Broń w lokalu wyborczym. Przyszedł z nią członek komisji 

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Z bronią do lokalu wyborczego
Z bronią do lokalu wyborczego
Z bronią do lokalu wyborczego

Członek jednej z ursynowskich komisji wyborczych przyszedł do lokalu wyborczego z pistoletem - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Interweniowała policja. 

Informację potwierdził nam rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak. - Otrzymaliśmy zgłoszenie, że jeden z członków komisji do lokalu wyborczego przyszedł z bronią - opisywał Marczak. - Policjanci na miejscu ustalili, że mężczyzna posiadał pozwolenie na broń – dodał.

O komentarz poprosiliśmy Wojciecha Dąbrówkę z Państwowej Komisji Wyborczej. - Do zdarzenia doszło przed otwarciem lokalu wyborczego. Komisja funkcjonuje normalnie, w pełnym składzie, bez zakłóceń - poinformował rzecznik PKW.

Jak z kolei ustalił portal haloursynow.pl, mężczyzna został wykluczony ze składu komisji i zastąpiony przez osobę z listy rezerwowej.

Głosowanie do 21.00

W wyborach parlamentarnych można głosować w godzinach od 7.00 do 21.00. Do lokalu wyborczego trzeba wziąć dokument tożsamości. Głosujemy przez postawienie znaku X w kratce po lewej stronie nazwiska kandydata.

Program przedwyborczy rozpocznie się w TVN24 już o godzinie 19.22, zaraz po "Faktach" TVN. Marta Kuligowska, Rafał Wojda i Robert Kantereit pokażą wtedy kulisy przygotowań do wieczoru wyborczego.

Natomiast o 20.35 Justyna Pochanke rozpocznie wieczór wyborczy "Czas decyzji" w TVN24. Po zakończeniu ciszy wyborczej podamy pierwsze sondażowe wyniki i pokażemy przemówienia liderów ze wszystkich ogólnopolskich sztabów. Reporterzy przeprowadzą pierwsze wywiady z politykami.

Wybory parlamentarne 2019

Frekwencja na godzinę 17
Frekwencja na godzinę 17TVN24
wideo 2/5

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz/b

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Gzell / P

Pozostałe wiadomości