Tomasz Grodzki i Elżbieta Witek wyszli z sali podczas przemówienia szefowej Rady Federacji Rosyjskiej

Autor:
ads\mtom
Źródło:
PAP
Grodzki i Witek opuścili salę podczas przemówienia szefowej Rady Federacji Rosyjskiej
Grodzki i Witek opuścili salę podczas przemówienia szefowej Rady Federacji RosyjskiejSejm, Senat
wideo 2/3
Sejm, SenatGrodzki i Witek opuścili salę podczas przemówienia szefowej Rady Federacji Rosyjskiej

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki i marszałek Sejmu Elżbieta Witek biorą udział w Atenach w Europejskiej Konferencji Przewodniczących Parlamentów państw Rady Europy. W czwartek, gdy przemawiać zaczęła szefowej Rady Federacji Rosyjskiej Walentina Matwijenko, polscy marszałkowie wyszli z sali. "To akt solidarności z krajami, których terytorium jest okupowane przez Rosję" - poinformował Senat.

W Atenach trwa dwudniowa Europejska Konferencja Przewodniczących Parlamentów państw członkowskich Rady Europy. W czwartek Walentina Matwijenko, szefowa Rady Federacji Rosyjskiej (wyższej izby parlamentu) zabrała głos w temacie demokracji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na czas jej przemówienia marszałek Grodzki wraz z senacką delegacją oraz marszałek Witek opuścili salę plenarną. "Był to akt solidarności z krajami, których terytorium jest okupowane przez Rosję" - tłumaczą przedstawiciele Sejmu i Senatu.

Grodzki wyszedł z saliSenat
Marszałek Witek opuściła salęSejm

Konferencja w Atenach

Uczestnicy konferencji będą dyskutować między innymi o doświadczeniach i wyzwaniach, jakie stoją przed demokratycznymi państwami w obliczu kryzysu publicznej ochrony zdrowia, wywołanego pandemią COVID-19, o roli parlamentów w zapewnieniu prawa do zdrowego i zrównoważonego środowiska naturalnego oraz o wspólnej przyszłości obywateli Europy.

Autor:ads\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Senat

Pozostałe wiadomości