TVN24 | Polska

Minister Szumowski podziękował pracownikom ochrony zdrowia za walkę z koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
js/tr
Źródło:
PAP, TVN24
Łukasz Szumowski podziękował pracownikom ochrony zdrowia za walkę z koronawirusem
Łukasz Szumowski podziękował pracownikom ochrony zdrowia za walkę z koronawirusemTVN24
wideo 2/24
TVN24Minister zdrowia podziękował pracownikom ochrony zdrowia za walkę z koronawirusem

- Dziękuję pielęgniarkom, ratownikom, salowym, lekarzom, sekretarkom medycznym, ale również dziękuję tym, których nie zawsze widać - laborantom, farmaceutom - mówił we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wziął udział w akcji #BrawaDlaWas.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

We wtorek, 7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. Minister wraz z pracownikami resortu o godzinie 13 wziął udział w akcji #BrawaDlaWas, której celem jest podziękowanie służbom medycznym za walkę z epidemią Covid-19.

- Dziękuję pielęgniarkom, ratownikom, salowym, lekarzom, sekretarkom medycznym, ale również dziękuję tym, których nie zawsze widać - laborantom, farmaceutom - mówił Szumowski.

- To jest taki czas epidemii, gdzie wszyscy pracują w trudniejszych warunkach, który pokazuje, jak ważny jest to obszar, jak ważny to zawód, którykolwiek by nie był - czy fizjoterapeuty czy farmaceutów, laborantów, lekarzy, pielęgniarek, ratowników, salowych, administracji. To pokazuje, że to są zawody, którym ludzie ufają, dlatego że pomagają w cierpieniu - dodał.

Szumowski: rozdysponujemy kolejne 20 milionów maseczek

Szumowski stwierdził, że najlepszą formą podziękowania będzie dostarczenie sprzętu ochrony osobistej.

- W zeszłym tygodniu rozdysponowaliśmy te siedem milionów maseczek. W tym tygodniu rozdysponujemy kolejne 20 milionów maseczek. Natychmiast jak one trafiają, lądują te samoloty w Polsce i mam nadzieję, że ten sprzęt będzie coraz bardziej dostępny, coraz bardziej będziecie w niego zaopatrzeni - powiedział Szumowski.

Minister zdrowia podziękował medykomTwitter/Ministerstwo Zdrowia

#BrawadlaWas

W akcję #BrawadlaWas zaangażowały się media z całej Polski. Wspierają ją media internetowe i drukowane Ringier Axel Springer Polska, między innymi Onet, Fakt, Newsweek, Forbes, Noizz, Business Insider, Ofeminin, Medonet, Auto Świat, Komputer Świat, Plejada, PCLab czy Przegląd Sportowy, jak również Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Wyborcza, Interia, Radio ZET, RMF FM, Rzeczpospolita, redakcje wydawnictwa Polska Press oraz TVN Discovery Polska.

Autor:js/tr

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości