22:50

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała na wieczornej konferencji prasowej, że w dniu wyborów do godziny 18 odnotowano 281 naruszeń prawa: 10 przestępstw określonych w Kodeksie karnym, 12 przestępstw określonych w Kodeksie wyborczym, 132 wykroczenia określone w Kodeksie wykroczeń oraz 127 wykroczeń określonych w Kodeksie wyborczym.

PKW o możliwym terminie ogłoszenia wyników wyborów
PKW o możliwym terminie ogłoszenia wyników wyborówtvn24
22:48

Reporter TVN24 Igor Sokołowski w wirtualnym Sejmie pokazał, jak głosowali mieszkańcy wsi i dużych miast.

Jak głosowali mieszkańcy wsi i dużych miast?
Jak głosowali mieszkańcy wsi i dużych miast?tvn24
22:44

Przypomnijmy wyniki według sondażu Ipsos.

PiS zdobył w niedzielnych wyborach 239 mandatów w Sejmie. Koalicja Obywatelska będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13.

22:42

Robert Winnicki, jeden z liderów Konfederacji: jeśli potwierdzą się dane o frekwencji, to osiągnęliśmy ogromny sukces, na miarę ponad miliona głosów.

22:39

O godzinie 21 wszyscy wstrzymali oddech. Zobacz, jakie były reakcje w sztabach wyborczych partii:

Reakcje na sondażowe wyniki w sztabach wyborczych
Reakcje na sondażowe wyniki w sztabach wyborczychTVN 24
22:35

Na wsi zdecydowanie wygrał PiS, w dużych miastach najwięcej osób głosowało na Koalicję Obywatelską.

22:33

Kidawa-Błońska w rozmowie z reporterką "Faktów" TVN Katarzyną Kolendą-Zaleską: Polacy chcą zasypania podziałów. Chcą się czuć bezpiecznie, to stawka wyborów.

- Zrobiliśmy w tych wyborach bardzo dużo, odwróciliśmy niechęć. Może gdyby było więcej czasów, to wynik byłby lepszy - skomentowała. - Platforma Obywatelska jest bardzo demokratyczną partią, patrzymy na to, co będzie jutro - dodała.

Kidawa-Błońska: Polacy chcą zasypania podziałów. Chcą się czuć bezpiecznie, to stawka wyborów
Kidawa-Błońska: Polacy chcą zasypania podziałów. Chcą się czuć bezpiecznie, to stawka wyborówtvn24
22:32

Według danych sondażowych, Konfederacja zdobyła 6,4 procent głosów. Partia zebrała za to aż 20,2 proc. najmłodszych głosujących - w grupie od 18 do 29 roku życia. - W tych wyborach, to oni przejęli schedę po Palikocie i Kukizie - komentują eksperci.

22:28

Zastępca szefa PKW: ogłoszenie wyników nie wcześniej niż w poniedziałek wieczorem.

- Przebieg jest dwuetapowy. Po pierwsze musimy określić ilości procentowe, ile uzyskały poszczególne komitety wyborcze. Następnie to przełoży się na ilość mandatów w poszczególnych okręgach wyborczych - powiedział zastępca przewodniczącego PKW sędzia Sylwester Marciniak.

22:26

CZYTAJ WIĘCEJ O POWROCIE LEWICY DO SEJMU

22:23

Sierakowski: Wynik jest lekkim rozczarowaniem dla Prawa i Sprawiedliwości. Pokazuje, że PiS nie może być zbyt radykalne. Przy tak gigantycznych obietnicach trzeba pielęgnować status quo, pielęgnować, co się obiecało.

22:21

Paruch: Premierem będzie prawdopodobnie Mateusz Morawiecki.

Paruch: premierem będzie prawdopodobnie Mateusz Morawiecki
Paruch: premierem będzie prawdopodobnie Mateusz Morawieckitvn24
22:18

Monika Olejnik rozpoczęła rozmowę z Waldemarem Paruchem (Centrum Analiz Strategicznych KPRM) i Sławomirem Sierakowskim ("Krytyka Polityczna").

Sierakowski ocenił, że w tej kampanii nie było równych szans. - Okazuje się, że zadziałał mechanizm, że wyborcy nie chcą przytłaczającej większości PiS-u - mówił. Paruch ocenił z kolei, że "była to zrównoważona gra".

Sierakowski: okazuje się, że zadziałał mechanizm, że wyborcy nie chcą przytłaczającej większości PiS-u
Sierakowski: okazuje się, że zadziałał mechanizm, że wyborcy nie chcą przytłaczającej większości PiS-utvn24
22:13

Kosiniak-Kamysz w rozmowie z reporterką "Faktów" TVN Arletą Zalewską: Powiedziałem słowa wdzięczności, bo one się należą naszym wyborcom, rodakom. Nie zmarnujemy tej szansy. Poczekajmy z wnioskami na ostateczny wynik.

- Te ostatnie dwa tygodnie obudziły nadzieje. Gdyby kampania byłaby dłuższa, to myślę, że wynik byłoby lepszy - dodał.

Kosiniak-Kamysz: powiedziałem słowa wdzięczności, bo one się należą naszym wyborcom, rodakom
Kosiniak-Kamysz: powiedziałem słowa wdzięczności, bo one się należą naszym wyborcom, rodakomtvn24
22:10

Borys Budka w sztabie Koalicji Obywatelskiej: Z wielką i obawą i nadzieją będę oczekiwał jutrzejszego poranka.

22:07

Frekwencja w wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu wyniosła 61,1 procent - wynika z sondażu exit poll IPSOS dla trzech telewizji. To niemal rekord.

Najwyższą frekwencję w III RP odnotowaliśmy w pierwszych wolnych wyborach w 1989 roku. Wówczas do urn poszło 62,7 procent Polaków. Sprawdź, kto poszedł głosować najchętniej, a czyja reprezentacja była najmniej liczna przy urnach.

22:05

Kwaśniewski: Koalicja Obywatelska nie może wyjść z porażki, z traumy z 2015 roku. Na ich miejscu byłbym spokojny. Ich wynik jest niezły, ale do poważnej refleksji.

CZYTAJ WIĘCEJ

22:04

Kwaśniewski: Dzisiaj rozważanie koalicyjnych układów jest bezcelowe, jednak jutro może okazać się bardzo ważne. Spodziewam się, że jutro wyniki raczej dodadzą PiS-owi niż odejmą.

22:03

Kwaśniewski o Konfederacji: Jeżeli wejdą (do Sejmu), to będzie barwnie. Powstanie coś jeszcze bardziej na prawo od PiS-u. To może skutkować pewnymi interesującymi przekształceniami po prawej stronie sceny wyborczej.

22:01

Kwaśniewski: cieszę się, że lewica wraca do Sejmu, ona będzie rosła.

22:00

Kwaśniewski: afery wśród wyborców PiS są traktowane jak kolejny atak na PiS.

21:58

W studiu ponownie Monika Olejnik w rozmowie z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

- To opozycja może mówić, że ma lepszy wynik - powiedział. - Jak słuchałem prezesa (Jarosława Kaczyńskiego), to wyraźnie rysował się tam zawód - ocenił. Były prezydent wskazał, że "scena polityczna w Polsce się ustabilizowała". Zaznaczył jednak, że "wyraźnie widać, że siły są pół na pół". - Polskie społeczeństwo jest bardzo głęboko podzielone - stwierdził.

21:55

Jak - według sondażu IPSOS - rozłożyły się mandaty w Sejmie?

Sondażowy podział mandatów w Sejmietvn24, Ipsos
21:54

Wyborcy z wykształceniem podstawowym, zasadniczym zawodowym oraz ze średnim i pomaturalnym głosowali najczęściej na Prawo i Sprawiedliwość. Wśród osób z wykształceniem wyższym to Koalicja Obywatelska okazała się zwycięzcą wyborów - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

21:50

Gowin: Trzeba wyciągać wnioski z faktów. Rano zobaczymy, jakie są fakty. Odnieśliśmy po raz pierwszy od 1989 roku spektakularne zwycięstwo polegające na tym, że ten sam obóz osiągnął większość.

Jarosław Gowin: to zwycięstwo za wrażenie, exit poll jest wrażeniem, a nie werdyktem
Jarosław Gowin: to zwycięstwo za wrażenie, exit poll jest wrażeniem, a nie werdyktemtvn24
21:49

Jarosław Gowin w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN Jakubem Sobieniowskim: To zwycięstwo za wrażenie, exit poll jest wrażeniem, a nie werdyktem.

- Na pewno frekwencja jest wielkim sukcesem - ocenił. Przypomnijmy, według badania exit poll frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 61,1 procent.

21:47

Biedroń: Byliśmy idealnie zgraną drużyną, zrobiliśmy całkiem niezły wynik. Marzyłem o tym, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie rządziło.

21:45

Robert Biedroń w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN: Jestem dumny, że lewica po czterech latach wraca do polskiego parlamentu.

- Może się jeszcze wszystko zmienić. Przewaga PiS nad opozycją nie jest duża. Poczekajmy, może się okazać, że opozycja będzie miała większość - zaznaczył.

Robert Biedroń: jestem dumny, że lewica po czterech latach wraca do polskiego parlamentu
Robert Biedroń: jestem dumny, że lewica po czterech latach wraca do polskiego parlamentutvn24
21:44

Schetyna: Wygramy wybory prezydenckie. To teraz nasze największe wyzwanie.

21:42

Grzegorz Schetyna w rozmowie z TVN24: Jesteśmy przed wiedzą o wynikach do Senatu. To może zmienić wszystko, bo jeżeli PiS straci większość i będzie miał mniejszość w Senacie, to sytuacja będzie zupełnie inna.

- Opozycja wchodzi do Sejmu z podniesioną głową - podkreślił.

Grzegorz Schetyna: jesteśmy przed wiedzą o wynikach do Senatu
Grzegorz Schetyna: jesteśmy przed wiedzą o wynikach do Senatutvn24
21:41

21:39

Jacek Sasin w sztabie PiS: ta praca, którą wykonujemy daje dużą satysfakcję.

- Zawsze chciałoby się mieć jak najwięcej. Najważniejsza jest skuteczność. Jeśli wyniki się potwierdzą, to będzie to ogromna satysfakcja. Cały czas mamy do czynienia z sondażem, pewnie do wtorku będzie trzeba poczekać na oficjalne wyniki - dodał. Sasin podkreślił, że ma nadzieję, że "opozycja się uspokoi".

21:38

W poprzednich wyborach do Sejmu PSL minimalnie przekroczyło próg wyborczy. Tym razem ludowcy wystawili wspólną listę z Kukiz '15. I znów dostali się do Sejmu, według sondażu exit pool IPSOS zdobyli 9,6 procent głosów.

21:35

W studio TVN24 Justyna Pochanke rozmawia z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

- Polska jest podzielona - ocenił. - Mniejsze partie mogą się bardziej cieszyć - dodał.

Kwaśniewski: Polska jest podzielona na pół
Kwaśniewski: Polska jest podzielona na półtvn24
21:31

Paweł Kukiz w sztabie PSL: Przez te cztery lata miałem tak wielkie nadzieje, tak wiele radości, bestialsko stłumionych, że chcę z tą radością poczekać do jutra.

Kukiz zwrócił się do młodych ludzi o pomoc w budowie "nowej siły".

Przemówienie Pawła Kukiza
Przemówienie Pawła Kukizatvn24
21:29

Na scenę w sztabie PiS wrócił Jarosław Kaczyński.

- Ten rząd naprawdę bardzo ciężko pracował, bardzo dużo w wielu dziedzinach zrobił, także w tych dziedzinach, gdzie sądzono, ze to nie nasza specjalność. Okazało się, że to nasza specjalność - powiedział.

21:27

Małgorzata Kidawa-Błońska w sztabie KO: ze spokojem poczekamy na wyniki wyborów, wierzę, że będą dobre. Wierzę także, że Senat będzie przez nas zdobyty, bo to jest wynik tego, co robiliśmy jako opozycja.

- Ludzie nie chcą Polski podzielonej na pół, nie chcą, aby serca pękały im na pół. My dajemy szansę na współpracę, na porozumienie; pokazaliśmy jako koalicja, że potrafimy współpracować i będziemy współpracować z każdym, kto chce budować demokratyczną Polskę - podkreśliła.

21:21

Teraz czas na sztab Konfederacji. Przemawia Janusz Korwin-Mikke.

- Ostatnio (w wyborach do europarlamentu - red.) mieliśmy 6,1 (procent) i wyszło 4,5. Wstrzymajmy się jeszcze z radością - mówił. Korwin-Mikke podziękował wyborcom. - To są ludzie, którzy chcą, żeby coś się zmieniło. Hasło brzmiało: "Albo kontynuacja, albo Konfederacja". Oni wybrali Konfederację - powiedział.

Korwin-Mikke: ostatnio mieliśmy 6,1 (procent) i wyszło 4,5. Wstrzymajmy się jeszcze z radością
Korwin-Mikke: ostatnio mieliśmy 6,1 (procent) i wyszło 4,5. Wstrzymajmy się jeszcze z radościątvn24
21:20

Mateusz Morawiecki w sztabie Prawa i Sprawiedliwości: Polacy zdecydowali dziś, że chcą kontynuacji najpierw dobrej zmiany, a później dobrego czasu dla Polski.

- W oczekiwaniu na ostateczne wyniki dziękujemy za ogromny mandat zaufania, którym obdarzyli nas wyborcy. Naszym znakiem firmowym jest wiarygodność. Nie zawiedziemy - mówił.

Mateusz Morawiecki w sztabie Prawa i Sprawiedliwości
Mateusz Morawiecki w sztabie Prawa i Sprawiedliwości tvn24
21:19

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYSTĄPIENIU JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO W SZTABIE PIS

Kaczyński: otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej
Kaczyński: otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej tvn24
21:17

Przenosimy się do sztabu PSL. Głos należy do Władysława Kosianiaka-Kamysza.

- To jest wielki mandat zaufania od naszych rodaków dla racjonalnego centrum, dla naszych propozycji dla Polski - powiedział. - Już dziś zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do tworzenia szerszego bloku - zaapelował.

21:16

Zandberg: Zrobiliśmy to. To były szalone trzy miesiące, po których wchodzimy do parlamentu. Jarosław Kaczyński ma problem. Ma problem, bo będzie w Sejmie opozycja odważna.

Zandberg: Zrobiliśmy to. To były szalone trzy miesiące, po których wchodzimy do parlamentu
Zandberg: Zrobiliśmy to. To były szalone trzy miesiące, po których wchodzimy do parlamentutvn24
21:15

Czarzasty: Razem wróciliśmy do Sejmu. Obiecaliśmy, że wrócimy do Sejmu. Będziemy mogli przedstawiać swój program i bronić konstytucji.

Czarzasty: Razem wróciliśmy do Sejmu
Czarzasty: Razem wróciliśmy do Sejmutvn24
21:13

Biedroń: składamy deklarację, że w parlamencie będziemy konstruktywną opozycją.

21:11

Zmieniamy sztab. Głos zabrali liderzy Lewicy: Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg.

Biedroń: Wracamy do parlamentu! Tam, gdzie zawsze było miejsce lewicy, do świątyni demokracji, do polskiego parlamentu. Chciałbym podziękować wolontariuszom, kandydatkom i ludziom dobrej woli, którzy na nas zagłosowali.

Biedroń: Wracamy do parlamentu. Tam, gdzie zawsze było miejsce lewicy
Biedroń: Wracamy do parlamentu. Tam, gdzie zawsze było miejsce lewicytvn24
21:09

Grzegorz Schetyna podziękował koalicjantom i wolontariuszom. - To były trudne cztery lata, to nie była równa walka, nie było równych zasad, nie mieliśmy poczucia, że braliśmy udział w uczciwej walce - mówił w sztabie.

21:08

Przenieśmy się do sztabu Koalicji Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna: To było i jest święto demokracji. Dziękujemy za to. Chciałem podziękować wszystkim, którzy byli przy urnach wyborczych, a przede wszystkim tym, którzy wybrali Koalicję Obywatelską.

21:05

Jarosław Kaczyński: Kończymy pewien etap, zaczynamy nowy, wcale nie łatwiejszy, może trudniejszy, ale mam nadzieję, że będzie zakończony jeszcze większym sukcesem.

- W tym sukcesie brało udział wiele osób - podkreślił.

21:03

Jarosław Kaczyński: Zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się utrzyma. Jeśli się utrzyma, to będzie trwała także dobra zmiana. Jeśli przed nami cztery lata rządzenia, to czeka nas refleksja nad tym, co się udało, ale także nad tym, co się nie udało.

- Jesteśmy formacją, która zasługuje na więcej. Otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej. To oznacza przede wszystkim zobowiązanie, które dotyczy nas. Do pracy, do pomysłów, inwencji, przyjrzenia się tym grupom społecznym, które nas nie poparły - dodał. Kaczyński podkreślał, że "Polska musi się zmieniać dalej, na lepsze".

Kaczyński: zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się utrzyma
Kaczyński: zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się utrzymatvn24
21:00

Wyniki na godzinę 21.00: Prawo i Sprawiedliwość: 43,6 procent Koalicja Obywatelska: 27,4 procent Sojusz Lewicy Demokratycznej: 11,9 procent Polskie Stronnictwo Ludowe: 9,6 procent Konfederacja: 6,4 procent Podział mandatów: Prawo i Sprawiedliwość: 239 Koalicja Obywatelska: 130 Sojusz Lewicy Demokratycznej: 43 Polskie Stronnictwo Ludowe: 34 Konfederacja: 13

Frekwencja w wyborach wyniosła 61,1 procent.

20:52

W studio wirtualnie "pojawili się" także korespondenci "Faktów" TVN: Marcin Wrona (Waszyngton) oraz Maciej Woroch (Londyn).

Czas decyzji w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych
Czas decyzji w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonychtvn24
20:50

W sztabach gotowi są już nasi dziennikarze. W sztabie PSL jest Arleta Zalewska, w sztabie PiS - Jakub Sobieniowski, w sztabie Lewicy - Krzysztof Skórzyński, w sztabie Konfederacji - Maciej Knapik, a w sztabie Koalicji Obywatelskiej - Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Pierwsze reakcje oraz emocje ze sztabów pokażemy już za 10 minut - o 21.

20:35

W TVN24 rozpoczął się wieczór wyborczy.

Justyna Pochanke w studiu TVN24 omawia możliwe scenariusze, które czekają nas po godzinie 21.

Rozpoczął się wieczór wyborczy w TVN24
Rozpoczął się wieczór wyborczy w TVN24tvn24
20:25

Reporter TVN24 Maciej Warsiński wytłumaczył, jak liczone są głosy.

Jak liczone są głosy? Wybory parlamentarne 2019
Jak liczone są głosy? Wybory parlamentarne 2019tvn24
20:17

Tak głosowali dziś politycy.

20:09

Robert Kantereit przedstawił w studiu TVN24 frekwencję w wyborach parlamentarnych w wybranych krajach w Europie oraz w Polsce po 1989 roku.

Frekwencja w wyborach parlamentarnych
Frekwencja w wyborach parlamentarnychtvn24
20:00

Do wieczoru wyborczego w TVN24 pozostało 35 minut. Zobacz zapowiedź z "Faktów" TVN.

Wieczór wyborczy w TVN24 już o 20:35
Wieczór wyborczy w TVN24 już o 20:35Fakty TVN
19:48

Maciej Knapik melduje się ze sztabu Konfederacji, Katarzyna Kolenda-Zaleska - ze sztabu Koalicji Obywatelskiej.

Wieczór wyborczy w "Faktów" TVN już o 20.35. Relacje dziennikarzy TVN24 ze sztabów wyborczych
Wieczór wyborczy w "Faktów" TVN już o 20.35. Relacje dziennikarzy TVN24 ze sztabów wyborczych tvn24
19:40

Dziennikarze "Faktów" TVN zameldowali się już w sztabach wyborczych partii.

Arleta Zalewska jest w sztabie Polskiego Stronnictwa Ludowego, a Jakub Sobieniowski w sztabie Prawa i Sprawiedliwości.

Dziennikarze "Faktów" TVN w sztabach wyborczych. Wieczór wyborczy o 20.35
Dziennikarze "Faktów" TVN w sztabach wyborczych. Wieczór wyborczy o 20.35tvn24
19:35

Wieczór wyborczy w TVN24 już za równo godzinę. Rafał Wojda i Marta Kuligowska pokazali, jak wyglądają przygotowania:

Wieczór wyborczy w TVN24 o 20.35
Wieczór wyborczy w TVN24 o 20.35tvn24
19:18

Polacy ruszyli po rekord frekwencji w wyborach parlamentarnych. Zobacz materiał "Faktów" TVN.

Wysoka frekwencja i kolejki do lokali. Wybory mają zakończyć się zgodnie z planem
Wysoka frekwencja i kolejki do lokali. Wybory mają zakończyć się zgodnie z planemFakty TVN
19:10

Przypominamy, że cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godzinę 21.00

W tym czasie zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz kandydatów. Zakaz obowiązuje też w internecie. Za złamanie ciszy grozi nawet milion złotych grzywny.

19:06

Członek PKW sędzia Krzysztof Strzelczyk poinformował, że do godziny 14 liczba policjantów zaangażowanych w związku z wyborami wzrosła do 20 525 osób. Porządku pomaga pilnować także 218 psów służbowych.

19:02

Na godzinę 18.30 Państwowa Komisja Wyborcza nie otrzymała sygnałów, które by świadczyły o konieczności przedłużenia ciszy wyborczej.

18:58

Najwyższą frekwencję (54,86 procent) zanotowano w okręgu wyborczym nr 19 obejmującym Warszawę, drugą co do wysokości frekwencję (52,36 procent) w okręgach wyborczych zanotowano w okręgu nr 39 - Poznań (okręg obejmuje miasto Poznań i powiat poznański). Na trzecim miejscu (51,76 procent) znalazł się okręg 20 - Warszawa II, który obejmuje osiem powiatów wokół stolicy. Najniższa frekwencja była w okręgu nr 21 - Opole (39,54 procent). Na drugim miejscu znalazł się okręg nr 34 - Elbląg (40,80 procent), a na trzecim od końca: okręg nr 2 - Wałbrzych (42,04 procent).

18:40

Zastępca szefa PKW sędzia Sylwester Marciniak przekazał, że najwyższą frekwencję na godzinę 17 zanotowano w województwie mazowieckim (49,59 procent), a najniższą - w województwie opolskim (39,54 procent).

Na kolejnych miejscach były województwa: małopolskie (47,98 procent) oraz pomorskie (47,26 procent).

18:36

PKW poinformowała, że pomiędzy godziną 10 a 14 zanotowano 51 incydentów oraz 4 przestępstwa wyborcze, z czego jedno z Kodeksu karnego. Sprawca miał malować na budynku hasła z agitacją wyborczą. Pozostałe przypadki dotyczyły wynoszenia kart wyborczych z lokali.

18:32

Frekwencja na godzinę 17 wyniosła 45,94 - podała PKW.

Porównując do wyborów sprzed czterech lat zanotowano wzrost o 6,97 punkta procentowego. Wówczas frekwencja na godzinę 17 wyniosła 38,97 procent.

PKW: frekwencja wyborcza na godz. 17 wyniosła 45,94 proc.
PKW: frekwencja wyborcza na godz. 17 wyniosła 45,94 proc.tvn24
18:27

W Stanach Zjednoczonych głosowanie w wyborach od Sejmu i Senatu już dobiegło końca. Ze względu na różnicę czasu Polacy mieszkający za oceanem głosują dzień wcześniej.

18:22

Na 18.30 zaplanowana jest kolejna konferencja Państwowej Komisji Wyborczej. Poznamy wówczas frekwencję na godzinę 17.

18:19

Aspirant Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji poinformował, że w całym kraju od początku ciszy wyborczej odnotowano 11 przestępstw oraz 208 wykroczeń.

18:15

W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 282 na wrocławskich Osobowicach wydano 92 karty do głosowania do Senatu z niewłaściwego okręgu. Głosy oddane na tych kartach będą nieważne.

Poza tą pomyłką na terenie wrocławskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego nie odnotowano incydentów związanych z głosowaniem.

18:11

Jak oddać ważny głos w wyborach do Sejmu i Senatu?

Aby głos był ważny, należy wpisać znak X w kratkę znajdującą się po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata. Za nieważny uznaje się głos, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu? Spot PKW
Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu? Spot PKWPKW
18:09

Na konferencji o 13.30 PKW poinformowała, że odnotowała 138 incydentów. To w większości działania związane ze zrywaniem lub uszkodzeniem plakatów wyborczych.

Zanotowano także nietrzeźwego członka komisji oraz członka komisji, który do lokalu wniósł pistolet. W Warszawie na jednego z wyborców spadło godło. W lokalu wyborczym w Królikowie w województwie kujawsko-pomorskim natomiast wybuchł niegroźny pożar.

18:07

Państwowa Komisja Wyborcza apeluje o sprawdzanie kart wyborczych. Na jednej karcie powinny znajdować się dwa stemple. Ich brak spowoduje nieważność głosu.

Co z kartami bez stempla? PKW tłumaczy
Co z kartami bez stempla? PKW tłumaczytvn24
18:04

Nie tylko w kraju, ale i za granicą. Polacy ustawili się w kolejkach do konsulatów.

Polacy głosują za granicą, kolejki przed konsulatami
Polacy głosują za granicą, kolejki przed konsulatamiKontakt 24

Od godziny 7 w całym kraju trwa głosowanie w wyborach parlamentarnych. Wybieramy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

Głosowanie zakończy się o godzinie 21 i wtedy też - jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania - ma się zakończyć cisza wyborcza.

Wieczór wyborczy "Czas decyzji" w TVN24 rozpocznie o 20.35. Po zakończeniu ciszy wyborczej podamy pierwsze sondażowe wyniki i pokażemy przemówienia liderów ze wszystkich ogólnopolskich sztabów. Reporterzy przeprowadzą pierwsze wywiady z politykami.

Następnie dziennikarze TVN24 i "Faktów" TVN24 przeanalizują pierwsze wyniki i przeprowadzą pierwsze podsumowania.

Przez cały wieczór będziemy pokazywać wyniki sondażowe w najnowszym wirtualnym Sejmie 3.0.

Autor: akw//now / Źródło: tvn24.pl

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W związku z udziałem Rosji w wojnie hybrydowej przeciwko Unii Europejskiej, w tym przeciwko Polsce, podjąłem decyzję o nałożeniu restrykcji na poruszanie się dyplomatów rosyjskich po naszym kraju - poinformował w Brukseli minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Dodał, że ambasada rosyjska dostanie wkrótce notę w tej sprawie.

Sikorski ogłosił restrykcje dla rosyjskich dyplomatów

Sikorski ogłosił restrykcje dla rosyjskich dyplomatów

Źródło:
TVN24

Przy Chacie pod Rysami, po słowackiej stronie, rozbił się helikopter. Jedna osoba została przewieziona do szpitala z obrażeniami głowy i otarciami. By dostać się do poszkodowanych, ratownicy musieli użyć technik linowych.

Śmigłowiec rozbił się przy tatrzańskim schronisku

Śmigłowiec rozbił się przy tatrzańskim schronisku

Źródło:
tvn24.pl / dennikn.sk / spravy.rtvs.sk

Liczba nowych przypadków czerniaka w Wielkiej Brytanii może osiągnąć w tym roku rekordowy poziom – szacuje Cancer Research UK. Zdaniem organizacji większości z nich można jednak zapobiec. Dlatego apeluje o rozważniejsze korzystanie ze słońca i ochronę przed jego promieniami.  

Organizacja ostrzega: liczba nowych przypadków tego nowotworu może osiągnąć rekordowy poziom

Organizacja ostrzega: liczba nowych przypadków tego nowotworu może osiągnąć rekordowy poziom

Źródło:
BBC, TVN24.pl

PKP Cargo uruchomiło program kierowania maksymalnie 30 procent pracowników na tak zwane nieświadczenie pracy przez 12 miesięcy - poinformowała w poniedziałek spółka. Nieświadczenie pracy ma dotyczyć wszystkich grup zawodowych.

Część załogi PKP Cargo skierowana na nieświadczenie pracy

Część załogi PKP Cargo skierowana na nieświadczenie pracy

Źródło:
PAP

W Dżibuti we wschodniej Afryce w ubiegłym tygodniu do środowiska uwolniono zmodyfikowane genetycznie komary, które mają pomóc w walce z malarią. Szef firmy Oxcitec, która zajmuje się modyfikacją owadów, zapewnia, że nie stanowią one zagrożenia dla ludzi i ekosystemu. To już kolejna taka próba na świecie i zapowiadane są kolejne. Od 2019 roku na całym świecie do środowiska trafił ponad miliard komarów GMO - wynika z danych amerykańskiego Centrum Prewencji i Kontroli Chorób (CDC).

Wypuszczono już ponad miliard komarów GMO

Wypuszczono już ponad miliard komarów GMO

Źródło:
PAP

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Aura w tym okresie w wielu miejscach okaże się trudna - spodziewamy się gwałtownych zjawisk. Sprawdź prognozę przygotowaną przez synoptyka tvnmeteo.pl Daniela Kowalczyka.

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Lepiej mieć się na baczności

Pogoda na Boże Ciało i długi weekend. Lepiej mieć się na baczności

Źródło:
tvnmeteo.pl

Skruszony przestępca rzucił fałszywe oskarżenia na policjanta. Roberta Kolasę zakuto w kajdanki i zabrano do aresztu, gdzie spędził 219 dni. Teraz były policjant domaga się od państwa sprawiedliwej zapłaty. Za złamaną karierę i życie chciał od Skarbu Państwa 1,7 miliona złotych. Sąd podjął jednak inną decyzję. Wypłata ma być znacznie niższa.

Złamano mu karierę i życie. Były policjant z niższym odszkodowaniem niż oczekiwał

Złamano mu karierę i życie. Były policjant z niższym odszkodowaniem niż oczekiwał

Źródło:
Fakty TVN, tvn24.pl
Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Wielkie archiwum pułkownika Gaja. "Tysiące dokumentów"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

"Odra wraca do Europy" - pisze agencja ENEX, informując o kolejnych przypadkach tej choroby zakaźnej na naszym kontynencie. Wzrost przypadków notuje się również w Polsce. Eksperci wskazują, że kluczowe w zwalczaniu odry są szczepienia.

Choroba bardziej zaraźliwa niż covid i grypa wraca do Europy 

Choroba bardziej zaraźliwa niż covid i grypa wraca do Europy 

Źródło:
PAP, ENEX, tvn24.pl

Skład komisji do spraw badania rosyjskich wpływów zostanie zaprezentowany premierowi Donaldowi Tuskowi w ciągu kilkudziesięciu godzin - zapowiedział minister spraw wewnętrznych, szef służb Tomasz Siemoniak.

"Priorytetowa sprawa" dla premiera. Siemoniak: w ciągu kilkudziesięciu godzin zaprezentujemy skład komisji

"Priorytetowa sprawa" dla premiera. Siemoniak: w ciągu kilkudziesięciu godzin zaprezentujemy skład komisji

Źródło:
PAP

W związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego grupa artystów z całej Unii Europejskiej stworzyła 27 plakatów, które mają zachęcić do głosowania i pokazać, że każdy głos się liczy. Polskę w zestawieniu reprezentuje ilustracja autorstwa graficzki Ady Zielińskiej.

27 artystycznych plakatów do pobrania. Ilustratorzy zachęcają do głosowania w eurowyborach

27 artystycznych plakatów do pobrania. Ilustratorzy zachęcają do głosowania w eurowyborach

Źródło:
fineacts.co

"Otwierasz butelkę i się musisz siłować z tym" - opublikowane w mediach społecznościowych nagranie Sebastiana Kalety odbiło się szerokim echem nie tylko w internecie. Ale poseł nie był pierwszy. Z nakrętkami od tygodni "siłują się" demonstracyjnie prawicowi politycy i ich sympatycy. Dlaczego wkrótce wszystkie butelki będą mieć nowy typ zakrętek?

Poseł Kaleta "siłuje się" z korkiem od butelki, konkurenci drwią. "Pan tak serio?"

Poseł Kaleta "siłuje się" z korkiem od butelki, konkurenci drwią. "Pan tak serio?"

Źródło:
tvn24.pl

Do groźnego zdarzenia doszło na jednej z dróg powiatu zgorzeleckiego. Nietrzeźwa kobieta dachowała samochodem, przewożąc roczne dziecko. Gdy na miejsce przyjechał ojciec dziecka, aby się nim zaopiekować, okazało się, że oboje rodzice byli poszukiwani. Para została zatrzymana.

Dachowała autem z rocznym dzieckiem. Matka była pijana i poszukiwana

Dachowała autem z rocznym dzieckiem. Matka była pijana i poszukiwana

Źródło:
tvn24.pl

Od soboty trwają poszukiwania mężczyzny, który zniknął pod wodą w rzece Narew w miejscowości Łacha. Strażacy i Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe szukają zaginionego przy użyciu sonarów i dronów. - Zaginiony to 19-letni maturzysta - ustalił reporter tvnwarszawa.pl.

Poszukiwania na Narwi. 19-latek świętował zakończenie matur. "Chciał dopłynąć do boi"

Poszukiwania na Narwi. 19-latek świętował zakończenie matur. "Chciał dopłynąć do boi"

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego wypadku doszło w Cieszynie. 46-letni rowerzysta, zjeżdżając ulicą Mickiewicza, uderzył w ścianę budynku przy alei Łyska. Zginął na miejscu.

Rowerzysta uderzył w ścianę budynku, zginął na miejscu

Rowerzysta uderzył w ścianę budynku, zginął na miejscu

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek rozpoczęło się losowanie miejsc na tymczasowym targowisku dla kupców ze spalonego centrum handlowego Marywilska 44. Przed kontenerem, gdzie przeprowadzane są formalności, oczekuje grupa kilkuset osób. Kolejka przesuwa się bardzo wolno.

Na przydział kontenera czeka kilkaset osób. Przez godzinę obsłużono zaledwie 15

Na przydział kontenera czeka kilkaset osób. Przez godzinę obsłużono zaledwie 15

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Łodzi odnalazł w lesie łagiewnickim leżącego przy drodze młodego mężczyznę. 24-latek był cały poparzony i trafił w stanie ciężkim do szpitala. Jak poinformowała tvn24.pl rzeczniczka łódzkiej policji, mężczyzna zmarł dzisiaj nad ranem. Okoliczności jego śmierci wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Łódź-Bałuty.

Był poparzony i leżał w lesie. Mężczyzna nie żyje

Był poparzony i leżał w lesie. Mężczyzna nie żyje

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci na miejscu wypadku zastali już tylko chryslera z kołami do góry, kierowca zniknął. Po chwili interweniowali w szpitalu, skąd miał uciekł pacjent. 40-latek bez butów i cały ubłocony zaszył się w krzakach. Okazało się, że to on kierował chryslerem. W chwili zatrzymania był pijany.

Uciekł z rozbitego auta, a później ze szpitala

Uciekł z rozbitego auta, a później ze szpitala

Źródło:
tvn24.pl

W Jawczycach pod Warszawą kierowca, który cofał ciężarówką, potrącił mężczyznę. Poszkodowany był reanimowany przez służby ratunkowe, jego życia nie udało się uratować.

Mężczyzna dostał się pod koła ciężarówki. Nie przeżył

Mężczyzna dostał się pod koła ciężarówki. Nie przeżył

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Irlandii mieszka 120 tysięcy Polaków, a przez 20 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej były ich setki tysięcy - stwierdził irlandzki minister stanu do spraw promocji handlu, regulacji cyfrowych i firm Dara Calleary. Wskazał także, Polacy pracują głównie w branżach nowych technologii i usługach cyfrowych.

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Polacy zadomowili się w irlandzkiej gospodarce

Źródło:
PAP

Polska Izba Handlowa złożyła wniosek o odrzucenie projektu poselskiego przywracającego dwie niedziele handlowe w każdym miesiącu. Jak ostrzega branża, "wejście w życie nowych regulacji doprowadzi do strat po stronie konsumentów oraz handlowców".

Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Branża zabrała głos

Dwie niedziele handlowe w miesiącu? Branża zabrała głos

Źródło:
PAP

Gdzie jest burza? W poniedziałek 27.05 w części Polski około godzin południowych zaczęły pojawiać się wyładowania atmosferyczne. Niebezpiecznych zjawisk przybywa. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? W części kraju spodziewamy się nawałnic

Gdzie jest burza? W części kraju spodziewamy się nawałnic

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Alert RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega mieszkańców przed groźną pogodą. W poniedziałek należy spodziewać się jej na terenie trzech województw. Eksperci zalecają, by w tych regionach ze względu na wysokie ryzyko burz bez potrzeby nie wychodzić z domu.

Alert RCB. Tu należy zachować szczególną ostrożność

Alert RCB. Tu należy zachować szczególną ostrożność

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Szpital, w którym operowany był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, dostał w ciągu pięciu lat dotacje z Funduszu Sprawiedliwości sięgające niemal 18,5 miliona złotych - podał Onet. W sobotę portal tvn24.pl dotarł do nagrań z dwóch spotkań, które zarejestrował Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Nowe taśmy. "Pierwsze kolano RP" i miliony dla szpitala

Źródło:
tvn24.pl, Onet

Polska ma prawdziwą rodzinę Soprano - odkryliśmy ją, gdy byłem prokuratorem generalnym. To bliscy Donalda Tuska - napisał w mediach społecznościowych lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro. Były minister sprawiedliwości zabrał głos, podczas gdy od kilku dni mediach publikowane są fragmenty rozmów w aferze taśmowej, dotyczącej nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości.

Ziobro zabiera głos. Pisze o "prawdziwej rodzinie Soprano" 

Ziobro zabiera głos. Pisze o "prawdziwej rodzinie Soprano" 

Źródło:
tvn24.pl

Poseł Konfederacji Stanisław Tyszka opowiedział w poniedziałek o kulisach spotkania w 2020 roku z ówczesnym ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. - W pewnym momencie Janusz Kowalski rzucił coś takiego, że byłaby możliwość skorzystania z Funduszu Sprawiedliwości - mówił. Do tych słów w mediach społecznościowych odniósł się Kowalski. Doniesienia Tyszki nazwał "wymyślaniem bzdur".

Tyszka kontra Kowalski. "Złodzieje" i "poseł-leniuch"

Tyszka kontra Kowalski. "Złodzieje" i "poseł-leniuch"

Źródło:
PAP, tvn24.pl
"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

"Informacje dyskwalifikujące", ale służby nie wszczęły kontroli

Źródło:
tvn24.pl
Premium
Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Przychodzi Matecki do Romanowskiego. "To wygląda bardzo słabo, panowie"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za mniej niż dwa tygodnie. Z tej okazji Fundacja Wolności Gospodarczej (FWG) udostępniła profrekwencyjny spot, w którym wylicza korzyści płynące z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

"A co my niby mamy z tej Unii?". Lista korzyści w nowym spocie zachęcającym do głosowania

"A co my niby mamy z tej Unii?". Lista korzyści w nowym spocie zachęcającym do głosowania

Źródło:
TVN24.pl

Policjanci z małopolskich Myślenic zwrócili się z prośbą do podkarpackich funkcjonariuszy, by ci doręczyli Danielowi Obajtkowi wezwanie na przesłuchanie przed komisją śledczą w sprawie afery wizowej. - Trzeba będzie szlakiem kampanijnym dorwać Obajtka – zapowiedział szef komisji poseł Michał Szczerba.

Chcą przesłuchać Daniela Obajtka. "Będziemy dokładać wszelkich starań, aby doręczenie było skuteczne"

Chcą przesłuchać Daniela Obajtka. "Będziemy dokładać wszelkich starań, aby doręczenie było skuteczne"

Źródło:
PAP

W poniedziałek formalnie ruszyła ponowna kontrola NIK w Funduszu Sprawiedliwości. Kontrolerzy wejdą do Ministerstwa Sprawiedliwości w środę - przekazał rzecznik NIK Marcin Marjański. W piątek działania w tej sprawie zapowiedział prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś.

NIK ponownie bierze się za Fundusz Sprawiedliwości

NIK ponownie bierze się za Fundusz Sprawiedliwości

Źródło:
PAP

Były premier Mateusz Morawiecki nie udzielił odpowiedzi wprost na kilkukrotnie zadawane przez dziennikarzy pytanie, co zrobił po otrzymaniu informacji z Najwyższej Izby Kontroli o nieprawidłowościach w Funduszu Sprawiedliwości. - Wiarygodność NIK w tej sprawie jest dla mnie mniejsza niż zero - mówił Morawiecki. Niewiarygodne są też dla niego zeznania Tomasza Mraza i opublikowane przez niego nagrania rozmów polityków Suwerennej Polski dotyczących zarządzania milionami z Funduszu.

Mateusz Morawiecki pytany o Fundusz Sprawiedliwości. Raporty NIK, zeznania Mraza i taśmy są dla niego niewiarygodne

Mateusz Morawiecki pytany o Fundusz Sprawiedliwości. Raporty NIK, zeznania Mraza i taśmy są dla niego niewiarygodne

Źródło:
TVN24

Media publikują taśmy, które w ostatnich dwóch latach zarejestrował Tomasz Mraz - były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości w Ministerstwie Sprawiedliwości. To jedynie fragmenty, bo - jak podawał Onet - nagrań ma być łącznie około 50 godzin. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje dotyczące taśm i afery Funduszu Sprawiedliwości.

Taśmy Mraza i afera Funduszu Sprawiedliwości. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje

Taśmy Mraza i afera Funduszu Sprawiedliwości. Podsumowujemy dotychczasowe publikacje

Źródło:
tvn24.pl

"Zwracamy się do Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz jej Członków z wnioskiem o niezwłoczne podjęcie działań zmierzających do wydania decyzji o przedłużeniu koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style" - apeluje Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Z kolei Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej dodaje, że "ze względu na poruszaną w ramach treści dostępnych w programie TVN Style tematykę oraz jego popularność, dostępność tego programu jest pożądana przez abonamentów i stanowi o ich atrakcyjności". Związek Telewizji Kablowych w Polsce Izba Gospodarcza wniósł "o jak najszybsze zakończenie postepowania" w "przedmiocie przedłużenia koncesji na rozpowszechnianie programu TVN Style".

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Brak koncesji dla kanału TVN Style. Organizacje medialne apelują do KRRiT

Źródło:
tvn24.pl

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

W poniedziałek wieczorem poznamy zwycięzców 13. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Na transmisję na żywo z uroczystej gali zapraszamy do TVN24 BiS o godzinie 20.00.

Do kogo trafią "Biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród

Do kogo trafią "Biznesowe Oscary"? Dziś rozdanie nagród

Źródło:
tvn24.pl