TVN24 | Polska

Stan wyjątkowy. RCB wysłało alert o specjalnej infolinii

TVN24 | Polska

Autor:
mjz//now
Źródło:
PAP
Lista ograniczeń na obszarach objętych stanem wyjątkowym
Lista ograniczeń na obszarach objętych stanem wyjątkowym TVN24
wideo 2/27
Stan wyjątkowy w części Polski

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w poniedziałek do odbiorców we wschodnich powiatach województw podlaskiego i lubelskiego, które są objęte stanem wyjątkowym, wiadomość SMS na temat infolinii dotyczącej stanu wyjątkowego. Chodzi o numer telefonu 800 100 115.

"Uwaga Alert RCB. Do odbiorców wschodnich powiatów woj. podlaskiego i lubelskiego przesłano SMS: 'Uwaga! Jeżeli potrzebujesz pomocy na terenach objętych stanem wyjątkowym, zadzwoń na bezpłatną linię Wojsk Obrony Terytorialnej pod numer telefonu 800 100 115" - przekazało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Operacja "Silne Wsparcie"

W sobotę również szef MON Mariusz Błaszczak informował o tej infolinii. "800 100 115 - to infolinia dla mieszkańców strefy przygranicznej z Białorusią uruchomiona przez Terytorialsów. Pod tym numerem można uzyskać pomoc i informacje dotyczące wsparcia Wojska Polskiego na tym terenie" - napisał wtedy na Twitterze.

Przekazał też, że Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą operację "Silne Wsparcie" na obszarze objętym stanem wyjątowym, a terytorialsi "przeprowadzają dziennie kilkadziesiąt spotkań z mieszkańcami".

Stan wyjątkowy na 30 dni

Prezydent Andrzej Duda wprowadził 2 września stan wyjątkowy na wniosek rządu w 183 miejscowościach województwa lubelskiego i podlaskiego na 30 dni. Sejm zaakceptował tę decyzję.

STAN WYJĄTKOWY W 183 MIEJSCOWOŚCIACH. ZOBACZ LISTĘ >>>

Autor:mjz//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości