Protokoły z zagranicznych obwodów wpłynęły do Okręgowej Komisji Wyborczej

Aktualizacja:
[object Object]
PKW o możliwym terminie ogłoszenia wyników wyborówtvn24
wideo 2/21

Poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych. Według nich PiS zdobywa 43,6 procent głosów, Koalicja Obywatelska - 27,4 procent, Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11,9 procent. Państwowa Komisja Wyborcza na poniedziałek na godz. 10.00 zaplanowała pierwszą konferencję na temat części zweryfikowanych już wyników wyborów.

03:59

Pracownia Ipsos o godz. 3.50 opublikowała wyniki sondażowe z 90 proc. komisji wyborczych. Dane nie uległy zmianie w stosunku do wyników late poll z godziny 1.40.

02:10

Przed godziną 2. Ipsos opublikował wyniki late poll. Frekwencja się nie zmieniła - wynosi 61,1 proc.

PiS - 43,6 proc. (bez zmian w stosunku do exit poll)

KO - 27,4 proc. (bez zmian w stosunku do exit poll)

SLD - 12,4 proc. (+ 0,5 punktu procentowego wobec exit poll)

PSL - 9,1 proc. (- 0,5 punktu procentowego wobec exit poll)

Konfederacja - 6,4 proc. (bez zmian w stosunku do exit poll)

Zmienił się sondażowy podział mandatów:

PiS - 239 (bez zmian)

KO - 131 (+1 mandat)

SLD - 46 (+3 mandaty)

PSL - 30 (-4 mandaty)

Konfederacja - 13 (bez zmian)

Sondaż Ipsos late poll z 50 procent komisji. Średni margines dokładności badania wynosi 2 pkt.

01:18

Protokoły z dwóch zamkniętych obwodów głosowania w Śródmieściu stolicy i ok. 120 z wyborów za granicą przyjęła w niedzielę o północy Okręgowa Komisja Wyborcza w Warszawie - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa w komisji.

Przyjmowane protokoły z obwodowych komisji po weryfikacji i zatwierdzeniu będą publikowane na bieżąco w elektronicznej wersji na stronie Państwowej Komisji Wyborczej.

Stołeczna komisja Warszawa I i II nie przewiduje wydawania własnych komunikatów o stanie prac, czy organizowania konferencji prasowej. Państwowa Komisja Wyborcza na godz. 10.00 zaplanowała pierwszą konferencję na temat części zweryfikowanych już wyników wyborów - przypomniała stołeczna komisja.

00:18

Podsumujmy:

- Według sondażu Ipsos Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 43,6 procent zwyciężył w niedzielnych wyborach parlamentarnych

- Koalicja Obywatelska z poparciem 27,4 procent zdobyła drugie miejsce

- Na trzeciej pozycji plasuje się SLD z poparciem na poziomie 11,9 procent

- Dalej znajduje się PSL, które uzyskało 9,6 procent poparcia wyborców

- Według sondażu do Sejmu wchodzi także Konfederacja z wynikiem 6,4 procent

WYNIKI WYBORÓW DO SEJMU. ZOBACZ SONDAŻ

00:16

Jak politycy komentowali sondażowe wyniki w mediach społecznościowych?

00:13

W wyborach do Sejmu w 2015 roku .Nowoczesna zdobyła 7,6 procent głosów, co przełożyło się 28 mandatów. W pierwszej połowie 2019 roku partia zdecydowała się połączyć z Platformą Obywatelską.

Zobacz, na kogo zdecydowali się teraz oddać głos wyborcy .N

00:10

Ponad 90 procent wyborców Prawa i Sprawiedliwości z 2015 roku ponownie zagłosowało w niedzielę na to ugrupowanie. W przypadku Koalicji Obywatelskiej ten wynik jest znacznie gorszy. 13 października zagłosowało na nią tylko 68,8 procent osób, które w poprzednich wyborach parlamentarnych wybrały Platformę Obywatelską.

Jak wyborcy zmieniają partie?

00:06

Zrobiliśmy w tych wyborach bardzo dużo. Może gdyby było więcej czasu, wynik byłby lepszy - przyznała Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera. Komentowała w ten sposób pierwsze sondażowe wyniki wyborów parlamentarnych. CZYTAJ WIĘCEJ

Kidawa-Błońska: Polacy chcą zasypania podziałów. Chcą się czuć bezpiecznie, to stawka wyborów
Kidawa-Błońska: Polacy chcą zasypania podziałów. Chcą się czuć bezpiecznie, to stawka wyborówtvn24
00:02

Formacja Pawła Kukiza była rewelacją wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Wszystko się jednak zmieniło. Teraz ludzie Kukiza i on sam startowali z list PSL. Na to ugrupowanie zagłosowało 22,8 proc. wyborców sprzed czterech lat. Dawny elektorat bardziej do siebie przekonała Konfederacja (24,1 proc. głosów). Trzecim wyborem było w niedzielę Prawo i Sprawiedliwość (21,6 proc.). Na dalszych miejscach Koalicja Obywatelska (15,9 proc.) i Lewica (11,8 proc.).

CZYTAJ WIĘCEJ

23:57

Dudek: Pod przywództwem Grzegorza Schetyny nie widzę szans, aby Platforma Obywatelska wróciła do władzy.

23:54

Flis: Temperament wielokrotnie sprowadzał Jarosława Kaczyńskiego w jakieś dziwne strony. Na początku kampanii widzieliśmy jego ostrzeżenie w stosunku do posłów, żeby wyeliminować ostre wypowiedzi, bo wtedy wyleci się z listy. Wygląda na to, że najostrzejsze wypowiedzi w kampanii były prezesa.

23:46

Dudek: Powinniśmy poczekać do jutra z twardymi liczbami. Być może jest tutaj jakiś błąd, to się zdarza. Jeżeli Konfederacja nie wejdzie do Sejmu, to większość z tych mandatów Konfederacji dzisiaj jej przypisanych dostanie Prawo i Sprawiedliwość.

- Nawet jeżeli się okaże, że PiS nie ma samodzielnej większości, to dalej będzie rządził, co najmniej do wyborów prezydenckich - dodał.

23:45

Flis: Byłoby niezwykłą anomalią, gdyby partia z poparciem 43,5 procent i pięciu konkurentach zdobyła samodzielną większość. Wedle moich wyliczeń należy się spodziewać 227 mandatów.

Flis: Byłoby niezwykłą anomalią, gdyby partia z poparciem 43,5 procent i pięciu konkurentach zdobyła samodzielną większość
Flis: Byłoby niezwykłą anomalią, gdyby partia z poparciem 43,5 procent i pięciu konkurentach zdobyła samodzielną większośćtvn24
23:41

W studiu TVN24 Andrzej Morozowski rozmawia z profesorem Antonim Dudkiem i dr hab. Jarosławem Flisem.

23:40

Zdecydowana większość rolników oddała swój głos na Prawo i Sprawiedliwość. To ugrupowanie poparła również ponad połowa osób bezrobotnych oraz emerytów. Wśród uczniów i studentów PiS znalazło się za Koalicją Obywatelską oraz SLD - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS.

CZYTAJ WIĘCEJ

23:39

Grochal: Koalicja Obywatelska będzie miała na lewicy konkurenta, który obnaży brak wyrazistości. Może w perspektywie kilku miesięcy tracić poparcie.

23:37

Stankiewicz: To też sukces PSL-u, Lewicy, bo wraca do parlamentu. Koalicja jest w marazmie. Nie widać partii, pomysłu.

23:36

Stankiewicz: Wszyscy wygrali. Te wybory mają jednego przegranego, Koalicję Obywatelską. Rozczarowanie prezesa (Kaczyńskiego) mierzymy miarą jego oczekiwań.

Stankiewicz: wszyscy wygrali. Te wybory mają jednego przegranego, Koalicję Obywatelską.
Stankiewicz: wszyscy wygrali. Te wybory mają jednego przegranego, Koalicję Obywatelską.tvn24
23:34

Grochal: Kaczyński zawsze dbał, aby nikt mu na prawej flance nie zagrażał. Dzisiaj jego czarny sen się spełnia, (do Sejmu) wchodzi partia skrajnie prawicowa, która w sprawach gospodarczych będzie bardzo mocno atakowała Prawo i Sprawiedliwość.

Grochal: Kaczyński zawsze dbał, aby nikt mu na prawej flance nie zagrażał
Grochal: Kaczyński zawsze dbał, aby nikt mu na prawej flance nie zagrażałtvn24
23:32

Grochal: Kalkulacje PiS wynosiły 250 mandatów. Jednak PiS, bardzo dużo inwestując w tę kampanię, utrzymało dzisiejszy stan posiadania. Oni mają dziś 240 mandatów, a według prognoz dostają 239. Jeśli do Sejmu wejdzie Konfederacja, to sytuacja Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie się pogorszy.

23:31

Warzecha: Nie wiadomo, czy wynik PiS to taki świetny wynik. Moim zdaniem to wynik poniżej oczekiwań i niektórych sondaży. Musimy bardzo ostrożnie podchodzić do wyników exit poll.

23:30

W studiu TVN24 rozpoczęło się specjalne wydanie "Loży prasowej". Gośćmi: Łukasz Warzecha ("Do Rzeczy"), Andrzej Stankiewicz (Onet) i Renata Grochal ("Newsweek").

23:28

Sławomir Nitras w szczecińskim sztabie Koalicji Obywatelskiej: Nie ma, z czego się cieszyć, ale nie ma też, co płakać. Trzeba stawiać opór, walczyć o demokratyczną Polskę.

23:27

Zakończyło się specjalne wydanie "Kawy na ławę" Konrada Piaseckiego.

23:25

Czarzasty: są dwie wizje kraju - konserwatywne państwo dobrobytu i nowoczesne państwo dobrobytu.

23:24

Bosak: Konfederacja jest jedyną siłą, która jest w stanie w tym Sejmie odgrywać rolę merytorycznej opozycji dla rządu. PiS potrzebuje takiej opozycji.

Krzysztof Bosak: Konfederacji nie pomagała dysproporcja finansowa
Krzysztof Bosak: Konfederacji nie pomagała dysproporcja finansowatvn24
23:22

Kukiz do Dworczyka: dla mnie referendum jest rzeczą bardzo istotną, to kontrola obywateli nad władzą. U was jest jedno, jest wola wodza.

23:21

Halicki: Jeżeli jesteśmy tak bardzo różni, ale łączy nas poszanowanie prawa, niegwałcenie konstytucji. Będąc tak różnymi, wyborcy mają możliwość wybierania między nami. Na pewno nie ma zgody na PiS.

23:19

Dworczyk: Jedyne co was łączy to niechęć do Prawa i Sprawiedliwości, chęć wygrania kolejnych wyborów, przejęcia władzy. Nie ma w was nic innego.

23:16

Bosak: PiS, jeżeli mu zabraknie do większości, nie będzie szukał koalicjanta, będzie szukał pojedynczych posłów do większości. Znajdzie ich w KO, w PSL-u, znajdzie być może w Lewicy. Z pewnością PiS nie znajdzie posłów, których będzie w stanie wykupić z Konfederacji.

23:14

Kukiz: Mogą być przyśpieszone wybory za dwa lata. Wystarczy tąpnięcie gospodarcze i pozamiatane.

23:11

Czarzasty: Wracamy jako trzecia siła. Przez cztery lata doprowadzimy do tego, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie od jutra rządziło nadal, to przegra.

23:09

Halicki: osobiście liczyłem na więcej, trzeba się uderzyć w pierś. Najpierw poznajmy prawdziwe wyniki, a potem będziemy się zastanawiać. Około miliona wyborców więcej maja nasze trzy komitety, w takiej konstrukcji, w jakiej szliśmy do wyborów europejskich. Więcej niż PiS, to duża różnica.

Halicki: kluczowym pytaniem jest pytanie o większość
Halicki: kluczowym pytaniem jest pytanie o większośćtvn24
23:07

Dworczyk: Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Wybory pokazują, że blisko osiem milionów Polaków popiera Prawo i Sprawiedliwość.

Dworczyk: żadna partia w Polsce nie miała jeszcze tak mocnego mandatu
Dworczyk: żadna partia w Polsce nie miała jeszcze tak mocnego mandatutvn24
23:05

Krzysztof Bosak zaznaczył, że Konfederacja nie była często zapraszana jako gość do stacji telewizyjnych. - Jeżeli przekroczymy próg, to będzie to ogromna zasługa naszych sympatyków - powiedział.

23:04

Kukiz: Wszystko może się zdarzyć. Nie jestem całkowicie zadowolony, dlatego że z tych wstępnych badań wynika, że jedna partia będzie miała samodzielną władzę.

23:03

Czarzasty: wiele się nie zmieni, Ipsos zawsze o kilka punktów (procentowych) się pomyli.

Jeden z liderów Lewicy pogratulował wszystkim, którzy dostali się - według sondażu - do Sejmu. - Patrzę na to z dystansem, bo jestem trochę zmęczony - mówił o wyniku swojego ugrupowania.

Czarzasty: wiele się nie zmieni, Ipsos zawsze o kilka punktów (procentowych) się pomyli
Czarzasty: wiele się nie zmieni, Ipsos zawsze o kilka punktów (procentowych) się pomylitvn24
23:02

Halicki: kluczowym pytaniem jest pytanie o większość.

23:01

Dworczyk: żadna partia w Polsce nie miała jeszcze tak mocnego mandatu.

23:00

W studiu TVN24 z gośćmi rozmawia Konrad Piasecki.

W dyskusji uczestniczą: Michał Dworczyk (PiS), Andrzej Halicki (KO), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Paweł Kukiz (Koalicja Polska) i Krzysztof Bosak (Konfederacja).

22:52

Kolejna konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10.

22:50

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała na wieczornej konferencji prasowej, że w dniu wyborów do godziny 18 odnotowano 281 naruszeń prawa: 10 przestępstw określonych w Kodeksie karnym, 12 przestępstw określonych w Kodeksie wyborczym, 132 wykroczenia określone w Kodeksie wykroczeń oraz 127 wykroczeń określonych w Kodeksie wyborczym.

PKW o możliwym terminie ogłoszenia wyników wyborów
PKW o możliwym terminie ogłoszenia wyników wyborówtvn24
22:48

Reporter TVN24 Igor Sokołowski w wirtualnym Sejmie pokazał, jak głosowali mieszkańcy wsi i dużych miast.

Jak głosowali mieszkańcy wsi i dużych miast?
Jak głosowali mieszkańcy wsi i dużych miast?tvn24
22:44

Przypomnijmy wyniki według sondażu Ipsos.

PiS zdobył w niedzielnych wyborach 239 mandatów w Sejmie. Koalicja Obywatelska będzie miała 130 posłów, SLD - 43, PSL - 34, a Konfederacja - 13.

22:42

Robert Winnicki, jeden z liderów Konfederacji: jeśli potwierdzą się dane o frekwencji, to osiągnęliśmy ogromny sukces, na miarę ponad miliona głosów.

22:39

O godzinie 21 wszyscy wstrzymali oddech. Zobacz, jakie były reakcje w sztabach wyborczych partii:

Reakcje na sondażowe wyniki w sztabach wyborczych
Reakcje na sondażowe wyniki w sztabach wyborczychTVN 24
22:35

Na wsi zdecydowanie wygrał PiS, w dużych miastach najwięcej osób głosowało na Koalicję Obywatelską.

22:33

Kidawa-Błońska w rozmowie z reporterką "Faktów" TVN Katarzyną Kolendą-Zaleską: Polacy chcą zasypania podziałów. Chcą się czuć bezpiecznie, to stawka wyborów.

- Zrobiliśmy w tych wyborach bardzo dużo, odwróciliśmy niechęć. Może gdyby było więcej czasów, to wynik byłby lepszy - skomentowała. - Platforma Obywatelska jest bardzo demokratyczną partią, patrzymy na to, co będzie jutro - dodała.

Kidawa-Błońska: Polacy chcą zasypania podziałów. Chcą się czuć bezpiecznie, to stawka wyborów
Kidawa-Błońska: Polacy chcą zasypania podziałów. Chcą się czuć bezpiecznie, to stawka wyborówtvn24
22:32

Według danych sondażowych, Konfederacja zdobyła 6,4 procent głosów. Partia zebrała za to aż 20,2 proc. najmłodszych głosujących - w grupie od 18 do 29 roku życia. - W tych wyborach, to oni przejęli schedę po Palikocie i Kukizie - komentują eksperci.

22:28

Zastępca szefa PKW: ogłoszenie wyników nie wcześniej niż w poniedziałek wieczorem.

- Przebieg jest dwuetapowy. Po pierwsze musimy określić ilości procentowe, ile uzyskały poszczególne komitety wyborcze. Następnie to przełoży się na ilość mandatów w poszczególnych okręgach wyborczych - powiedział zastępca przewodniczącego PKW sędzia Sylwester Marciniak.

22:26

CZYTAJ WIĘCEJ O POWROCIE LEWICY DO SEJMU

22:23

Sierakowski: Wynik jest lekkim rozczarowaniem dla Prawa i Sprawiedliwości. Pokazuje, że PiS nie może być zbyt radykalne. Przy tak gigantycznych obietnicach trzeba pielęgnować status quo, pielęgnować, co się obiecało.

22:21

Paruch: Premierem będzie prawdopodobnie Mateusz Morawiecki.

Paruch: premierem będzie prawdopodobnie Mateusz Morawiecki
Paruch: premierem będzie prawdopodobnie Mateusz Morawieckitvn24
22:18

Monika Olejnik rozpoczęła rozmowę z Waldemarem Paruchem (Centrum Analiz Strategicznych KPRM) i Sławomirem Sierakowskim ("Krytyka Polityczna").

Sierakowski ocenił, że w tej kampanii nie było równych szans. - Okazuje się, że zadziałał mechanizm, że wyborcy nie chcą przytłaczającej większości PiS-u - mówił. Paruch ocenił z kolei, że "była to zrównoważona gra".

Sierakowski: okazuje się, że zadziałał mechanizm, że wyborcy nie chcą przytłaczającej większości PiS-u
Sierakowski: okazuje się, że zadziałał mechanizm, że wyborcy nie chcą przytłaczającej większości PiS-utvn24
22:13

Kosiniak-Kamysz w rozmowie z reporterką "Faktów" TVN Arletą Zalewską: Powiedziałem słowa wdzięczności, bo one się należą naszym wyborcom, rodakom. Nie zmarnujemy tej szansy. Poczekajmy z wnioskami na ostateczny wynik.

- Te ostatnie dwa tygodnie obudziły nadzieje. Gdyby kampania byłaby dłuższa, to myślę, że wynik byłoby lepszy - dodał.

Kosiniak-Kamysz: powiedziałem słowa wdzięczności, bo one się należą naszym wyborcom, rodakom
Kosiniak-Kamysz: powiedziałem słowa wdzięczności, bo one się należą naszym wyborcom, rodakomtvn24
22:10

Borys Budka w sztabie Koalicji Obywatelskiej: Z wielką i obawą i nadzieją będę oczekiwał jutrzejszego poranka.

22:07

Frekwencja w wyborach parlamentarnych do Sejmu i Senatu wyniosła 61,1 procent - wynika z sondażu exit poll IPSOS dla trzech telewizji. To niemal rekord.

Najwyższą frekwencję w III RP odnotowaliśmy w pierwszych wolnych wyborach w 1989 roku. Wówczas do urn poszło 62,7 procent Polaków. Sprawdź, kto poszedł głosować najchętniej, a czyja reprezentacja była najmniej liczna przy urnach.

22:05

Kwaśniewski: Koalicja Obywatelska nie może wyjść z porażki, z traumy z 2015 roku. Na ich miejscu byłbym spokojny. Ich wynik jest niezły, ale do poważnej refleksji.

CZYTAJ WIĘCEJ

22:04

Kwaśniewski: Dzisiaj rozważanie koalicyjnych układów jest bezcelowe, jednak jutro może okazać się bardzo ważne. Spodziewam się, że jutro wyniki raczej dodadzą PiS-owi niż odejmą.

22:03

Kwaśniewski o Konfederacji: Jeżeli wejdą (do Sejmu), to będzie barwnie. Powstanie coś jeszcze bardziej na prawo od PiS-u. To może skutkować pewnymi interesującymi przekształceniami po prawej stronie sceny wyborczej.

22:01

Kwaśniewski: cieszę się, że lewica wraca do Sejmu, ona będzie rosła.

22:00

Kwaśniewski: afery wśród wyborców PiS są traktowane jak kolejny atak na PiS.

21:58

W studiu ponownie Monika Olejnik w rozmowie z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

- To opozycja może mówić, że ma lepszy wynik - powiedział. - Jak słuchałem prezesa (Jarosława Kaczyńskiego), to wyraźnie rysował się tam zawód - ocenił. Były prezydent wskazał, że "scena polityczna w Polsce się ustabilizowała". Zaznaczył jednak, że "wyraźnie widać, że siły są pół na pół". - Polskie społeczeństwo jest bardzo głęboko podzielone - stwierdził.

21:55

Jak - według sondażu IPSOS - rozłożyły się mandaty w Sejmie?

Sondażowy podział mandatów w Sejmietvn24, Ipsos
21:54

Wyborcy z wykształceniem podstawowym, zasadniczym zawodowym oraz ze średnim i pomaturalnym głosowali najczęściej na Prawo i Sprawiedliwość. Wśród osób z wykształceniem wyższym to Koalicja Obywatelska okazała się zwycięzcą wyborów - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez IPSOS.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

21:50

Gowin: Trzeba wyciągać wnioski z faktów. Rano zobaczymy, jakie są fakty. Odnieśliśmy po raz pierwszy od 1989 roku spektakularne zwycięstwo polegające na tym, że ten sam obóz osiągnął większość.

Jarosław Gowin: to zwycięstwo za wrażenie, exit poll jest wrażeniem, a nie werdyktem
Jarosław Gowin: to zwycięstwo za wrażenie, exit poll jest wrażeniem, a nie werdyktemtvn24
21:49

Jarosław Gowin w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN Jakubem Sobieniowskim: To zwycięstwo za wrażenie, exit poll jest wrażeniem, a nie werdyktem.

- Na pewno frekwencja jest wielkim sukcesem - ocenił. Przypomnijmy, według badania exit poll frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 61,1 procent.

21:47

Biedroń: Byliśmy idealnie zgraną drużyną, zrobiliśmy całkiem niezły wynik. Marzyłem o tym, że Prawo i Sprawiedliwość nie będzie rządziło.

21:45

Robert Biedroń w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN: Jestem dumny, że lewica po czterech latach wraca do polskiego parlamentu.

- Może się jeszcze wszystko zmienić. Przewaga PiS nad opozycją nie jest duża. Poczekajmy, może się okazać, że opozycja będzie miała większość - zaznaczył.

Robert Biedroń: jestem dumny, że lewica po czterech latach wraca do polskiego parlamentu
Robert Biedroń: jestem dumny, że lewica po czterech latach wraca do polskiego parlamentutvn24
21:44

Schetyna: Wygramy wybory prezydenckie. To teraz nasze największe wyzwanie.

21:42

Grzegorz Schetyna w rozmowie z TVN24: Jesteśmy przed wiedzą o wynikach do Senatu. To może zmienić wszystko, bo jeżeli PiS straci większość i będzie miał mniejszość w Senacie, to sytuacja będzie zupełnie inna.

- Opozycja wchodzi do Sejmu z podniesioną głową - podkreślił.

Grzegorz Schetyna: jesteśmy przed wiedzą o wynikach do Senatu
Grzegorz Schetyna: jesteśmy przed wiedzą o wynikach do Senatutvn24
21:41

21:39

Jacek Sasin w sztabie PiS: ta praca, którą wykonujemy daje dużą satysfakcję.

- Zawsze chciałoby się mieć jak najwięcej. Najważniejsza jest skuteczność. Jeśli wyniki się potwierdzą, to będzie to ogromna satysfakcja. Cały czas mamy do czynienia z sondażem, pewnie do wtorku będzie trzeba poczekać na oficjalne wyniki - dodał. Sasin podkreślił, że ma nadzieję, że "opozycja się uspokoi".

21:38

W poprzednich wyborach do Sejmu PSL minimalnie przekroczyło próg wyborczy. Tym razem ludowcy wystawili wspólną listę z Kukiz '15. I znów dostali się do Sejmu, według sondażu exit pool IPSOS zdobyli 9,6 procent głosów.

21:35

W studio TVN24 Justyna Pochanke rozmawia z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

- Polska jest podzielona - ocenił. - Mniejsze partie mogą się bardziej cieszyć - dodał.

Kwaśniewski: Polska jest podzielona na pół
Kwaśniewski: Polska jest podzielona na półtvn24
21:31

Paweł Kukiz w sztabie PSL: Przez te cztery lata miałem tak wielkie nadzieje, tak wiele radości, bestialsko stłumionych, że chcę z tą radością poczekać do jutra.

Kukiz zwrócił się do młodych ludzi o pomoc w budowie "nowej siły".

Przemówienie Pawła Kukiza
Przemówienie Pawła Kukizatvn24
21:29

Na scenę w sztabie PiS wrócił Jarosław Kaczyński.

- Ten rząd naprawdę bardzo ciężko pracował, bardzo dużo w wielu dziedzinach zrobił, także w tych dziedzinach, gdzie sądzono, ze to nie nasza specjalność. Okazało się, że to nasza specjalność - powiedział.

21:27

Małgorzata Kidawa-Błońska w sztabie KO: ze spokojem poczekamy na wyniki wyborów, wierzę, że będą dobre. Wierzę także, że Senat będzie przez nas zdobyty, bo to jest wynik tego, co robiliśmy jako opozycja.

- Ludzie nie chcą Polski podzielonej na pół, nie chcą, aby serca pękały im na pół. My dajemy szansę na współpracę, na porozumienie; pokazaliśmy jako koalicja, że potrafimy współpracować i będziemy współpracować z każdym, kto chce budować demokratyczną Polskę - podkreśliła.

21:21

Teraz czas na sztab Konfederacji. Przemawia Janusz Korwin-Mikke.

- Ostatnio (w wyborach do europarlamentu - red.) mieliśmy 6,1 (procent) i wyszło 4,5. Wstrzymajmy się jeszcze z radością - mówił. Korwin-Mikke podziękował wyborcom. - To są ludzie, którzy chcą, żeby coś się zmieniło. Hasło brzmiało: "Albo kontynuacja, albo Konfederacja". Oni wybrali Konfederację - powiedział.

Korwin-Mikke: ostatnio mieliśmy 6,1 (procent) i wyszło 4,5. Wstrzymajmy się jeszcze z radością
Korwin-Mikke: ostatnio mieliśmy 6,1 (procent) i wyszło 4,5. Wstrzymajmy się jeszcze z radościątvn24
21:20

Mateusz Morawiecki w sztabie Prawa i Sprawiedliwości: Polacy zdecydowali dziś, że chcą kontynuacji najpierw dobrej zmiany, a później dobrego czasu dla Polski.

- W oczekiwaniu na ostateczne wyniki dziękujemy za ogromny mandat zaufania, którym obdarzyli nas wyborcy. Naszym znakiem firmowym jest wiarygodność. Nie zawiedziemy - mówił.

Mateusz Morawiecki w sztabie Prawa i Sprawiedliwości
Mateusz Morawiecki w sztabie Prawa i Sprawiedliwości tvn24
21:19

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYSTĄPIENIU JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO W SZTABIE PIS

Kaczyński: otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej
Kaczyński: otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej tvn24
21:17

Przenosimy się do sztabu PSL. Głos należy do Władysława Kosianiaka-Kamysza.

- To jest wielki mandat zaufania od naszych rodaków dla racjonalnego centrum, dla naszych propozycji dla Polski - powiedział. - Już dziś zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do tworzenia szerszego bloku - zaapelował.

21:16

Zandberg: Zrobiliśmy to. To były szalone trzy miesiące, po których wchodzimy do parlamentu. Jarosław Kaczyński ma problem. Ma problem, bo będzie w Sejmie opozycja odważna.

Zandberg: Zrobiliśmy to. To były szalone trzy miesiące, po których wchodzimy do parlamentu
Zandberg: Zrobiliśmy to. To były szalone trzy miesiące, po których wchodzimy do parlamentutvn24
21:15

Czarzasty: Razem wróciliśmy do Sejmu. Obiecaliśmy, że wrócimy do Sejmu. Będziemy mogli przedstawiać swój program i bronić konstytucji.

Czarzasty: Razem wróciliśmy do Sejmu
Czarzasty: Razem wróciliśmy do Sejmutvn24
21:13

Biedroń: składamy deklarację, że w parlamencie będziemy konstruktywną opozycją.

21:11

Zmieniamy sztab. Głos zabrali liderzy Lewicy: Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg.

Biedroń: Wracamy do parlamentu! Tam, gdzie zawsze było miejsce lewicy, do świątyni demokracji, do polskiego parlamentu. Chciałbym podziękować wolontariuszom, kandydatkom i ludziom dobrej woli, którzy na nas zagłosowali.

Biedroń: Wracamy do parlamentu. Tam, gdzie zawsze było miejsce lewicy
Biedroń: Wracamy do parlamentu. Tam, gdzie zawsze było miejsce lewicytvn24
21:09

Grzegorz Schetyna podziękował koalicjantom i wolontariuszom. - To były trudne cztery lata, to nie była równa walka, nie było równych zasad, nie mieliśmy poczucia, że braliśmy udział w uczciwej walce - mówił w sztabie.

21:08

Przenieśmy się do sztabu Koalicji Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna: To było i jest święto demokracji. Dziękujemy za to. Chciałem podziękować wszystkim, którzy byli przy urnach wyborczych, a przede wszystkim tym, którzy wybrali Koalicję Obywatelską.

21:05

Jarosław Kaczyński: Kończymy pewien etap, zaczynamy nowy, wcale nie łatwiejszy, może trudniejszy, ale mam nadzieję, że będzie zakończony jeszcze większym sukcesem.

- W tym sukcesie brało udział wiele osób - podkreślił.

21:03

Jarosław Kaczyński: Zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się utrzyma. Jeśli się utrzyma, to będzie trwała także dobra zmiana. Jeśli przed nami cztery lata rządzenia, to czeka nas refleksja nad tym, co się udało, ale także nad tym, co się nie udało.

- Jesteśmy formacją, która zasługuje na więcej. Otrzymaliśmy dużo, ale zasługujemy na więcej. To oznacza przede wszystkim zobowiązanie, które dotyczy nas. Do pracy, do pomysłów, inwencji, przyjrzenia się tym grupom społecznym, które nas nie poparły - dodał. Kaczyński podkreślał, że "Polska musi się zmieniać dalej, na lepsze".

Kaczyński: zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się utrzyma
Kaczyński: zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się utrzymatvn24
21:00

Wyniki na godzinę 21.00: Prawo i Sprawiedliwość: 43,6 procent Koalicja Obywatelska: 27,4 procent Sojusz Lewicy Demokratycznej: 11,9 procent Polskie Stronnictwo Ludowe: 9,6 procent Konfederacja: 6,4 procent Podział mandatów: Prawo i Sprawiedliwość: 239 Koalicja Obywatelska: 130 Sojusz Lewicy Demokratycznej: 43 Polskie Stronnictwo Ludowe: 34 Konfederacja: 13

Frekwencja w wyborach wyniosła 61,1 procent.

20:52

W studio wirtualnie "pojawili się" także korespondenci "Faktów" TVN: Marcin Wrona (Waszyngton) oraz Maciej Woroch (Londyn).

Czas decyzji w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych
Czas decyzji w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonychtvn24
20:50

W sztabach gotowi są już nasi dziennikarze. W sztabie PSL jest Arleta Zalewska, w sztabie PiS - Jakub Sobieniowski, w sztabie Lewicy - Krzysztof Skórzyński, w sztabie Konfederacji - Maciej Knapik, a w sztabie Koalicji Obywatelskiej - Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Pierwsze reakcje oraz emocje ze sztabów pokażemy już za 10 minut - o 21.

20:35

W TVN24 rozpoczął się wieczór wyborczy.

Justyna Pochanke w studiu TVN24 omawia możliwe scenariusze, które czekają nas po godzinie 21.

Rozpoczął się wieczór wyborczy w TVN24
Rozpoczął się wieczór wyborczy w TVN24tvn24
20:25

Reporter TVN24 Maciej Warsiński wytłumaczył, jak liczone są głosy.

Jak liczone są głosy? Wybory parlamentarne 2019
Jak liczone są głosy? Wybory parlamentarne 2019tvn24
20:17

Tak głosowali dziś politycy.

20:09

Robert Kantereit przedstawił w studiu TVN24 frekwencję w wyborach parlamentarnych w wybranych krajach w Europie oraz w Polsce po 1989 roku.

Frekwencja w wyborach parlamentarnych
Frekwencja w wyborach parlamentarnychtvn24
20:00

Do wieczoru wyborczego w TVN24 pozostało 35 minut. Zobacz zapowiedź z "Faktów" TVN.

Wieczór wyborczy w TVN24 już o 20:35
Wieczór wyborczy w TVN24 już o 20:35Fakty TVN
19:48

Maciej Knapik melduje się ze sztabu Konfederacji, Katarzyna Kolenda-Zaleska - ze sztabu Koalicji Obywatelskiej.

Wieczór wyborczy w "Faktów" TVN już o 20.35. Relacje dziennikarzy TVN24 ze sztabów wyborczych
Wieczór wyborczy w "Faktów" TVN już o 20.35. Relacje dziennikarzy TVN24 ze sztabów wyborczych tvn24
19:40

Dziennikarze "Faktów" TVN zameldowali się już w sztabach wyborczych partii.

Arleta Zalewska jest w sztabie Polskiego Stronnictwa Ludowego, a Jakub Sobieniowski w sztabie Prawa i Sprawiedliwości.

Dziennikarze "Faktów" TVN w sztabach wyborczych. Wieczór wyborczy o 20.35
Dziennikarze "Faktów" TVN w sztabach wyborczych. Wieczór wyborczy o 20.35tvn24
19:35

Wieczór wyborczy w TVN24 już za równo godzinę. Rafał Wojda i Marta Kuligowska pokazali, jak wyglądają przygotowania:

Wieczór wyborczy w TVN24 o 20.35
Wieczór wyborczy w TVN24 o 20.35tvn24
19:18

Polacy ruszyli po rekord frekwencji w wyborach parlamentarnych. Zobacz materiał "Faktów" TVN.

Wysoka frekwencja i kolejki do lokali. Wybory mają zakończyć się zgodnie z planem
Wysoka frekwencja i kolejki do lokali. Wybory mają zakończyć się zgodnie z planemFakty TVN
19:10

Przypominamy, że cisza wyborcza zakończy się w niedzielę o godzinę 21.00

W tym czasie zabronione jest publikowanie sondaży, agitowanie na rzecz kandydatów. Zakaz obowiązuje też w internecie. Za złamanie ciszy grozi nawet milion złotych grzywny.

19:06

Członek PKW sędzia Krzysztof Strzelczyk poinformował, że do godziny 14 liczba policjantów zaangażowanych w związku z wyborami wzrosła do 20 525 osób. Porządku pomaga pilnować także 218 psów służbowych.

19:02

Na godzinę 18.30 Państwowa Komisja Wyborcza nie otrzymała sygnałów, które by świadczyły o konieczności przedłużenia ciszy wyborczej.

18:58

Najwyższą frekwencję (54,86 procent) zanotowano w okręgu wyborczym nr 19 obejmującym Warszawę, drugą co do wysokości frekwencję (52,36 procent) w okręgach wyborczych zanotowano w okręgu nr 39 - Poznań (okręg obejmuje miasto Poznań i powiat poznański). Na trzecim miejscu (51,76 procent) znalazł się okręg 20 - Warszawa II, który obejmuje osiem powiatów wokół stolicy. Najniższa frekwencja była w okręgu nr 21 - Opole (39,54 procent). Na drugim miejscu znalazł się okręg nr 34 - Elbląg (40,80 procent), a na trzecim od końca: okręg nr 2 - Wałbrzych (42,04 procent).

18:40

Zastępca szefa PKW sędzia Sylwester Marciniak przekazał, że najwyższą frekwencję na godzinę 17 zanotowano w województwie mazowieckim (49,59 procent), a najniższą - w województwie opolskim (39,54 procent).

Na kolejnych miejscach były województwa: małopolskie (47,98 procent) oraz pomorskie (47,26 procent).

18:36

PKW poinformowała, że pomiędzy godziną 10 a 14 zanotowano 51 incydentów oraz 4 przestępstwa wyborcze, z czego jedno z Kodeksu karnego. Sprawca miał malować na budynku hasła z agitacją wyborczą. Pozostałe przypadki dotyczyły wynoszenia kart wyborczych z lokali.

18:32

Frekwencja na godzinę 17 wyniosła 45,94 - podała PKW.

Porównując do wyborów sprzed czterech lat zanotowano wzrost o 6,97 punkta procentowego. Wówczas frekwencja na godzinę 17 wyniosła 38,97 procent.

PKW: frekwencja wyborcza na godz. 17 wyniosła 45,94 proc.
PKW: frekwencja wyborcza na godz. 17 wyniosła 45,94 proc.tvn24
18:27

W Stanach Zjednoczonych głosowanie w wyborach od Sejmu i Senatu już dobiegło końca. Ze względu na różnicę czasu Polacy mieszkający za oceanem głosują dzień wcześniej.

18:22

Na 18.30 zaplanowana jest kolejna konferencja Państwowej Komisji Wyborczej. Poznamy wówczas frekwencję na godzinę 17.

18:19

Aspirant Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji poinformował, że w całym kraju od początku ciszy wyborczej odnotowano 11 przestępstw oraz 208 wykroczeń.

18:15

W Obwodowej Komisji Wyborczej nr 282 na wrocławskich Osobowicach wydano 92 karty do głosowania do Senatu z niewłaściwego okręgu. Głosy oddane na tych kartach będą nieważne.

Poza tą pomyłką na terenie wrocławskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego nie odnotowano incydentów związanych z głosowaniem.

18:11

Jak oddać ważny głos w wyborach do Sejmu i Senatu?

Aby głos był ważny, należy wpisać znak X w kratkę znajdującą się po lewej stronie nazwiska wybranego kandydata. Za nieważny uznaje się głos, gdy wyborca w żadnej z kratek nie postawi znaku X lub zagłosuje na więcej niż jedną osobę.

Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu? Spot PKW
Jak oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu? Spot PKWPKW
18:09

Na konferencji o 13.30 PKW poinformowała, że odnotowała 138 incydentów. To w większości działania związane ze zrywaniem lub uszkodzeniem plakatów wyborczych.

Zanotowano także nietrzeźwego członka komisji oraz członka komisji, który do lokalu wniósł pistolet. W Warszawie na jednego z wyborców spadło godło. W lokalu wyborczym w Królikowie w województwie kujawsko-pomorskim natomiast wybuchł niegroźny pożar.

18:07

Państwowa Komisja Wyborcza apeluje o sprawdzanie kart wyborczych. Na jednej karcie powinny znajdować się dwa stemple. Ich brak spowoduje nieważność głosu.

Co z kartami bez stempla? PKW tłumaczy
Co z kartami bez stempla? PKW tłumaczytvn24
18:04

Nie tylko w kraju, ale i za granicą. Polacy ustawili się w kolejkach do konsulatów.

Polacy głosują za granicą, kolejki przed konsulatami
Polacy głosują za granicą, kolejki przed konsulatamiKontakt 24

Od godziny 7 w całym kraju trwa głosowanie w wyborach parlamentarnych. Wybieramy 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

Głosowanie zakończy się o godzinie 21 i wtedy też - jeśli żadna z obwodowych komisji wyborczych nie przedłuży głosowania - ma się zakończyć cisza wyborcza.

Wieczór wyborczy "Czas decyzji" w TVN24 rozpocznie o 20.35. Po zakończeniu ciszy wyborczej podamy pierwsze sondażowe wyniki i pokażemy przemówienia liderów ze wszystkich ogólnopolskich sztabów. Reporterzy przeprowadzą pierwsze wywiady z politykami.

Następnie dziennikarze TVN24 i "Faktów" TVN24 przeanalizują pierwsze wyniki i przeprowadzą pierwsze podsumowania.

Przez cały wieczór będziemy pokazywać wyniki sondażowe w najnowszym wirtualnym Sejmie 3.0.

Autor: akw//now / Źródło: tvn24.pl

Magazyny:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Na autostradzie A6 pod Szczecinem rozpoczął się protest przewoźników. Czternaście ciągników siodłowych blokuje prawy pas ruchu na A6/S3 w kierunku Świnoujścia przy węźle Rzęśnica. Na trasie prowadzącej nad morze utworzył się blisko siedmiokilometrowy zator. Zachodniopomorscy przewoźnicy i branżowe organizacje z innych regionów Polski domagają się rządowego wsparcia dla transportowców.

Protest przewoźników, blisko siedmiokilometrowy korek na drodze nad morze

Protest przewoźników, blisko siedmiokilometrowy korek na drodze nad morze

Źródło:
PAP
Po wsi w sukience chodziła tylko nocą. "Albo będę sobą, albo się zabiję"

Po wsi w sukience chodziła tylko nocą. "Albo będę sobą, albo się zabiję"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na ulicy Rydla w Krakowie drzewo spadło na poruszający się samochód. Osobom, które nim podróżowały, na szczęście, nic poważnego się nie stało. To efekt frontu atmosferycznego, który przeszedł w sobotni poranek nad stolicą Małopolski. W sumie strażacy odnotowali około 40 interwencji.

Drzewo spadło na jadący samochód

Drzewo spadło na jadący samochód

Źródło:
tvn24.pl

Tragiczny wypadek na drodze krajowej numer 10 w Cierpicach koło Torunia. W zderzeniu trzech pojazdów śmierć poniosła jedna osoba. To 36-letni kierowca toyoty.

Zjechał ze swojego pasa i czołowo zderzył się z dwoma pojazdami. Zginął jeden z kierowców

Zjechał ze swojego pasa i czołowo zderzył się z dwoma pojazdami. Zginął jeden z kierowców

Źródło:
tvn24.pl

Nasza reakcja była bardzo jednoznaczna - przekazał w "Jeden na jeden" Maciej Duszczyk, wiceszef MSWiA, mówiąc o piątkowym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Polski, Niemiec i Austrii po incydencie na polsko-niemieckiej granicy. Jak dodał, jeżeli takie incydenty "będą się powtarzać, to nasza reakcja będzie dużo bardziej ostra".

Incydent na granicy z Niemcami. Wiceszef MSWiA: pani minister powiedziała, że to był wypadek i przeprosiła

Incydent na granicy z Niemcami. Wiceszef MSWiA: pani minister powiedziała, że to był wypadek i przeprosiła

Źródło:
TVN24, PAP

W sobotę nad południową i wschodnią Polską przechodzą burze, którym towarzyszą silny wiatr i ulewne opady deszczu. Groźnie było również w piątek - wtedy gwałtowne zjawiska przechodziły przez zachodnią Polskę. Trudne warunki atmosferyczne spowodowały kilkaset strażackich interwencji.

Drzewa gną się na wietrze, ulice jak potoki. Nawałnice nad Polską

Drzewa gną się na wietrze, ulice jak potoki. Nawałnice nad Polską

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl, Sieć Obserwatorów Burz

Urząd Miasta w Rzeszowie nie będzie już utrzymywać ogrodów bernardyńskich. To pokłosie konfliktu z zakonnikami, który dotyczy pomnika Czynu Rewolucyjnego - wizytówki stolicy Podkarpacia. Zakon - zamiast miastu - przekazał monument stowarzyszeniu, które - jak informuje rzeszowski magistrat - zamierza go wyburzyć. Miasto się temu sprzeciwia. - Wykorzystamy wszelkie możliwe środki, by pomnik znów stał się własnością miasta i mieszkańców - zapewniają urzędnicy.

Miasto wypowiedziało zakonowi umowę. W tle spór o słynny pomnik

Miasto wypowiedziało zakonowi umowę. W tle spór o słynny pomnik

Źródło:
tvn24.pl

Najpiękniejszą nadmorską miejscowością we Włoszech jest Pollica w regionie Kampania na południu - taki werdykt ogłosiły Liga Ochrony Środowiska (Legambiente) i krajowy Touring Club. Łącznie wyróżniono 33 miasteczka - 21 nad morzem i 12 nad jeziorami.

Włosi wybrali najpiękniejszy nadmorski kurort w kraju

Włosi wybrali najpiękniejszy nadmorski kurort w kraju

Źródło:
PAP

Strażacy gaszą pożar poddasza w domu rodzinnym pod Piasecznem. Jak dowiedział się nasz reporter, przyczyną miało być uderzenie pioruna. Nikt nie ucierpiał.

Burza przeszła obrzeżami Warszawy. Pożar dachu domu po uderzeniu pioruna

Burza przeszła obrzeżami Warszawy. Pożar dachu domu po uderzeniu pioruna

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Alert RCB. SMS-owe ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami zostało wysłane w sobotę 22.06 do osób przebywających na terenie siedmiu województw. Eksperci ostrzegli, że możliwe będą przerwy w dostawie prądu.

Alert RCB w siedmiu województwach. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Alert RCB w siedmiu województwach. "Możliwe przerwy w dostawie prądu"

Źródło:
RCB, tvnmeteo.pl

Metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski podczas spotkania dotyczącego zmian personalnych w diecezji poinformował, że złożył na ręce papieża Franciszka rezygnację z pełnionego urzędu metropolity krakowskiego w związku z osiągnięciem wieku emerytalnego. 24 lipca skończy 75 lat.

Arcybiskup Marek Jędraszewski złożył rezygnację

Arcybiskup Marek Jędraszewski złożył rezygnację

Źródło:
PAP

Niebezpieczny manewr zauważył czytelnik Kontaktu 24. Zamontowana w jego aucie kamera nagrała, jak kierowca nagle zjeżdża ze skrajnie lewego pasa trzypasmowej jezdni, żeby zaparkować. - Mignął kierunkowskazem i bez oglądania się na cokolwiek i kogokolwiek, przejechał przez dwa pasy, żeby wjechać na miejsce parkingowe - opisuje autor nagrania.

Mignął kierunkowskazem i przejechał przez dwa pasy, by zaparkować

Mignął kierunkowskazem i przejechał przez dwa pasy, by zaparkować

Źródło:
Kontakt 24

Sezon wakacyjny dopiero się rozpoczyna, a niektórym już udało się zrujnować urlopowe plany "żartami". Tylko na mazowieckich lotniskach było kilku takich "dowcipnisiów". Przepraszali, ale było na to za późno. Za każdym razem kończyło się to tak samo: wstydem wobec innych pasażerów, wycofaniem z rejsu i mandatem "na pamiątkę".

"Żarty" na lotnisku i zrujnowane wakacyjne plany

"Żarty" na lotnisku i zrujnowane wakacyjne plany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Śledczy z Grudziądza poszukują mężczyzny ze zdjęcia - Sławomira Janowskiego, który może mieć związek ze śmiercią 40-latka.

Poszukują go w sprawie zabójstwa. "Może mieć nóż"

Poszukują go w sprawie zabójstwa. "Może mieć nóż"

Źródło:
tvn24.pl

Ponad trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 36-letni mieszkaniec Paszczyny (Podkarpacie), który stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji i dachował. Mężczyźnie nic się nie stało. Policjantom przyznał, że samochód należał do jego kolegi.

Zabrał koledze samochód, uderzył w płot i dachował. Nagranie

Zabrał koledze samochód, uderzył w płot i dachował. Nagranie

Źródło:
tvn24.pl

IMGW wydał kolejne alarmy meteorologiczne przed burzami. Również w sobotę część kraju będzie objęta alarmami trzeciego, najwyższego stopnia. Sprawdź, gdzie dzień może być szczególnie niebezpieczny.

Groźne burze przechodzą przez Polskę. Wydano alarmy najwyższego stopnia

Groźne burze przechodzą przez Polskę. Wydano alarmy najwyższego stopnia

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Gdzie jest burza? W sobotę 22.06 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Zjawiskom towarzyszą dość ulewne opady oraz porywisty wiatr. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Słychać grzmoty, błyska się

Gdzie jest burza? Słychać grzmoty, błyska się

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

W związku z aktywnością lotnictwa Rosji nad Ukrainą, w południowo-wschodnim obszarze Polski może występować podwyższony poziom hałasu związany z rozpoczęciem operowania w naszej przestrzeni powietrznej polskich i sojuszniczych statków powietrznych - ostrzegło w sobotę rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. W kolejnym komunikacie poinformowano, że "ze względu na zmniejszenie zagrożenia" działania zostały zakończone.

"To była bardzo pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce". Komunikat

"To była bardzo pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce". Komunikat

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Trzydziestoletnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem w powiecie łobeskim (Zachodniopomorskie). Kierowca samochodu, którym podróżowała, z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Pozostałe dwie osoby, w tym kierowca, z obrażeniami ciała trafiły do szpitali.

Zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Nie żyje  pasażerka

Zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Nie żyje pasażerka

Źródło:
tvn24.pl

W Monitorze Polskim opublikowano postanowienia Marszałka Sejmu RP o wygaśnięciu mandatów 25 posłów, którzy dostali się do Parlamentu Europejskiego.

Opublikowano postanowienia o wygaśnięciu mandatów 25 posłów

Opublikowano postanowienia o wygaśnięciu mandatów 25 posłów

Źródło:
PAP

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie (powiat legionowski) działa od 27 lat. Teraz może przestać istnieć. Już siedem lat powiatowy lekarz weterynarii stwierdził bowiem, że placówka nie spełnia wymogów. Teraz władze gminy zaczęły to egzekwować. Dyrekcja placówki chce prosić wójta o możliwość działania jeszcze przez dwa lata.

Opiekują się bezdomnymi zwierzętami od 27 lat. To może być koniec ich działalności

Opiekują się bezdomnymi zwierzętami od 27 lat. To może być koniec ich działalności

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mam teraz złamany kręgosłup, noszę pas, który mnie stabilizuje - oznajmił w piątek Cezary Pazura w RMF FM. Nie zdradził jednak więcej szczegółów na temat stanu zdrowia. Jego żona i agentka, Edyta Pazura, wyjaśniała w rozmowie z Wirtualną Polską, że "to konsekwencja wieloletniej pracy na planach, często bez wspomagania się dublerami, kaskaderami". Według jej słów aktor jest pod stałą opieką specjalistów, dba o siebie i normalnie pracuje.

Cezary Pazura ma "złamany kręgosłup". Żona aktora: jest pod opieką specjalistów i normalnie pracuje

Cezary Pazura ma "złamany kręgosłup". Żona aktora: jest pod opieką specjalistów i normalnie pracuje

Źródło:
RMF FM, Wirtualna Polska

Pracowity jak Polak i Polka? Według danych Eurostatu jesteśmy w czołówce najbardziej zapracowanych w Unii Europejskiej. Brzmi dobrze. Gorzej, że te same dane pokazują coś jeszcze. Pracujemy więcej, bo mniej w tej naszej pracy wydajności. Materiał Łukasza Łubiana z programu "Polska i Świat" w TVN24.

Pracowity jak Polak. Ale jest jeden problem

Pracowity jak Polak. Ale jest jeden problem

Źródło:
TVN24

Tytuł Plaży Roku 2024 zdobyło Świnoujście. Wybrano także: "najlepszą plażę dla rodzin", "najlepszą plażę dla aktywnych", "najlepszą instaplażę" oraz "najbardziej imprezową plażę".

Wiadomo już, która plaża w Polsce jest najlepsza

Wiadomo już, która plaża w Polsce jest najlepsza

Źródło:
tvn24.pl, magazyn.travelist.pl

Koncepcja wywiadu jest dla mnie problematyczna. Nie uskuteczniam mówienia o sobie w ten sposób na co dzień - mówi Matylda Damięcka w rozmowie z portalem tvn24.pl - Muszę przyznać, że w przypadku naszego materiału zaskoczyła mnie emocjonalność opinii na jego temat. Część ludzi mówi o wzruszeniu, o sile, a nawet życiowych przełomach - dodaje Radek Łukasiewicz.

Łukasiewicz o Damięckiej: w sztuce zawsze szukam mięsa, a Matylda jest idealnym rzeźnikiem

Łukasiewicz o Damięckiej: w sztuce zawsze szukam mięsa, a Matylda jest idealnym rzeźnikiem

Źródło:
tvn24.pl

Wielka awaria energetyczna dotknęła w piątek Czarnogórę, Bośnię, Albanię i większość chorwackiego wybrzeża, zakłócając działalność firm, wyłączając sygnalizację świetlną i pozostawiając ludzi bez klimatyzacji w środku fali upałów.

Chaos na ulicach, padły klimatyzatory. "W tym upale tylko czekaliśmy, kiedy to się wydarzy"

Chaos na ulicach, padły klimatyzatory. "W tym upale tylko czekaliśmy, kiedy to się wydarzy"

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Słowacki resort obrony zapowiedział w piątek złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez byłego premiera Eduarda Hegera i byłego ministra Jaroslava Nada. Chodzi o przekazanie Ukrainie 13 myśliwców MIG-29 i systemu obrony powietrznej Kub w marcu 2023 roku. Nad powiedział w piątek, że obecnie podjąłby taką samą decyzję.

Przed rokiem Słowacja przekazała Ukrainie myśliwce. Teraz resort obrony składa zawiadomienie o przestępstwie

Przed rokiem Słowacja przekazała Ukrainie myśliwce. Teraz resort obrony składa zawiadomienie o przestępstwie

Źródło:
PAP

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju akt oskarżenia przeciwko Małgorzacie F. Lekarce zarzucono narażenie pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia - w wyniku nieudzielenia pomocy na izbie przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdrój zmarł mężczyzna.

Lekarka nie zbadała pacjenta, a potem wysłała do domu. Mężczyzna zmarł

Lekarka nie zbadała pacjenta, a potem wysłała do domu. Mężczyzna zmarł

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dwóch chłopców w wieku pięciu i siedmiu lat. Obaj mieli się bawić na placu zabaw na Pradze, ale zniknęli. Chłopców odnaleziono około 2,5 kilometra dalej. Pojechali do sklepu, bo zgłodnieli.

Szymek i Leoś zniknęli z placu zabaw

Szymek i Leoś zniknęli z placu zabaw

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wąż wpełzł do domu przy Wieśniaczej na Bemowie i dotarł do salonu. Przestraszeni mieszkańcy zawiadomili policję, która poprosiła o pomoc Ekopatrol straży miejskiej.

W salonie zauważyli "groźnie wyglądającego węża"

W salonie zauważyli "groźnie wyglądającego węża"

Źródło:
PAP

Zdjęcia do kolejnego prequela "Gry o tron" ruszyły - przekazało we wtorek HBO. Fabuła produkcji zostanie oparta na treści jednego z opowiadań autorstwa George'a R.R Martina. Ten będzie też producentem wykonawczym serialu. W jego głównych rolach wystąpią Peter Claffey i Dexter Sol Ansell.  

Nowy prequel "Gry o tron". Rusza ekranizacja opowiadania George'a R.R. Martina 

Nowy prequel "Gry o tron". Rusza ekranizacja opowiadania George'a R.R. Martina 

Źródło:
HBO

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiadała o animacji "W głowie się nie mieści 2", która podbija polskie i zagraniczne kina. Przyjrzała się też powstającemu nowemu filmowi o katastrofie smoleńskiej - "Transatlantyk 2010".

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl