Alarmy powodziowe w Lubuskiem

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, TVN24., PAP
IMGW: niepokojąca sytuacja jest w dolnych stanowiskach pomiarowych poniżej Wrocławia
IMGW: niepokojąca sytuacja jest w dolnych stanowiskach pomiarowych poniżej WrocławiaTVN24
wideo 2/35
IMGW: niepokojąca sytuacja jest w dolnych stanowiskach pomiarowych poniżej WrocławiaTVN24

Powódź w Polsce trwa. Wojewoda lubuski ogłosił wieczorem alarmy powodziowe dla kilku powiatów: zielonogórskiego, gorzowskiego, wschowskiego, nowosolskiego, krośnieńskiego oraz słubickiego. W czwartek nad ranem fala powodziowa dotarła do Wrocławia. Stan Odry w stacji pomiarowej Trestno prawie o dwa metry przekroczył stan alarmowy. Na godzinę 22.10 wynosił 640 centymetry.

W tvn24.pl przekazujemy najnowsze informacje na temat sytuacji pogodowej w kraju i za granicą:

i

Relacja odświeża się automatycznie

  • 5:24

    Dziękujemy za uwagę. Dalszy ciąg relacji - tutaj

  • 4:38

    Pierwsza pomoc od UNHCR dla mieszkańców Ząbkowic Śląskich obejmie składane łóżka, materace i poduszki, pościel i zestawy higieniczne. Dodatkowo zapasy awaryjne dostarczone przez UNHCR Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi na wypadek nieprzewidzianych okoliczności są również gotowe do wysłania - zaznaczyła Agencja.

    Jak poinformowała UNHCR, Agencja jest gotowa do niesienia dalszej pomocy w celu wsparcia działań rządu i pozostaje w bliskim kontakcie z krajowymi i lokalnymi zespołami zarządzania kryzysowego w celu szybkiego jej dostarczenia ofiarom.

    Koordynator ONZ ds. Uchodźców z Ukrainy i Przedstawiciel UNHCR w Polsce Kevin J. Allen podkreślił, że "kiedy uchodźcy z Ukrainy uciekali przed wojną i prześladowaniami, Polska stanęła w jednym szeregu, aby ich chronić i wspierać". - Teraz to my musimy stanąć u boku Polaków i społeczności dotkniętych powodzią, aby wesprzeć reakcję rządu - oświadczył Allen.

  • 4:02

    W Brzegu Dolnym (dolnośląskie) rozpoczęła się kulminacja fali powodziowej na Odrze. Stan wody osiągnął 933 cm, a według szacunków IMGW dotrze do 940 cm. Maksimum będzie niższe niż podczas powodzi w 1997 r., kiedy to, według danych Instytutu, osiągnęło 1070 cm.

    Odra przekracza poziomy alarmowe także poniżej Brzegu Dolnego: w Malczycach, Ścinawie, Głogowie oraz w Nowej Soli, gdzie przekroczenie tego stanu nastąpiło w czwartek wieczorem. IMGW spodziewa się, że w niedzielę stan wody w Nowej Soli przekroczy stan alarmowy o ponad 200 cm i sięgnie 660 cm.

    W Trestnie powyżej Wrocławia od czwartku rano utrzymuje się stan wody zbliżony do maksymalnego, prognozowanego przez IMGW, czyli 640 cm. Tu również kulminacja fali jest niższa niż w 1997 r., kiedy to maksymalny poziom wody sięgnął 724 cm.

  • 3:01

    O godzinie 2 w nocy rozpoczęło się posiedzenie Gminnego Sztabu Kryzysowego w Brzegu Dolnym, w którym poziom Odry nadal się podnosi i wynosi obecnie 926 cm.

    Podczas posiedzenia omówiono pojawiające się problemy oraz zaproponowano rozwiązania w miejscach, gdzie pojawiają się przesiąki. 

  • 1:33

    UNHCR - Agencja ONZ ds. Uchodźców - poinformowała, że organizuje podstawową pomoc dla poszkodowanych w powodzi w południowej Polsce, a pierwsze artykuły dla 500 rodzin trafi do mieszkańców Ząbkowic Śląskich.

  • 1:16

    Pracownicy Wód Polskich otrzymują groźby karalne. - Przekazałam tę sprawę odpowiednim służbom - poinformowała szefowa Wód Polskich Joanna Kopczyńska.

    Pracownicy Wód Polskich otrzymują groźby karalne

  • 0:46

    Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia poinformowało o zakończeniu prac nad uszczelnianiem wału Janówek-Pracze na rzece Bystrzycy.

  • 0:39

    Reporter TVN24 Wojciech Skrzypek poinformował, że w Brzegu Dolnym doszło do kilku małych przecieków. – Woda przelała się pod wałem. Na razie sytuacja wygląda, jakby służby i mieszkańcy nad nią panowali – podkreślił.

    Reporter przekazał, że był również przeciek w miejscowości Pysząca (na południowy zachód od Brzegu Dolnego), ale tam "sytuacja została opanowana". 

    Przeciek w miejscowości Pysząca został opanowany. Relacja Wojciecha Skrzypka

  • 23:50

    Wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski przekazał podczas posiedzenia sztabu kryzysowego informację o wprowadzeniu bezwzględnego zakazu poruszania się po wałach przeciwpowodziowych. Wprowadzone w środę przez RZGW w Szczecinie obostrzenie obowiązuje do odwołania.

    - Dzisiaj wzmocnione zostały patrole policji, które egzekwują te zakazy. Nie wolno jeździć ani chodzić po wałach – podkreślił wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski.

    - Mamy tutaj zapowiedź wysokiej fali w Gozdowicach i Bielinku, ale dopiero między 24 a 27 września. Są to zapowiedzi stanu około 90 cm ponad stan alarmowy, co nie powinno spowodować większych problemów, ale przygotowujemy się do ewentualności takiej, że trzeba będzie popracować przy wałach – powiedział Rudawski.

    Poinformował też o zaporach przeciwpowodziowych w Gryfinie przy ul. Czechosłowackiej, w Piasku (pow. gryfiński) oraz o planowym montażu zapór w Chlewicach (pow. myśliborski). - To są takie trzy najbardziej newralgiczne miejsca, które są pierwsze na drodze fali powodziowej – podkreślił wojewoda.

  • 23:48

    Trwa usuwanie skutków powodzi w Stroniu Śląskim. Na terenie 70 procent miasta przywrócono energię elektryczną, jest woda – wskazał reporter TVN24 Radomir Czarnecki. Podkreślił, że dużym problemem wciąż jest to, że kolektory ściekowe wciąż są zapchane. – Trwa batalia o odbudowę dróg – dodał.

    Trwa usuwanie skutków powodzi w Stroniu Śląskim. Relacja Radomira Czarneckiego

  • 23:48

    IMGW podkreślił, że fala wezbraniowa na Bystrzycy i fala wezbraniowa na Bobrze nie nałożą się na falę wezbraniową, która aktualnie przemieszcza się na Odrze.

  • 23:48

    W zlewniach dopływów górnej Odry prognozuje się na ogół stabilizację i spadki stanów wody (z możliwością wahań) w strefie wody wysokiej, odcinkami powyżej stanów ostrzegawczych.

    W zlewniach lewostronnych i prawostronnych dopływów Odry środkowej przewiduje się na ogół spadki stanów wody, na ogół w strefie wody wysokiej z przekroczeniami stanów umownych.

    W ujściowym odcinku Baryczy stany wody mają tendencję wzrostową, powyżej stanów umownych. W środkowych i ujściowych odcinkach rzek: Nysa Kłodzka, Oława, Ślęza, Bystrzyca, Kaczawa, Bóbr stany wody utrzymują się powyżej stanu alarmowego.

  • 23:47

    Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, stany wody na górnej Odrze będą miały tendencję spadkową w strefie powyżej stanów alarmowych, a w Chałupkach powyżej ostrzegawczego.

    Na Odrze poniżej Raciborza-Miedoni stany wody będą miały przebieg z tendencją spadkową. Na Odrze skanalizowanej, do Oławy prognozowane są dalsze spadki stanów wody.

    Na stacji hydrologicznej Trestno utrzymuje się kulminacja wezbrania przy stanie H=644, potrwa do około 12 godzin. Natomiast poniżej Trestna do Malczyc prognozowane są wzrosty stanów wody i kulminacja na wodowskazach Brzeg Dolny i Malczyce. Na Odrze środkowej swobodnie płynącej prognozuje się wzrosty stanów wody stanu alarmowego.

  • 23:40

    Wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar poinformował, że w województwie odwołano ostatnie pogotowie przeciwpowodziowe. - Dziś zakończyliśmy akcję wypompowywania wody w ostatniej jednostce samorządu terytorialnego, w godzinach popołudniowych w gminie Brzeszcze – powiedział. Na rzekach w Małopolsce nie ma stanów alarmowych ani ostrzegawczych, choć stany rzek są nadal wysokie i średnie.

  • 23:33

    W wale na wrocławskim Janówku został zauważony przeciek – przekazał obecny na miejscu reporter TVN24 Tomasz Kanik. Natychmiast wezwano służby. Na miejsce przybyły setki żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

    W walne na wrocławskim Janówku został zauważony przeciek. Relacja Tomasza Kanika

  • 23:26

    Wał przy moście 4 czerwca w Brzegu Dolnym (województwo dolnośląskie) zaczął przeciekać – poinformował reporter TVN24 Wojciech Skrzypek. Skierowano na miejsce służby. W pracach nad umacnianiem wału pomagają również mieszkańcy Brzegu.

    Wał przy moście 4 czerwca w Brzegu Dolnym zaczął przeciekać. Relacja Wojciecha Skrzypka

  • 23:08

    Joanna Kopczyńska zapewniła, że RZGW w Szczecinie zidentyfikowało najbardziej zagrożone miejsca na terenie województwa zachodniopomorskiego. - Jeśli coś by się tam działo, służby już dziś mają mapy, które określają, które tereny są potencjalnie zagrożone - uspokajała.

    Wskazała, że miejscem "szczególnej troski" służb jest Krosno Odrzańskie. - W tej chwili nie ma wysokich stanów wody, ale wiemy, jak ta dynamika tam wygląda, więc jesteśmy obecni - dodała.

  • 23:07

    - Zbiornik Otmuchów, zmniejszono odpływ dzisiaj do 220 m3 w sekundę, czyli cały czas zmniejszamy odpływy zbiorników, nie dokładamy wody do rzek. Na terenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pracuje sześć polderów, wszystkie poldery pracują, nie ma żadnego zagrożenia" - wymieniała Joanna Kopczyńska.

    Szefowa Wód Polskich poinformowała również o trwającym uszczelnieniu korpusu wołu przeciwpowodziowego na Odrze w Opolu oraz korpusu przy przepompowni ścieków Czarnowąsy. Stwierdzono również przesiąki w miejscowości Niewodniki oraz nieszczelność przepustów w miejscowości Chrzczonowice. - Około godz. 6 rozpoczęto opróżnienie części sterowalnej polderu Buków, polder jest zapełniony w 41 proc. - dodała.

  • 23:05

    Szefowa Wód Polskich Joanna Kopczyńska podczas posiedzenia powodziowego sztabu kryzysowego z udziałem m.in. premiera Donalda Tuska, ministrów i przedstawicieli służb zdała relację z obecnej sytuacji powodziowej.

    Poinformowała, że zbiornik w Raciborzu "jest sterowalny i trzyma wodę". Jeśli chodzi o zbiornik Mietków, wyjaśniła, że zmniejszono odpływ wody do rzeki Bystrzyca, jednocześnie Centrum Technicznej Kontroli Zapór prowadzi tam właśnie szczegółowe oględziny zapory czołowej oraz terenu zbiornika.

    Powiedziała również o stanie zbiornika Nysa. - Dzisiaj rano zmniejszyliśmy odpływ jeszcze bardziej, także w tej chwili do Nysy trafia naprawdę niewielka ilość wody - jest to 300 m3 na sekundę - tłumaczyła.

  • 22:52

    Lewin Brzeski w województwie opolskim na skutek wylania Nysy Kłodzkiej został niemal całkowicie przykryty wodą (19.09.2024)

  • 22:15

    Lądek-Zdrój. W powodzi utopił się wózek inwalidzki

  • 22:14

    Opłaty pobierane od wpłat dokonanych w placówkach Poczty Polskiej na rzecz powodzian zostaną przekazane poszkodowanym przez żywioł - poinformowała w czwartek Poczta Polska.

  • 22:10

    Wojewoda śląski Marek Wójcik: dziś zakończyło się odpompowywanie wody w Czechowicach-Dziedzicach. Nadal trwa odpompowywanie w Goczałkowicach. Tam kilkanaście domów jest w dalszym ciągu podtopionych. 

  • 22:01

    Wojewoda lubuski: w okolicach miejscowości Krzywa w gminie Nowogród Bobrzański nastąpiło dzisiaj przelanie wód Bobru przez koronę wału. Zalało jedną nieruchomość na wysokość około 1,3 metra. Osoba z niepełnosprawnością, która przebywała w tym budynku została zabezpieczona, nic złego się nie wydarzyło. Niestety tego domu nie udało się uratować przed napierającą wodą. 

  • 21:56

    Wojewoda lubuski Marek Cebula: podjąłem decyzję o zawnioskowaniu o objęcie stanem klęski żywiołowej powiatu żagańskiego. 

  • 21:53

    Wojewoda opolska: w większości miejscowości trwa sprzątanie, usuwanie skutków powodzi. Priorytetem jest jak najszybsze uruchomienie obiektów użyteczności publicznej i przywrócenie kluczowych usług

  • 21:50

    Wojewoda opolska Monika Jurek: sytuacja hydrologiczna jest dla nas optymistyczna. Ulega poprawie. Stan wód na terenie Opolszczyzny ma tendencję spadkową. 

  • 21:46

    Kamieniecki: Tauron odbudowuje instalację energetyczną. Z uzyskanych informacji wynika, że około 2 tygodnie potrwa przywrócenie pełnej sprawności. 

  • 21:45

    Kamieniecki: docieramy do wsi poza miastami gminnymi. Nie do wszystkich udało się jeszcze dotrzeć 

  • 21:43

    Kamieniecki: został uruchomiony numer kontaktowy dla mieszkańców. Nie tylko zgłaszali swoje potrzeby, ale też zbieraliśmy propozycje, które z ich strony były zgłaszane. Żeby ten temat zrealizować, poprosiłem o sztabowe wsparcie żołnierzy WOT. 

  • 21:41

    Kamieniecki: wczoraj informowałem o problemach z łącznością. Dzisiaj powstaje tymczasowy maszt sieci komórkowej. On zostanie uruchomiony jutro. 

  • 21:39

    Nadbrygadier Michał Kamieniecki, który od środy odpowiada za zarządzanie kryzysowe w Stroniu Śląskim i w Lądku-Zdroju: od wczoraj funkcjonują sztaby w obu gminach. Największym problemem jest kanalizacja, która jest niedrożna. Systematycznie są prowadzone prace. Miejscami jest zniszczona. Ten system trzeba będzie odbudować. 

  • 21:33

    Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk: na żadnej z rzek woda nie przelewa się przez koronę wałów biorąc pod uwagę tę falę, która idzie przez Wrocław. 

  • 21:32

    Szef MSWiA Tomasz Siemoniak: energicznie ruszyła wypłata zasiłków. W województwie dolnośląskim 684 rodziny otrzymały już zasiłki na kwotę ponad 3 mln złotych, w opolskim - 49 rodzin, śląskim - 185. Na jutro zaplanowana jest wypłata kolejnych 9,5 mln złotych. 

  • 21:29

    Wojewoda dolnośląski Maciej Awiżeń: W Stroniu Śląskim i Lądku-Zdroju jest byt mało inspektorów, a zbyt dużo budynków do skontrolowania. Po rozmowie z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa poinformowano mnie, że od jutra będzie do dyspozycji na Dolnym Śląsku 200 inżynierów. Chodzi o to, żeby jak najszybciej dokonać przeglądów. 

  • 21:17

    Minister infrastruktury Dariusz Klimczak o apelu burmistrza Krosna Odrzańskiego: Tranzyt, który funkcjonuje jest utrudnieniem. O 23 ruch będzie przekierowany

  • 21:15

    Tusk: każdy, kto będzie przyłapany na szabrownictwie na terenach popowodziowych, będzie ukarany surowo

  • 21:13

    Szef KGP: skierowałem 10 mobilnych posterunków

  • 21:12

    Komendant główny policji Marek Boroń: dzisiaj nie było osób ewakuowanych. Liczba ofiar śmiertelnych się nie powiększyła - mamy 7. Poszukujemy jednej osoby. 

  • 21:06

    Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Mariusz Feltynowski: monitorujemy wały m.in. w Krośnie Odrzańskim 

  • 21:02

    Tusk: pomagajmy sobie nawzajem i szanujmy tych wszystkich, którzy pracują. Potrzeba jedności i współdziałania. 

  • 20:59

    Prezes Wód Polskich Joanny Kopczyńskiej: monitorujemy wszystko wały przeciwpowodziowe, w tym we Wrocławiu. Dokonaliśmy również przelotu śmigłowcem nad Wrocławiem. Pracują też droniarze z Wód Polskich na Mietkowie. Jesteśmy obecni tam, gdzie stany wody są wysokie. 

  • 20:53

    Szef IMGW: niepokojąca sytuacja jest poniżej Wrocławia. Próbowałem zweryfikować osobiście sytuację w Brzegu Dolnym. Na wodowskazie mamy w tej chwili 906 centymetrów, będzie 950. Około północy dojdzie do tego maksimum. Jeżeli nic się nie stanie z wałem, który jest już obciążony, to mamy jeszcze 120 centymetrów w zapasie. 

  • 20:50

    Szef IMGW: w Opolu, Brzegu i Oławie obserwujemy już spadki. Jeśli chodzi o Wrocław i rzeki okoliczne, to na wodowskazie w Trestnie od kilku godzin utrzymuje się podobny stan Odry. Prognozy nie pokazują dalszego wzrostu, ale możemy się spotkać z dodatkowymi 3 centymetrami. Jutro we Wrocławiu będą notowane pierwsze spadki. 

  • 20:48

    Tusk: za wcześnie powiedzieć, kto kieruje tymi ludźmi, ale będziemy to badać i karać oczywiście

  • 20:47

    Tusk o akcji ABW: zatrzymani używali munduru, zdaje się służby kontrwywiadu wojskowego starego wzoru

  • 20:47

    Tusk: otrzymałem informację, że nie jesteśmy sami w tym nieszczęściu. Austria bardzo masywnie została dotknięta. 

  • 20:45

    Tusk: będziemy też korzystać z funduszu solidarności w UE. Bardzo nam to ułatwi realizację programu odbudowy

  • 20:45

    Premier o spotkaniu m.in. z szefową KE we Wrocławiu: wystarczyło 45 minut, żeby ustalić, żeby te 10 mld euro przeznaczyć na odbudowę po powodzi. Połowa tej kwoty dotyczy Polski. Teoretycznie one były w naszej dyspozycji, ale nie zdołalibyśmy ich wydać z różnych powodów. Te 5 mld euro będzie uwolnione od procedur, które prawdopodobnie opóźniłyby ich wykorzystanie

  • 20:41

    Rozpoczęło sięposiedzenie sztabu kryzysowego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu z udziałem premiera Donalda Tuska.

  • 20:29

    Od godziny 20 w województwie lubuskimzostaje wprowadzony alarmy powodziowy dla powiatów: zielonogórskiego, gorzowskiego, wschowskiego, nowosolskiego, krośnieńskiego oraz słubickiego - todecyzja wojewody Marka Cebuli. 

    - W gotowości muszą być służby, a mieszkańcy powinni zachować czujność – powiedział Sławomir Pawlak, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

  • 20:19

    Klimczak: jeżeli chodzi o zbiorniki wodne, to według wstępnych szacunków, które przedstawiły mi Wody Polskie, naprawy wymaga bardzo wiele wałów, bardzo wiele zbiorników i to są kwoty rzędu od 120 milionów do nawet 400 milionów. W Stroniu Śląskim wstępny szacunek naprawy tego zbiornika wodnego to jest około 400 milionów złotych. Kiedy na szybko podsumowałem tylko te zbiorniki, urządzenia wodne, to jest około miliarda złotych. To są wstępne szacunki. 

  • 20:14

    Klimczak pytany, czy wiemy jakie są straty: szacunki cały czas trwają

  • 20:12

    Klimczak o apelu burmistrza Krosna Odrzańskiego, który zwracał uwagę na to, że dużym problemem w przygotowaniach do nadejścia fali wezbraniowej są korki w mieście spowodowane remontem mostu na Odrze: jak tylko się dowiedziałem, że ruch tranzytowy jest utrudnieniem, natychmiast wydałem polecenie GDDKiA, wiceministrowi, który za to odpowiada, żeby skontaktował się z panem wojewodą Cebulą, z panem burmistrzem i uzgodnili taki wariant, który będzie dla nich optymalny. Chyba teraz trwa sztab, porozumienie z policją, bo musimy zapewnić objazdy. Najważniejsze jest szybkie działanie

  • 20:03

    Minister infrastruktury Dariusz Klimczak w "Kropce nad i" w TVN24 o miejscach, które ucierpiały w powodzi: trzeba zaczynać od sprzątania, od pomocy ludziom, też psychologicznej

  • 19:53

    Owsiak mówi o pomocy dla szpitali: dostaliśmy dzisiaj listę powodziową

  • 19:52

    Powódź 2024. WOŚP przekaże 40 milionów na pomoc dla osób dotkniętych powodzią

  • 19:51

    Na stronie WOŚP można wpłacać środki. Zebrano do tej pory blisko 11 milionów złotych

  • 19:47

    Owsiak: ustaliliśmy ze sztabem we Wrocławiu, że wysyłamy pomoc do miejsc wskazanych przez sztab kryzysowy i potem zakładamy, że system będzie to dalej rozdzielał

  • 19:46

    Owsiak: ludzie chcą pomagać, wiedzą, gdzie pomoc jest potrzebna

  • 19:46

    Jerzy Owsiak, szef WOŚP w "Faktach po Faktach" w TVN24: wszyscy wolontariusze robią niesamowitą robotę

  • 19:45

    Kamieniecki: potrzebujemy agregatów, sprzętu do osuszania pomieszczeń, sprzętu jak łopaty, taczki. Ten sprzęt jest systematycznie dowożony

  • 19:44

    Kamieniecki: jest problem z łącznością komórkową, operatorzy próbują łączność przywrócić. Jest maszt tymczasowy w Lądku-Zdroju

  • 19:42

    Kamieniecki: wczoraj specjalistyczne grupy poszukiwawczo-ratownicze dokonały pierwszego, szybkiego rozpoznania. Wczoraj wskazano 102 budynki, które nie nadają się w całości, lub częściowo do zamieszkania. Dzisiaj już fachowcy, inżynierowie oceniają budynek po budynku, czy nadaje się do użytkowania, czy nie

  • 19:39

    Kamieniecki: ogromnym problemem jest sieć kanalizacyjna, problemem jest też sieć drogowa. Na bieżąco wojsko wspomaga udrożnienie szlaków. Inżynierowie rozpoznają możliwości mostów. Jeden z mostów w Lądku-Zdroju będzie odtworzony jako tymczasowy

  • 19:37

    Nadbrygadier Kamieniecki: wszyscy pracownicy gminy działają od wielu dni, byli tą sytuacją zmęczeni. Oni również w większości są poszkodowanymi mieszkańcami tych gmin, mam szacunek dla ich pracy. Moja rola wraz z zespołem polegała na wsparciu mieszkańców. Stworzyłem struktury dowodzenia poszczególnych poziomów, żeby praca szła sprawnie, była skoordynowana

  • 19:35

    Kamieniecki: przyszedł rozkaz wspomóc działania w dwóch gminach, stąd moja obecność. Wspólnie z doświadczonymi strażakami koordynujemy działanie wszystkich służb, podmiotów, osób, które trafiają do Stronia Śląskiego i Lądka-Zdroju, żeby nieść pomoc

  • 19:34

    Nadbrygadier Michał Kamieniecki, który od środy odpowiada za zarządzanie kryzysowe w Stroniu Śląskim i w Lądku-Zdroju w "Faktach po Faktach" w TVN24: te obrazy, które widać w telewizji w rzeczywistości są okropniejsze

  • 19:25

    Żagań ewakuacja. "My wszyscy to ludzie samotni, nie mamy gdzie iść. To nas tu wzięli"

  • 19:08

    Szef BBN Jacek Siewiera poinformował, że prezydent Andrzej Duda w piątek od wczesnych godzin porannych będzie przebywał na Dolnym Śląsku, a następnie również w innych częściach tych terenów, które najbardziej ucierpiały wskutek powodzi. Podkreślił, że wizyta zostanie zrealizowana tak, aby nie ingerować w prace służb i nie zaburzać działań ratowniczych.

  • 18:57

    Wiceszef MSWiA: namawiamy mieszkańców, żeby składali drugi wniosek - na 200 tysięcy złotych maksymalnie, który jest związany z odbudową, remontem domu lub mieszkaniem

  • 18:55

    Szczepański: jutro odbędzie się spotkanie zdalne ze wszystkimi burmistrzami, starostami, marszałkami terenów zalanych. Na tym spotkaniu poinformujemy, że przed chwilą podpisałem pismo razem z ministrą Dziemianowicz-Bąk informujące, że prosimy wszystkie samorządy, aby przystąpiły do jak najszybszego szacowania strat wśród mieszkańców, po drugie uprościły do minimum procedurę przyjmowania tych wniosków. 

  • 18:52

    Wiceszef MSWiA: w tej chwili główny nacisk ze strony rządu położony jest na pomoc humanitarną, ale również dla tych osób, które zostały dotknięte powodzią. Rano mieliśmy wniosków już na 3,9 mln złotych, które zostały w większości wypłacone. Na godzinę 15 mamy w tej chwili 3 tysiące 200 osób, które zgłosiły swoje potrzeby na kwotę prawie 14 mln złotych. 

  • 18:47

    Szczepański: cieszę się, że widzimy solidarność Unii Europejskiej

  • 18:46

    Wiesław Szczepański, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w "Tak jest" w TVN24: Myślę, że Polska, jako jeden z najwiekszych krajów i ze względu na skalę zniszczeń ma szansę na największe środki z unijnej puli. Zdaję sobie sprawę, że to będzie kwota niewystarczająca. Będziemy musieli angażować własne pieniądze 

  • 18:39

    Wrocław, Opole. Wykorzystują powódź i szabrują. Domy, sklepy, stacje paliw. Kradną co popadnie

  • 18:38

    Fico: kiedy polski premier Donald Tusk zadzwonił do mnie, natychmiast zrozumiałem, że chociaż to wydarzenie będzie krótkie, to będzie chodziło o spotkanie, które jest niezwykle istotne. To, co powiedziała pani przewodnicząca, to jest bardzo istotna informacja, która podniesie zaufanie do instytucji UE

  • 18:34

    Premier Słowacji Robert Fico: Słowacja przy powodzi miała to szczęście, że nie mamy u nas ofiar śmiertelnych. 

  • 18:32

    Fiala: dziękuję za współpracę, którą mieliśmy między poszczególnymi krajami. 

  • 18:27

    Premier Czech Petr Fiala: Przede wszystkim chciałbym podziękować premierowi Donaldowi Tuskowi za zorganizowanie tego spotkania i za inicjatywę. Szkody po powodzi są ogromne. Musieliśmy ewakuować 20 tysięcy mieszkańców, mamy 5 ofiar, wiele osób straciło swoje domy, została zniszczona infrastruktura. Czeski rząd zdecydował, że znowelizujemy budżet

  • 18:25

    Kanclerz Austrii Karl Nehammer: Kto szybko pomaga, ten pomaga podwójnie. Europejska solidarność odgrywa dużą rolę, udostępnia dodatkowe środki, między innymi z funduszu spójności

  • 18:23

    Szefowa KE: w najbliższych miesiącach i latach będziemy was wpierać przy odbudowie

  • 18:23

    Von der Leyen: omawialiśmy pójście dalej, jeśli chodzi o fundusz spójności. Kraje, które nawiedziła powódź, będą mogły korzystać z 10 mld euro z funduszu spójności. Chodzi o 100-proc. finansowanie.

    Ursula von der Leyen: kraje, które nawiedziła powódź, będą mogły korzystać z 10 mld euro z Funduszu Spójności

  • 18:22

    Szefowa KE: niektóre kraje zdecydowały się na uruchomienie europejskiego mechanizmu ochrony ludności

  • 18:21

    Szefowa KE: Europa stoi przy waszym boku. Rozmawialiśmy jak najszybciej można was wspomóc.

  • 18:20

    Von der Leyen: to bardzo ważny moment. Chcę powiedzieć, że Europa stoi u boku Polski i innych krajów. Musimy połączyć siły, żeby stawić czoła żywiołowi

    Von der Leyen: Europa stoi u boku Polski

  • 18:19

    Tusk: będziemy prezentowali program odbudowy terenów popowodziowych

  • 18:17

    Rozpoczyna się konferencja z udziałem premiera Donalda Tuska, premiera Czech Petra Fiali, premiera Słowacji Roberta Ficy, kanclerza Austrii Karla Nehammera i przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen we Wrocławiu.

  • 18:15

    Burmistrz Wlenia: straty są u nas szacowane na 70 mln złotych. My tego nie damy rady udźwignąć sami. Liczę na to, że będzie pomoc i będziemy mogli odbudowywać to, co zostało zniszczone. 

  • 18:10

    Burmistrz Szprotawy, Mirosław Gąsik: Szprotawa powoli już zaczyna sprzątać te wszystkie pozostałości po tej wielkiej wodzie. Ta woda intensywnie spada, natomiast wciąż est niesłychanie wysoka, czyli dalej jest stan gotowości. Mamy zniszczoną infrastrukturę. Kilka mostów ucierpiało, drogi, chodniki, infrastruktura związana z odprowadzaniem ścieków, z kanalizacją, z odprowadzaniem wód deszczowych. 

  • 18:07

    Burmistrz Wlenia: miejscowości położone powyżej Wlenia nie posiadają wałów i zostały mocno dotknięte. Poszkodowanych osób jest około 200 w naszej gminie. Najpoważniejsze straty jeśli chodzi o infrastrukturę to jest most na rzece, który został uszkodzony, zalana jest między innymi hala gimnastyczna, uszkodzona jest kotłownia miejska. 

  • 18:04

    Artur Zych, burmistrz Wlenia w "Tak jest" w TVN24: miasto udało się w dużej cześci obronić. Wody weszło do miasta stosunkowo niewiele, ponieważ udało nam się podwyższyć wały

  • 17:59

    Stany rzek w Polsce. Gdzie są przekroczone stany alarmowe? [Mapa]

  • 17:58

    Terytorialsi z 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej nad Kotliną Kłodzką

  • 17:56

    O godz. 18 konferencja przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen. 

  • 17:38

    MEN uruchomiło telefon wsparcia psychologicznego dla uczniów i nauczycieli z terenów powodziowych

  • 17:32

    Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje:

    Rozpoczął się nabór w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) we Wrocławiu na dotacje interwencyjne dla samorządów, straży pożarnych i centrów zarządzania kryzysowego. Suma środków dla gmin z woj. dolnośląskiego, którymi dysponuje na teraz WFOŚiGW we Wrocławiu, wynosi 17 mln złotych. 

    Samorządy mogą przeznaczyć środki na refinansowanie poniesionych dotąd kosztów, jak i na bieżące wydatki m.in. na zakup agregatów prądotwórczych, osuszaczy, worków na piasek, bieżące zabezpieczenia budynków oraz likwidowanie skutków powodzi w obiektach ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

  • 17:29

    Poczta Polska w porozumieniu z władzami samorządowymi Krakowa i Warszawy deklaruje pomoc logistyczną w transporcie materiałów i najpotrzebniejszych produktów na tereny objęte stanem klęski żywiołowej - przekazano w komunikacie.

  • 17:28

    Powodzie w Polsce 2024. Donald Tusk: ABW zatrzymała osobę, która przebrana w mundur dezinformowała o rzekomym planie wysadzenia wału

  • 17:28

    Łatanie Grobli Łaniewskiej we Wrocławiu

Autorka/Autor:asty, ek, js/kab, kg, adso

Źródło: tvn24.pl, TVN24., PAP

Źródło zdjęcia głównego: Lech Muszyński/PAP

Pozostałe wiadomości

Po dwa lata więzienia dostali oskarżeni w procesie w sprawie pożaru w koszalińskim escape roomie, gdzie zginęło pięć nastoletnich dziewczyn. W Sądzie Okręgowym w Koszalinie zapadł wyrok w sprawie tragedii, do której doszło w styczniu 2019 roku.

Zapadł wyrok w sprawie koszalińskiego escape roomu

Zapadł wyrok w sprawie koszalińskiego escape roomu

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

43-letni mieszkaniec Las Vegas, zmarł w ubiegły wtorek sześciokrotnie postrzelony przez policjanta wezwanego do jego domu w związku z włamaniem - informują media. Rodzina zmarłego domaga się natychmiastowego zwolnienia i aresztowania funkcjonariusza. Jego prawnik odpowiada, że policjant nie popełnił przestępstwa.

Gdy włamano się do jego mieszkania, wezwał policję. Został zastrzelony przez funkcjonariusza  

Gdy włamano się do jego mieszkania, wezwał policję. Został zastrzelony przez funkcjonariusza  

Źródło:
BBC, CNN

Kierowca ciężarówki na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 14-latkę. Dziewczynka zginęła na miejscu. Do tragedii doszło w czwartek po 7.30 w Parszowie (Świętokrzyskie), na drodze krajowej numer 42.

14-latka zginęła na przejściu dla pieszych

14-latka zginęła na przejściu dla pieszych

Źródło:
PAP

Kierowca taksówki na aplikację jest podejrzany o zgwałcenie kobiety. Według śledczych, wykorzystał fakt, że 30-latka była pod wpływem leków oraz alkoholu. Został aresztowany.

Gwałt w taksówce. Sąd aresztował kierowcę. "Wykorzystał bezradność kobiety"

Gwałt w taksówce. Sąd aresztował kierowcę. "Wykorzystał bezradność kobiety"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, "Gazeta Stołeczna"

Przyjaciele i artyści pożegnali w środę Jadwigę Barańską podczas mszy w warszawskim Kościele Środowisk Twórczych. Pogrzeb aktorki odbył się w Los Angeles, gdzie od wielu lat mieszkała.

"Jak ona grała!". Pożegnanie na dwóch kontynentach

"Jak ona grała!". Pożegnanie na dwóch kontynentach

Źródło:
tvn24.pl

Rosjanie wystrzelili międzykontynentalny pocisk balistyczny z obwodu astrachańskiego. To - jak pisze Reuters - pierwszy raz, kiedy Rosja wykorzystała taką broń do zaatakowania Ukrainy. Prezydent Wołodymyr Zełenski przekazał, że prędkość i wysokość, na jakiej poruszał się pocisk, wskazują, że rzeczywiście był to ICBM. Według informacji portalu Ukraińska Prawda to RS-26 Rubież, który został wymierzony w miasto Dniepr. - Zestrzeliwać takie pociski w Europie mogą tylko dwa obiekty: otwarta niedawno baza tarczy antyrakietowej w Redzikowie i podobna baza w Rumunii - powiedział Iwan Kyryczewski, ekspert portalu Defence Express.

Ukraińskie wojsko: Rosjanie wystrzelili międzykontynentalny pocisk balistyczny

Ukraińskie wojsko: Rosjanie wystrzelili międzykontynentalny pocisk balistyczny

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters

Nie żyją dwie kobiety potrącone przez samochód w miejscowości Bieździadka na Podkarpaciu. Ofiary wypadku w momencie zdarzenia szły poboczem z lewej strony jezdni. Kierowca był trzeźwy. Wyprzedzał.

Matka i córka szły poboczem, od tyłu wjechał w nie samochód. Obie zginęły na miejscu

Matka i córka szły poboczem, od tyłu wjechał w nie samochód. Obie zginęły na miejscu

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Najdroższa ulica handlowa świata znajduje się teraz w Mediolanie. To Via Monte Napoleone - donosi CNN. Możemy tu zrobić zakupy w sklepach takich marek jak Gucci, Chanel, Hermes, Versace, Cartier, Bottega Veneta, czy Celine. Do tej pory królowała nowojorska Piąta Aleja, czyli Upper Fifth Avenue.

Nowa najdroższa ulica świata

Nowa najdroższa ulica świata

Źródło:
CNN

Twórca marki Red is Bad Paweł S. jest podejrzany w sprawie nieprawidłowości w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS). Pozostanie w areszcie do 28 stycznia 2025 roku. Sąd odrzucił bowiem skargę obrońców.

Twórca marki Red is Bad Paweł S. nie opuści aresztu

Twórca marki Red is Bad Paweł S. nie opuści aresztu

Źródło:
PAP/tvn24.pl

"W związku z wątpliwościami UOKiK zwracamy środki, które są równowartością pobranych opłat za utrzymanie numeru w sieci" - poinformowało Orange w mediach społecznościowych. Chodzi o byłych klientów operatora. Wniosek w tej sprawie można złożyć tylko do 18 grudnia.

Duży operator zwraca pieniądze. Trzeba się pospieszyć

Duży operator zwraca pieniądze. Trzeba się pospieszyć

Źródło:
tvn24.pl

Łącząc ich najlepsze cechy, byliby pewnie idealnym kandydatem prezesa PiS w najbliższych wyborach prezydenckich. Zaufanie i lojalność, prezencja, młodość i świeżość, doświadczenie w politycznej walce, siła... - To są cztery dobre kandydatury - oceniał w czwartek w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Jacek Sasin. Ale... - Musimy wybrać jedną - dodał.

Cztery asy prezesa PiS. Kogo wystawi w wyborach

Cztery asy prezesa PiS. Kogo wystawi w wyborach

Źródło:
tvn24.pl

W wielu regionach Polski sypie śnieg. Na Kontakt24 otrzymujemy materiały z miejscowości, które się zabieliły. Sprawdź, gdzie nastała zimowa aura.

Polska pod śniegiem. Trudne warunki na zakopiance, Koszalin jak w środku zimy

Polska pod śniegiem. Trudne warunki na zakopiance, Koszalin jak w środku zimy

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnmeteo.pl

W czwartek ogłoszono alarm powietrzny na terytorium całej Ukrainy. Jak ustalił bloger wojskowy Nikołajewskij Waniok, Rosja w ataku na obwód dniepropietrowski użyła sześciu bombowców strategicznych. Szef wojskowych władz regionu Serhij Łysak informował o masowym ataku Rosjan i dwóch pożarach w Dnieprze.

"Od wczesnych godzin porannych agresor masowo atakował". W powietrzu sześć bombowców

"Od wczesnych godzin porannych agresor masowo atakował". W powietrzu sześć bombowców

Źródło:
PAP

Dwie osoby zginęły w wypadku w okolicy Mrowina w Wielkopolsce. Kolejne trzy są ranne, droga wojewódzka 184 jest zablokowana.

Zderzenie dwóch aut. Nie żyją dwie osoby, trzy są ranne

Zderzenie dwóch aut. Nie żyją dwie osoby, trzy są ranne

Źródło:
PAP, TVN24

W czwartek w nocy doszło do pożaru supermarketu Biedronka w Zawidowie (woj. dolnośląskie). Najpierw zapalił się śmietnik przy sklepie, po chwili ogień się rozprzestrzenił. W trakcie gaszenia zawalił się dach budynku. Całonocna akcja straży pożarnej trwa do teraz.

Nocny pożar supermarketu. Trwa akcja dogaszania

Nocny pożar supermarketu. Trwa akcja dogaszania

Źródło:
tvn24.pl

Przedstawiamy oświadczenie redakcji TVN24 w związku z decyzją przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożeniu kary pieniężnej za reportaż "29 lat bezkarności. Fenomen ojca Tadeusza", pokazujący działalność Tadeusza Rydzyka. 

Kara przewodniczącego KRRiT za reportaż o ojcu Rydzyku. Oświadczenie redakcji

Kara przewodniczącego KRRiT za reportaż o ojcu Rydzyku. Oświadczenie redakcji

Źródło:
TVN24

Google zapowiedział testowe usunięcie treści publikowanych przez media informacyjne między innymi z wyszukiwarki. Zmiana ma dotyczyć jednego procenta użytkowników. - Bardzo niepokoi nas, że Google zdecydował się na taki ruch - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Maciej Kossowski, prezes Związku Pracodawców Wydawców Cyfrowych.

"Opcja atomowa" w arsenale giganta. "Niepokoi nas, że Google zdecydował się na taki ruch"

"Opcja atomowa" w arsenale giganta. "Niepokoi nas, że Google zdecydował się na taki ruch"

Źródło:
tvn24.pl

Z placu w austriackim Tyrolu zniknął domek mobilny z tarasem. Miejscowa policja poinformowała, że budynek został znaleziony ponad 200 km dalej, a sprawą "kradzieży" zajmie się prokuratura. 45-latek, u którego znaleziono domek, twierdzi, że zapłacił za niego rok temu. Po tym, jak go nie otrzymał, "wziął sprawy w swoje ręce" - donoszą lokalne media.

45-latek oskarżony o kradzież domku. "Wziął sprawy w swoje ręce"

45-latek oskarżony o kradzież domku. "Wziął sprawy w swoje ręce"

Źródło:
Kronen Zeitung, ENEX, Frankfurter Rundschau

Takie sieci, jak Biedronka, Lidl czy Aldi, zdobyły już blisko połowę polskiego rynku spożywczego. Teraz będą zmniejszać ofertę na półkach, by zaoszczędzić. To problem dla klientów i producentów - czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

Dyskonty zdominowały polski handel. Teraz zmieniają strategię

Dyskonty zdominowały polski handel. Teraz zmieniają strategię

Źródło:
PAP

IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem, który w Tatrach może rozpędzać się do 150 kilometrów na godzinę. Obowiązują też alarmy pierwszego stopnia przed obfitymi opadami śniegu i oblodzeniem. Sprawdź, gdzie zrobi się ślisko i niebezpiecznie.

Drugi stopień ostrzeżeń IMGW. Dosypie śniegu, drogi skuje lód, a poza tym mocno powieje

Drugi stopień ostrzeżeń IMGW. Dosypie śniegu, drogi skuje lód, a poza tym mocno powieje

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Rozpoczął się proces dyrektorki szpitala powiatowego w Zakopanem, oskarżonej o niewłaściwe wypłacanie pracownikom placówki premii na podstawie sfałszowanych dokumentów. Chodzi łącznie o kwotę niemal 5 mln zł. Nagrody dostawali m.in. lekarze i pielęgniarki. Dyrektorka nie zgadza się z zarzutami, ale odmówiła przed sądem składania wyjaśnień.

Ruszył proces dyrektorki szpitala. Chodzi o prawie 5 mln zł premii

Ruszył proces dyrektorki szpitala. Chodzi o prawie 5 mln zł premii

Źródło:
PAP

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w krakowskiej Nowej Hucie mieli gonić parę do jej mieszkania, a potem próbować wyważyć drzwi. Biegnąc za ofiarami jeden z agresorów upadł, raniąc się nożem. 39- i 43-latek czekają na zarzuty w policyjnym areszcie.

Gonili parę do mieszkania, próbowali wyważyć drzwi. Agresor sam zranił się nożem

Gonili parę do mieszkania, próbowali wyważyć drzwi. Agresor sam zranił się nożem

Źródło:
tvn24.pl

Prokuratura postawiła zarzut spowodowania wypadku Krzysztofowi K., prezesowi miejskiej spółki Nova z Nowego Sącza. Mężczyzna miał spowodować wypadek, a potem oddalić się z miejsca zdarzenia. Został zatrzymany kilometr dalej i odmówił poddania się badaniu alkomatem. Śledczy czekają teraz na wyniki badań jego krwi. K. nie przyznaje się do winy.

Miał spowodować wypadek, odmówił badania alkomatem. Prezes miejskiej spółki z zarzutem

Miał spowodować wypadek, odmówił badania alkomatem. Prezes miejskiej spółki z zarzutem

Źródło:
tvn24.pl

Policjanci z Częstochowy poszukują 16-letniej Mileny Nowak, która wyszła z miejsca zamieszkania 14 października i do dzisiaj nie wróciła. Policjanci opublikowali zdjęcie nastolatki i proszą o kontakt, każdego, kto mógł ją widzieć.

Wyszła w połowie października i do dziś nie wróciła. Trwają poszukiwania 16-latki

Wyszła w połowie października i do dziś nie wróciła. Trwają poszukiwania 16-latki

Źródło:
tvn24.pl

Za rządów Zjednoczonej Prawicy pieniądze polskich podatników trafiły - za pośrednictwem Polskiej Izby Handlowej działającej w USA - do lobbysty szerzącego rosyjską propagandę - ustalił dziennikarz "Czarno na białym" Marek Osiecimski w reportażu "Attaboys, czyli zuchy premiera". Jak wynika z dokumentów i korespondencji mailowej, w powstanie tej Izby osobiście zaangażowani byli ówczesny premier Mateusz Morawiecki i ówczesny wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Obaj mieli wpływ nie tylko na skład Izby, ale też na jej decyzje, w czasie gdy ta instytucja podpisała umowę z firmą, która skompromitowała się pracą dla ludzi Kremla.

"Zuchy premiera". Jak pieniądze polskich podatników trafiły do propagandysty Kremla

"Zuchy premiera". Jak pieniądze polskich podatników trafiły do propagandysty Kremla

Źródło:
TVN24

Na oskarżenia polityków Prawa i Sprawiedliwości o "bezprawnym odebraniu pieniędzy" przez rząd w wyniku decyzji PKW minister finansów odpowiada: w 2016 roku była "dokładnie analogiczna sytuacja". Chodzi o wstrzymanie wypłaty subwencji dla Nowoczesnej. Porównaliśmy więc oba przypadki.

Wstrzymanie subwencji: PiS w "analogicznej sytuacji" jak Nowoczesna? Grosz różnicy

Wstrzymanie subwencji: PiS w "analogicznej sytuacji" jak Nowoczesna? Grosz różnicy

Źródło:
Konkret24

Ruszył nabór zgłoszeń do przyszłorocznej, czternastej już, edycji konkursu nagród Polskiej Rady Biznesu. Potrwa on do 10 stycznia 2025 roku, a zdobywców statuetek poznamy 26 maja. - My przyznajemy nagrodę nie firmom, ale ludziom - podkreśla w rozmowie z TVN24 BiS Krzysztof Kulig, przewodniczący kapituły Nagrody Polskiej Rady Biznesu.

Ruszył nabór zgłoszeń do "biznesowych Oscarów"

Ruszył nabór zgłoszeń do "biznesowych Oscarów"

Źródło:
tvn24.pl

Klaudia Zioberczyk wygrała 13. sezon programu "Top Model". 23-latka otrzymała nagrodę w wysokości 200 tysięcy złotych i podpisała kontrakt z agencją modelingową. Jej zdjęcie pojawi się na kolejnej okładce magazynu "Glamour".  

Klaudia Zioberczyk wygrała "Top Model" 

Klaudia Zioberczyk wygrała "Top Model" 

Źródło:
tvn24.pl

Zaledwie kilka tygodni po kinowej premierze "Joker: Folie à deux" zadebiutował w Wypożyczalni Playera. Widzowie znaleźć mogą tam już też kontynuację "Soku z żuka" w reżyserii Tima Burtona i najnowszy film Justina Baldoniego z Blake Lively w roli głównej. Oto przegląd nowości serwisu.  

Powrót Tima Burtona, romans z Blake Lively w roli głównej i kontynuacja "Jokera". Nowości w Playerze 

Powrót Tima Burtona, romans z Blake Lively w roli głównej i kontynuacja "Jokera". Nowości w Playerze 

Źródło:
tvn24.pl