Pokaz reportażu Piotra Jaconia "Wszystko o moim życiu". "To są bardzo duże emocje, właściwie już pozadziennikarskie"

Autor:
pp//rzw
Źródło:
TVN24
Pokaz reportażu Piotra Jaconia "Wszystko o moim życiu" w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu
Pokaz reportażu Piotra Jaconia "Wszystko o moim życiu" w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu TVN24
wideo 2/3
TVN24Pokaz reportażu Piotra Jaconia "Wszystko o moim życiu" w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu

W Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu odbył się pokaz reportażu Piotra Jaconia "Wszystko o moim życiu". - Te historie to zadatki na przyjaźń, która zaczęła się od dziennikarskiej ciekawości. Bohaterowie oddają kawałek swojego życia - podkreślał dziennikarz TVN24.

Projekcji towarzyszyło spotkanie z bohaterami reportażu i jego autorem. Zainteresowanie było ogromne - bilety rozeszły się w trzy dni. - To są bardzo duże emocje, właściwie już pozadziennikarskie. Tu już nie chodzi o oglądanie mojego reportażu, tylko o spotkanie bohaterek i bohaterów, którzy naprawdę się tutaj poznali. To przecież ja ich poznawałem gdzieś w drodze, a potem skleiłem w jedną opowieść - mówił dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń.

Pokaz reportażu Piotra Jaconia "Wszystko o moim życiu" w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu TVN24

- Widzę, że to się zmienia, że to działa. Bardzo to zobaczyłem po pierwszym reportażu "Wszystko o moim dziecku". To było bardzo niszową i dla mnie osobistą przestrzenią, do której postanowiłem innych zaprosić. Nagle okazało się, że drzwi się bardzo szeroko otworzyły i cały czas stała kolejka chętnych, żeby widzieć i rozumieć - podkreślił Jacoń.

ZOBACZ TEŻ: Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń laureatem plebiscytu Korony Równości 2022

"Dajemy sobie wsparcie"

Uczestnicy spotkania zwracali uwagę na poczucie wspólnoty i wsparcie, jakie otrzymali od siebie wzajemnie. - Dla mnie jako rodzica to jest coś niesamowitego, bo widzę tutaj mnóstwo innych ludzi, którzy przyszli tutaj z takiego samego powodu jak ja. Być może mają dzieci transpłciowe, może nie, ale generalnie jesteśmy razem. Dajemy sobie wsparcie - powiedziała Kinga Tarkiewicz, członkini Stowarzyszenia My, Rodzice.

Jak dodała inna z uczestniczek wydarzenia, Ewelina Negowetti, "to jest fantastyczna możliwość spotkania się z innymi rodzicami osób transpłciowych i z Piotrem jako głównym ambasadorem idei wspierania rodziców i mówienia o transpłciowości". - Jest to poczucie wspólnoty, że nie jesteśmy sami, a wszyscy razem - dodała.

Podczas wydarzenia jego organizatorzy wyemitowali krótki film z podziękowaniem dla Piotra Jaconia za jego działalność aktywistyczną na rzecz osób LGBTQ+. 

ZOBACZ REPORTAŻE PIOTRA JACONIA W TVN24 GO:

WSZYSTKO O MOIM DZIECKU >>>

WSZYSTKO O MOIM ŻYCIU >>>

WSZYSTKO O MOIM ŻYCIU - KACPER >>>

Zaślepka materiału TVN24GO
"Wszystko o moim życiu". Reportaż Piotra Jaconia
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości