TVN24 | Polska

Szef BBN Paweł Soloch o naradzie w sprawie Ukrainy: Jarosław Kaczyński nie był zaproszony

TVN24 | Polska

Autor:
mart/adso
Źródło:
TVN24
Szef BBN Paweł Soloch o naradzie w sprawie Ukrainy: Jarosław Kaczyński nie był zaproszony
Szef BBN Paweł Soloch o naradzie w sprawie Ukrainy: Jarosław Kaczyński nie był zaproszonyTVN24
wideo 2/3
TVN24Szef BBN Paweł Soloch o naradzie w sprawie Ukrainy: Jarosław Kaczyński nie był zaproszony

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości i przewodniczący Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych nie został zaproszony na naradę w sprawie Ukrainy z prezydentem - poinformował szef BBN Paweł Soloch w "Jeden na jeden" w TVN24. Dodał, że prezesa PiS nie było również na ostatnich naradach dotyczących sytuacji na granicy z Białorusią.

W programie "Jeden na jeden" w sobotę szef BBN Paweł Soloch był pytany, kiedy prezydent ostatni raz widział się twarzą w twarz z Jarosławem Kaczyńskim, który jako wiceprezes Rady Ministrów pełni rolę przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. - Nie wiem, nie jest w stanie podać daty. Pan premier Kaczyński mówił, że dość dawno - odpowiedział szef BBN.

ZOBACZ RAPORT: ROSJA - UKRAINA. SYTUACJA NA GRANICY I PRZYCZYNY KONFLIKTU

Soloch o naradach z prezydentem: na ostatnich go nie było

Marcin Zaborski dopytywał, czy Kaczyński został zaproszony na naradę z prezydentem w sprawie Ukrainy, która odbyła się w tym tygodniu. Pojawili się na niej między innymi ministrowie Zbigniew Rau, Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński i Marcin Przydacz. - Na to spotkanie nie był zaproszony - odpowiedział Soloch.

- Prezydent chciał rozmawiać bezpośrednio z ministrami, którzy nadzorowali konkretne obszary, które leżą w ich kompetencjach - dodał szef BBN-u.

OBEJRZYJ CAŁĄ ROZMOWĘ Z PAWŁEM SOLOCHEM W TVN24 GO

Spotkanie w BBN z udziałem prezydenta. Dotyczyło sytuacji na Ukrainie
Spotkanie w BBN z udziałem prezydenta. Dotyczyło sytuacji na UkrainieTwitter/@@prezydentpl

Na pytanie, czy Kaczyński był zapraszany na podobne narady w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią odpowiedział, że nie jest w stanie odnieść się do każdego spotkania, ale "na niektóre spotkania zaproszenie było wysyłane z szerokim rozdzielnikiem i tam był również ujęty pan premier (Kaczyński - red.)". Dodał, że jednak na ostatnich takich naradach go nie było.

Soloch zapytany o to, kiedy sam ostatnio rozmawiał z Kaczyńskim, odpowiedział, że "parę miesięcy temu".

Czytaj więcej: Soloch o sytuacji na Ukrainie

Autor:mart/adso

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości