"Dziwne to wzmożenie pana prezydenta na ostatniej prostej jego drugiej kadencji"

Źródło:
TVN24
Schetyna: prezydent musi być arbitrem, musi być ponad politycznym sporem
Schetyna: prezydent musi być arbitrem, musi być ponad politycznym sporemTVN24
wideo 2/8
Schetyna: prezydent musi być arbitrem, musi być ponad politycznym sporemTVN24

W czwartek Andrzej Duda zapowiedział zwołanie Rady Gabinetowej tuż po tym, jak podpisał ustawy budżetową i okołobudżetową na 2024 rok i skierował je w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego. W środę padła też zapowiedź podobnego traktowania kolejnych ustaw uchwalonych przez obecny Sejm. Dzień później prezydent mówi o zwołaniu wspólnego posiedzenia z rządem, aby omówić kwestie dotyczące największych inwestycji gospodarczych i modernizacji armii. Działania prezydenta komentują politycy. - Dzisiaj chce wspierać Polaków, (...) a jeszcze wczoraj chciał z prezesem Kaczyńskim kraj podpalać i robić polityczną zadymę - powiedział Krzysztof Paszyk (PSL). - Prezydent musi być arbitrem, musi być ponad politycznym sporem - mówił senator Grzegorz Schetyna (PO).

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział zwołanie Rady Gabinetowej na 13 lutego. Przekazał, że tematem rozmów na wspólnym posiedzeniu z rządem będzie realizacja inwestycji takich jak Centralny Port Komunikacyjny, kwestia energetyki jądrowej oraz modernizacja polskiej armii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent: zwołam Radę Gabinetową 13 lutego

Prezydent zapowiedział zwołanie Rady Gabinetowej tuż po tym, jak w środę podpisał ustawę budżetową i okołobudżetową na 2024 rok, ale jednocześnie zdecydował o skierowaniu ich w trybie kontroli następczej do Trybunału Konstytucyjnego. Jak wskazano we wczorajszym komunikacie Kancelarii Prezydenta RP, wynikało to z procedury uchwalenia ustaw bez udziału w pracach Sejmu nad nimi Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Prezydent w ten sposób kontestuje fakt, że politycy PiS stracili mandaty poselskie 20 grudnia 2023 r. po tym jak zostali skazani za przekroczenie uprawnień w sprawie afery gruntowej, w czasach gdy Kamiński był szefem CBA, a Wąsik jego zastępcą. Prawnicy nie mają wątpliwości, że zgodnie z przepisami prawomocny wyrok skazujący oznacza utratę przez nich mandatów poselskich. Politycy PiS i prezydent Andrzej Duda stoją konsekwentnie na stanowisku, że ułaskawienie Kamińskiego i Wąsika z 2015 r. jest skuteczne, choć nie przeszkodziło to prezydentowi ponownie ułaskawić polityków PiS pod koniec stycznia tego roku, po tym jak Kamiński i Wąsik, po prawomocnym wyroku z 20 grudnia 2023 roku trafili do więzienia.

Paszyk o "rażącej sprzeczności" w wypowiedziach prezydenta

Krzysztof Paszyk, szef klubu PSL-TD, pytany, czy jest to znak, że prezydent jednak chce rozmawiać z rządem, odparł: - Wszystko zależy, widać, którą nogą pan prezydent wstanie.

- Dzisiaj chce wspierać Polaków, chce zajmować się kluczowymi projektami, takimi epokowymi wyzwaniami, które stoją przed naszym krajem, z myślą o naszych dzieciach, o naszych wnukach. A jeszcze wczoraj chciał z prezesem Kaczyńskim kraj podpalać i robić polityczną zadymę, więc zaczynam się martwić, bo teraz w zależności jaki dzień, taka postawa pana prezydenta - powiedział szef klubu PSL-TD.

- Boję się, że do tego 13 lutego, do posiedzenia Rady Gabinetowej, pan prezydent jeszcze kilkukrotnie taką ewolucję przejdzie od chęci budowania różnych ważnych projektów dla Polski po właśnie zajmowanie się sprawą Wąsika i Kamińskiego wespół z prezesem Kaczyńskim - mówił.

Paszyk: dzisiaj chce wspierać Polaków (...), a jeszcze wczoraj chciał z prezesem Kaczyńskim kraj podpalać
Paszyk: dzisiaj chce wspierać Polaków (...), a jeszcze wczoraj chciał z prezesem Kaczyńskim kraj podpalaćTVN24

Zaapelował do Andrzeja Dudy: - Panie prezydencie, trzeba się zdecydować, czy wspólnie z rządem dla Polaków robimy ważne przedsięwzięcia, budujemy bezpieczeństwo Polski, zajmujemy się sprawami przedsiębiorców, polskiej gospodarki, jesteśmy otwarci na rozwiązanie problemów społecznych, czy robimy polityczną grandę, jak tylko tego sobie będzie życzył pan Kaczyński.

Paszyk powiedział, że jeszcze wczoraj prezydent "straszył całą większość sejmową, że każda ustawa, która będzie uchwalona bez panów Wąsika i Kamińskiego, będzie zawetowana". Zwrócił uwagę na "rażącą sprzeczność między słowami i zachowaniem pana prezydenta".

- Jeśli tak miałoby się stać, to pan prezydent jednoosobowo weźmie odpowiedzialność za stracone szanse Polek i Polaków. Jednoosobowo weźmie odpowiedzialność za stracone szanse, jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa, o rozwój Polski - mówił poseł PSL. Jego zdaniem Duda nie będzie chciał "odejść w niesławie i wziąć na siebie już na zawsze odpowiedzialności za to, że za jego ostatniego roku prezydentury Polska straciła właściwie pasmo wielu, wielu szans".

Nowacka: może noc przyniosła jakąś refleksję panu prezydentowi
Nowacka: może noc przyniosła jakąś refleksję panu prezydentowiTVN24

Nowacka: może nastąpił u pana prezydenta cień refleksji

Do zapowiedzi prezydenta o zwołaniu Rady Gabinetowej odniosła się też ministra edukacji Barbara Nowacka. - Może nastąpił u pana prezydenta cień refleksji. Zaszkodził polskim pracownikom, w tym polskim nauczycielom i nauczycielkom, nie podpisując ustawy okołobudżetowej. Może noc przyniosła jakąś refleksję panu prezydentowi. Trzymam kciuki za dalsze refleksje i za to, że może prezydent zechce współpracować realnie z rządem, który po prostu realizuje obietnice wyborcze i podnosi dobrostan Polek i Polaków - powiedziała Nowacka podczas czwartkowej konferencji. 

Biejat: mam poczucie, że pan prezydent się pogubił
Biejat: mam poczucie, że pan prezydent się pogubiłTVN24

Biejat: prezydent nie ma pomysłu, co ze sobą zrobić

- To prezydent chce w takim razie iść na wojnę i walczyć o Kamińskiego i Wąsika czy chce rozmawiać o przyszłości Polski i o inwestycjach w przyszłość? Bo jeśli chce rozmawiać o energetyce atomowej, o inwestycjach w kolej, to ja jestem jak najbardziej za tym. Rozmawiajmy o tym, skupmy się na przyszłości, idźmy do przodu - mówiła Magdalena Biejat (Lewica Razem).

- Mam poczucie, że prezydent naprawdę się pogubił. Prezydent nie ma pomysłu na to, co ze sobą zrobić. Działa od ściany do ściany i naprawdę czas najwyższy, żeby się wreszcie zdecydował, bo to, co teraz robi, to jest tylko potęgowanie poczucia chaosu, którego naprawdę dzisiaj nie potrzebujemy - dodała.

Zgorzelski: oczekujemy od pana prezydenta, żeby działał w logice państwa, a nie w logice partii
Zgorzelski: oczekujemy od pana prezydenta, żeby działał w logice państwa, a nie w logice partiiTVN24

Zgorzelski: dziwne to wzmożenie pana prezydenta na ostatniej prostej

- Widać, że pan prezydent jest przywiązany do trzynastki. Być może dla niego to jest jakaś data, która ma piętnować tych, którzy wokół tej daty się gromadzą. Dla nas to jest jedna z dat w kalendarzu i nie ma żadnego problemu - powiedział wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL).

Jak ocenił, "dziwne to wzmożenie pana prezydenta na ostatniej prostej jego drugiej kadencji, kiedy tak mocno angażuje się w sprawy państwowe". - Szkoda, że nie robił tego przez ostatnie prawie osiem lat - dodał.

Zaapelował do prezydenta o "więcej powagi". - Państwo polskie, obywatele Rzeczypospolitej chcą od pana powagi, a nie infantylnych działań. Oczekujemy, wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, od pana prezydenta, żeby działał w logice państwa, a nie w logice partii. Dosyć mamy partyjniactwa i 15 października co do tego wypowiedzieli się obywatele - powiedział Zgorzelski.

Schetyna: prezydent musi być arbitrem, musi być ponad politycznym sporem
Schetyna: prezydent musi być arbitrem, musi być ponad politycznym sporemTVN24

Schetyna: prezydent musi być arbitrem, musi być ponad politycznym sporem

- (Andrzej Duda) nie rozumie konieczności współpracy dużego z małym pałacem i nie rozumie, że to nie jest dobry pomysł na robienie skutecznej polityki - skomentował senator KO Grzegorz Schetyna.

Podkreślił, że "prezydent musi być arbitrem, musi być ponad politycznym sporem".

Zaznaczył, że konflikt między rządzącymi a opozycją będzie się toczył, bo "to jest życie i to jest coś naturalnego". - Ale prezydent musi od takich konfliktów uciekać, żeby mieć moralne i polityczne prawo do rozsądzania ich. A taką wypowiedzią sobie to prawo zabiera - ocenił były szef MSZ.

Sośnierz: (Duda) jest prezydentem PiS-u, nie jest prezydentem wszystkich Polaków
Sośnierz: (Duda) jest prezydentem PiS-u, nie jest prezydentem wszystkich PolakówTVN24

Sośnierz: jest prezydentem PiS-u, nie jest prezydentem wszystkich Polaków

Polityk Konfederacji Dobromir Sośnierz ocenił z kolei, że prezydent "nie jest samodzielnym politykiem" i "dostaje rozkazy z Nowogrodzkiej".

- (Andrzej Duda) jest prezydentem PiS-u, nie jest prezydentem wszystkich Polaków. Po prostu dostaje takie rozkazy z Nowogrodzkiej, nie potrafi się odciąć od pępowiny pisowskiej. Nie rozumiem tego, bo kończy mu się druga kadencja i mógłby po prostu w końcu wejść trochę w rolę prezydenta po tych ośmiu latach prezydentury. Niestety chyba nie jest po prostu na to gotowy, nie jest samodzielnym politykiem - powiedział Dobromir Sośnierz.

Autorka/Autor:momo, ek//mrz

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości

Szef wywiadu wojskowego w Kijowie Kyryło Budanow prognozuje, że siły rosyjskie w ciągu najbliższych miesięcy spróbują zaatakować Ukrainę z północy. Rosja grozi, że wysadzi tamy w Kijowie i Kaniowie - informuje ukraińskie Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji. Podsumowujemy miniony tydzień w Ukrainie.

Rosjanie spróbują "uderzyć z północy", kontrofensywa "znacznie" oddalona

Rosjanie spróbują "uderzyć z północy", kontrofensywa "znacznie" oddalona

Źródło:
NV, Ukraińska Prawda, RBK-Ukraina, PAP, tvn24.pl

- Jeśli pan premier Viktor Orban składał wizytę w imieniu Węgier, to i tak powiedziałbym, że jest to trudno wytłumaczalne wobec pełnoskalowej wojny, z jaką mamy do czynienia i stopnia intensywności tej wojny - mówił w "Faktach po Faktach" o wizycie Orbana w Moskwie Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Szef BBN o zachowaniu Orbana. "Trudno wytłumaczalne"

Szef BBN o zachowaniu Orbana. "Trudno wytłumaczalne"

Źródło:
TVN24

41-letni mężczyzna w sobotę wszedł wraz ze swoim 6-letnim synem do zalewu Nakło-Chechło (Śląskie). Po chwili obaj znaleźli się pod wodą. Na brzeg wyciągnął ich świadek zdarzenia.

Wszedł z synem do wody. Po chwili obaj potrzebowali pomocy

Wszedł z synem do wody. Po chwili obaj potrzebowali pomocy

Źródło:
tvn24.pl

Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami. Najgroźniejsze zjawiska spodziewane są na Podkarpaciu - tam obowiązują ostrzeżenia najwyższego stopnia. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Najwyższy stopień ostrzeżeń. IMGW ostrzega przed nawałnicami

Najwyższy stopień ostrzeżeń. IMGW ostrzega przed nawałnicami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

48-letni polski alpinista nie przeżył wypadku podczas wejścia na Dwie Wieże we wschodniej części Tatr Wysokich na Słowacji. O tragicznym zdarzeniu poinformowało słowackie pogotowie górskie.

Polak zginął w słowackich górach

Polak zginął w słowackich górach

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Gdzie jest burza? W sobotę 13.07 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. W burzach mocno wieje i obficie pada. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Wiatr rozpędza się do 70 km/h

Gdzie jest burza? Wiatr rozpędza się do 70 km/h

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Jeden z dronów Shahed, używanych przez rosyjską armię do ataków na Ukrainę, wleciał na Białoruś w sobotę o godzinie trzeciej nad ranem i przeleciał ponad 350 kilometrów - podał niezależny kanał Biełaruski Hajun. Do przechwycenia drona poderwano śmigłowiec i myśliwiec - poinformował.

Shahed pokonał 350 kilometrów nad Białorusią

Shahed pokonał 350 kilometrów nad Białorusią

Źródło:
Biełaruski Hajun, tvn24.pl

Był doświadczonym pilotem, wylatał ponad 2000 godzin. W piątek 12 lipca major Robert Jeł zginął tragicznie w Kosakowie podczas wykonywania lotu treningowego samolotem M-346 Bielik. Przyczyny tragedii są wyjaśniane. Niespełna dwa tygodnie temu z majorem rozmawiał nasz reporter Artur Molęda.

Robert "Killer" Jeł zginął tragicznie. Bycie pilotem było spełnieniem jego marzeń

Robert "Killer" Jeł zginął tragicznie. Bycie pilotem było spełnieniem jego marzeń

Źródło:
Fakty po Południu TVN24

Gwałtowne burze przetoczyły się w piątek i w nocy z piątku na sobotę przez Polskę. Towarzyszący wyładowaniom silny wiatr zrywał dachy z budynków, powalał drzewa. Szczególnie niebezpiecznie było w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie), gdzie w wyniku nawałnicy porwało dach i zniszczyło elewację centrum handlowego.

Ranni, zerwane dachy, powalone drzewa. Ponad pięć tysięcy interwencji po nawałnicach

Ranni, zerwane dachy, powalone drzewa. Ponad pięć tysięcy interwencji po nawałnicach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, PAP, TVN24

Plenerowy festiwal Audioriver w Łodzi został w piątkowy wieczór przerwany z powodu burzy. W sobotę organizatorzy poinformowali, że impreza będzie kontynuowana do niedzieli. Zaapelowali jednak, by uczestnicy na bieżąco śledzili ich komunikaty.

"Nie mieliśmy żadnego wyboru". Przerwany festiwal

"Nie mieliśmy żadnego wyboru". Przerwany festiwal

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Po matce dostała walizkę, a w niej kilka kosmetyków, zdjęć i książek. - Drobnica, do wyceny praktycznie zero złotych - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Katarzyna Kujawa, prawniczka z kancelarii adwokackiej Rynkowski. Mimo to na konto wchodzi komornik i zabiera dziesięć tysięcy złotych. W kolejce są następne egzekucje. - Mam już wiele nieprzespanych nocy za sobą, jestem tym okrutnie zmęczona - komentuje Maria Zapędowska, która spłaca długi po zmarłym rodzicu.

Dostała walizkę, musi spłacać dług. "Gehenna i paranoja. Idzie się rozchorować"

Dostała walizkę, musi spłacać dług. "Gehenna i paranoja. Idzie się rozchorować"

Źródło:
tvn24.pl

Na ślubie wystąpili już Rihanna i Justin Bieber, był szklany pałac i rejs, a "najbardziej ekstrawaganckie wesele roku" jeszcze się nie skończyło - pisze "Wall Street Journal". Eksperci z branży szacują, ile to wszystko kosztowało.

"Najbardziej ekstrawagancki ślub roku". Ile to kosztowało

"Najbardziej ekstrawagancki ślub roku". Ile to kosztowało

Źródło:
"The Wall Street Journal"

40-letni mężczyzna został napadnięty na placu Konstytucji. Jak podała straż miejska, został pobity i skopany do nieprzytomności. Poszkodowanemu na pomoc ruszył strażnik.

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Księżna Kate pojawi się na niedzielnym finale Wimbledonu mężczyzn - poinformował Pałac Kensington. Będzie to jej drugie publiczne wystąpienie od czasu zdiagnozowania u niej choroby nowotworowej.

Kate będą mogły zobaczyć w niedzielę miliony ludzi. Komunikat Pałacu Kensington 

Kate będą mogły zobaczyć w niedzielę miliony ludzi. Komunikat Pałacu Kensington 

Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Ratownicy odnaleźli ostatniego poszukiwanego górnika w kopalni Rydułtowy, w której w czwartek doszło do wstrząsu. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował, że mężczyzna żyje. - Jest przygotowywany do transportu na powierzchnię, jest w stanie komunikatywnym, został opatrzony przez lekarza - powiedział prezes Polskiej Grupy Górniczej, Leszek Pietraszek.

Poszukiwany górnik został odnaleziony. Mężczyzna żyje. "Jest w stanie komunikatywnym"

Poszukiwany górnik został odnaleziony. Mężczyzna żyje. "Jest w stanie komunikatywnym"

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvn24, TVN24

- Były już próby zamachu na Władimira Putina, ale - jak widać - do tej pory się nie powiodły - ujawnił szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow. Więcej szczegółów w tej sprawie nie przekazał.

Wywiad w Kijowie: były próby zamachu na Putina

Wywiad w Kijowie: były próby zamachu na Putina

Źródło:
PAP, Agientstwo

Spacery albo kąpiel w morzu bywają ograniczane przez najemców płatnych plaż. Jednak to jest działanie bezprawne - przypomina włoska Krajowa Unia Konsumentów. Nie wiedzą o tym przede wszystkim zagraniczni turyści.

Zakazy na plaży. Tego mogą nie wiedzieć turyści

Zakazy na plaży. Tego mogą nie wiedzieć turyści

Źródło:
PAP

34-letni mężczyzna został w sobotni poranek aresztowany w Anglii pod zarzutem morderstwa - pisze BBC. Chodzi o sprawę dwóch walizek z ludzkimi szczątkami, które zostały znalezione w nocy ze środy na czwartek w południowo-zachodniej części kraju.

Dwie walizki na moście, w środku ludzkie szczątki. Aresztowano mężczyznę

Dwie walizki na moście, w środku ludzkie szczątki. Aresztowano mężczyznę

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Przez dwa miesiące w roku jest tyle pracy, że nie wiadomo, w co ręce włożyć. Potem mają "szyje jak u żyrafy", wyglądając majowego weekendu, bo brakuje pieniędzy po zimie. Dla firm funkcjonujących w turystyce nie ma niczego pośrodku. Niektóre się zamykają, część szuka pomysłu, jak przetrwać w trakcie tak zwanego niskiego sezonu.

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Najpierw "ostra jazda", potem "szyja jak u żyrafy"

Źródło:
tvn24.pl

Część klientów otrzymała wysokie przedpłaty za prąd na lipiec i koleje miesiące. Stało się to zanim weszły w życie nowe regulacje mrożące ceny energii. Czy firmy energetyczne wyślą nowe, skorygowane rachunki? Zapytaliśmy o to największych sprzedawców prądu w kraju.

Zamieszanie z cenami prądu. "Przyjmujemy wszystkie wnioski o korekty"

Zamieszanie z cenami prądu. "Przyjmujemy wszystkie wnioski o korekty"

Źródło:
tvn24.pl

Izraelskie wojsko przeprowadziło atak na miasto Chan Junus w Strefie Gazy. Jak twierdzi armia, celem był dowódca wojskowy Hamasu Mohammed Deif. Według lokalnych władz, w ataku zginęło co najmniej 71 Palestyńczyków, a blisko 300 osób zostało rannych. Co najmniej 17 Palestyńczyków zginęło z kolei w izraelskim ataku na salę modlitw w obozie dla uchodźców położonym na zachód od miasta Gaza - podały władze w Gazie.

Twierdzą, że celem był dowódca Hamasu. Nie żyje kilkadziesiąt osób

Twierdzą, że celem był dowódca Hamasu. Nie żyje kilkadziesiąt osób

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, PAP
Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Rocznica rzezi wołyńskiej. "Co następne - inscenizacja komór gazowych i krematoriów z Auschwitz?"

Źródło:
tvn24.pl, gov.pl
Premium

Sąd w Nowym Meksyku umorzył sprawę przeciwko Alecowi Baldwinowi oskarżonemu o nieumyślne spowodowanie śmierci operatorki Halyny Hutchins. W październiku 2021 roku została postrzelona na planie westernu "Rust". Ranny został wówczas reżyser filmu Joel Souza.

Sąd zdecydował, Alec Baldwin się rozpłakał

Sąd zdecydował, Alec Baldwin się rozpłakał

Źródło:
PAP

Sudańskie służby bezpieczeństwa nakazały wszystkim cudzoziemcom opuszczenie stolicy kraju Chartumu i jego okolic w ciągu dwóch tygodni. Powodem są nasilające się walki w mieście.

Cudzoziemcy mają dwa tygodnie, żeby wyjechać z miasta

Cudzoziemcy mają dwa tygodnie, żeby wyjechać z miasta

Źródło:
PAP

Nie żyje Stanisław Wielgus, pilot doświadczalny, konstruktor i instruktor lotniczy. Jego kariera trwała nieprzerwanie 56 lat. Zmarł w piątek w wieku 97 lat. Wielgus w czasie II wojny światowej był łącznikiem Armii Krajowej, walczył z partyzantce.

Stanisław Wielgus nie żyje. Pilot i konstruktor miał 97 lat

Stanisław Wielgus nie żyje. Pilot i konstruktor miał 97 lat

Źródło:
dlapilota.pl
Co pogoda robi nam z mózgiem?

Co pogoda robi nam z mózgiem?

Źródło:
Magazyn TVN24
Premium

Tylko 20 procent kobiet w Polsce wykrywa wcześnie nowotwory piersi, a ta wczesna diagnostyka jest w zasadzie kluczem do wyleczenia - mówiła w TVN24 Marta Bednarek z Fundacji Rak'n'Roll. Podkreśliła, że mammografia jest jednym z badań, do których nie ma problemów z dostaniem się i jest bezpłatna. Bednarek oceniła, że wprowadzenie jej do pakietu badań medycyny pracy jest dobrym pomysłem.

Mammografia w pakiecie? "Naszym zdaniem bardzo dobry pomysł"

Mammografia w pakiecie? "Naszym zdaniem bardzo dobry pomysł"

Źródło:
TVN24

Wokół sztucznej inteligencji powstaje bańka inwestycyjna, która może zakończyć się katastrofą. Tak jak bańka internetowa z początku wieku - uważa analityk James Ferguson.

Ostrzeżenie przed powtórką z historii. "Wiemy, jak takie bańki się kończą"

Ostrzeżenie przed powtórką z historii. "Wiemy, jak takie bańki się kończą"

Źródło:
Fortune

"Doppelgänger. Sobowtór", "Godzilla i Kong: Nowe imperium" czy "Król Zanzibaru" - to tylko kilka tytułów, jakie w ostatnich dniach dodano do biblioteki platformy streamingowej Max. Wśród nowości znalazły się także cenione komedie, dramaty i wciągające dokumenty. Co warto obejrzeć?  

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Nowości na Max. Kinowe hity i komedie w gwiazdorskiej obsadzie

Źródło:
tvn24.pl