Głosowanie na Woli: ze ściany spadło "raczej masywne" godło. Raniło wyborcę

Autor:
kz/r
Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl
Do zdarzenia doszło w wolskiej komisji
Do zdarzenia doszło w wolskiej komisji
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plDo zdarzenia doszło w wolskiej komisji

Do nietypowego incydentu doszło w jednej z wolskich komisji wyborczych. Ze ściany spadło godło. Runęło na głowę głosującego, który został ranny. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

"W komisji obwodowej nr 283 w Warszawie spadło ze ściany godło i rozcięło głowę jednemu mężczyźnie - było raczej dość masywne, w ramce metalowej" – napisał jeden z czytelników Kontaktu 24.

Jak dodał, rana nie była wielka, "ale krew się polała".

Opatrzony na miejscu

Zgłoszenia w tej sprawie nie otrzymała ani stołeczna komenda, ani Państwowa Komisja Wyborcza. - Jednak incydent potwierdzili członkowie komisji. Według ich relacji, w sali panował tłok, a do głosowania ustawiła się kolejka - opisuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl, który był na miejscu. - Ktoś z głosujących strącił godło, które raniło mężczyznę. Obrażenia nie były poważne. Głosujący nie chciał, aby wzywano karetkę. Został opatrzony na miejscu – relacjonuje Szmelter.

Głosowanie do 21.00

W wyborach parlamentarnych można głosować w godzinach od 7.00 do 21.00. Do lokalu wyborczego trzeba wziąć dokument tożsamości. Głosujemy przez postawienie znaku X w kratce po lewej stronie nazwiska kandydata. Na godzinę 12 frekwencja w Warszawie wynosiła nieco ponad 20 procent.

Jeden z członków komisji przyszedł do lokalu wyborczego z bronią, interweniowała policja.

Program przedwyborczy rozpocznie się w TVN24 już o godzinie 19.22, zaraz po "Faktach" TVN. Marta Kuligowska, Rafał Wojda i Robert Kantereit pokażą wtedy kulisy przygotowań do wieczoru wyborczego.

Natomiast o 20.35 Justyna Pochanke rozpocznie wieczór wyborczy "Czas decyzji" w TVN24. Po zakończeniu ciszy wyborczej podamy pierwsze sondażowe wyniki i pokażemy przemówienia liderów ze wszystkich ogólnopolskich sztabów. Reporterzy przeprowadzą pierwsze wywiady z politykami.

Źródło: Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Autor:kz/r

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości