Radosław Sikorski: odczuwam zapotrzebowanie na polskie przywództwo w Unii Europejskiej

Źródło:
TVN24
Sikorski: odczuwam zapotrzebowanie na polskie przywództwo w Unii Europejskiej
Sikorski: odczuwam zapotrzebowanie na polskie przywództwo w Unii EuropejskiejTVN24
wideo 2/5
Sikorski: odczuwam zapotrzebowanie na polskie przywództwo w Unii EuropejskiejTVN24

Polska nie tylko wraca do grupy decyzyjnej w Unii Europejskiej, ale wręcz odczuwam zapotrzebowanie na polskie przywództwo - mówił w "Faktach po Faktach" minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Dodał, że ma wrażenie, iż Unia "jest trochę zmęczona sama sobą, tymi wszystkimi kryzysami, które ją targały". - Widzę naprawdę taką chęć słuchania polskich rozwiązań - powiedział.

Szef polskiej dyplomacji mówił w piątek w "Faktach po Faktach" o pozycji Polski w Unii Europejskiej po ośmiu latach rządów PiS i o tym, jak ona może się teraz zmienić. - Polska nie tylko wraca do grupy decyzyjnej w Unii Europejskiej, ale wręcz odczuwam zapotrzebowanie na polskie przywództwo - powiedział Radosław Sikorski.

Jak mówił, ma wrażenie, że Unia "jest trochę zmęczona sama sobą, tymi wszystkimi kryzysami, które ją targały - kryzysem finansowym, pandemią, wojną i kilkoma innymi". - Widzę naprawdę taką chęć słuchania polskich rozwiązań. Polska ma w tej chwili wielką szansę znowu być źródłem pomysłów, rozwiązań i przywództwa w Unii Europejskiej - dodał.

Minister ocenił, że "niestety marnowaliśmy to przez osiem lat".

- Unia Europejska to nie tylko pieniądze europejskie, to bezpieczeństwo, to jednolity rynek, to też większe wpływy. Ale to wszystko też oznacza większą odpowiedzialność - zaznaczył szef MSZ.

Jak powiedział, "musimy zacząć od tego, żeby media publiczne w Polsce przestały szczuć na Unię Europejską, przestały naszych obywateli okłamywać na temat Unii Europejskiej". 

- Wracamy do stanu przestrzegania traktatów dobrowolnie zawartych i wtedy Unia Europejska może być elementem zwielokrotniania polskiej siły, polskiego oddziaływania przynajmniej na obszar postsowiecki, ale nie tylko - mówił Sikorski. 

Radosław Sikorski w "Faktach po Faktach" TVN24

Sikorski: nie jest łatwo wejść do resortu, który zapadł się w marazm

Sikorski powiedział, że ma wrażenie, iż polityka zagraniczna za rządów Zjednoczonej Prawicy w ogóle nie była prowadzona. - Była prowadzona wewnętrzna propaganda szczucia na naszych sąsiadów i sojuszników celem utwardzania spójności obozu rządzącego w kraju - dodał. 

W jego ocenie "polityka zagraniczna była ofiarą publicystyki wewnętrznej". - A teraz będziemy prowadzić politykę zagraniczną - zadeklarował.

Pytany, w jakim stanie jest polska dyplomacja po ośmiu latach rządów poprzedników, odpowiedział, że "nie jest łatwo wejść do resortu, który świeci pustkami, który zapadł się w jakiś marazm".

- Mówią mi urzędnicy, że przez ostatnie cztery miesiące podczas kampanii wyborczej i po kampanii wyborczej w resorcie już dosłownie nic się nie działo. Mam subiektywne wrażenie, że odbudowywuję resort - dodał. 

Szef MSZ: będziemy przywracać apolityczność służby zagranicznej

Szef polskiej dyplomacji został także zapytany, czy szykuje się wielka wymiana ambasadorów.

- Mam wrażenie nici porozumienia z panem prezydentem, który powiedział - i prywatnie, i publicznie potwierdził, co doceniamy - że rząd, premier Donald Tusk ma prawo pracować z takim przedstawicielem przy Unii Europejskiej, któremu ufa, który wedle niego wypełni zadania i wypełnił, bo już płyną w naszym kierunku pieniądze z Unii Europejskiej - powiedział.

Dodał, iż "poprzedni rząd nie krył się z tym, że upolitycznia służbę zagraniczną, to znaczy, że uważa, że ambasadorowie są przedstawicielami rządu konkretnego, a nie całego państwa polskiego". - Z tego musimy wyciągnąć wnioski, ale przede wszystkim trzeba przywrócić profesjonalizm - podkreślił Sikorski.

Przypomniał, że "jedną z pierwszych decyzji PiS-u po dojściu do władzy w 2015 roku było zlikwidowanie konkursów w służbie cywilnej po to, żeby zatrudniać pociotków”. - W służbie dyplomatycznej zrobiono to samo. Obniżono standardy i upolityczniono tę służbę - dodał. 

- Będziemy przywracać konkursowe zasady, przywracać profesjonalizm i apolityczność służby zagranicznej - zadeklarował. 

Sikorski: Tusk odegrał kluczową rolę w sprawie rozmów UE z Ukrainą

Sikorski przebywał w piątek z wizytą w Kijowie. To jego pierwsza zagraniczna wizyta po objęciu stanowiska szefa polskiej dyplomacji.

CZYTAJ: Sikorski i Kułeba rozmawiali o odblokowaniu przejść granicznych. Chęć rozwiązania "jest po obu stronach"

W "Faktach po Faktach" mówił, że "chciał wyrazić solidarność narodu polskiego, władz Rzeczpospolitej, prezydenta, nowego rządu z Ukrainą, jej obroną swojego prawa do samostanowienia, ale też całej Europy przed agresją (Władimira - red.) Putina, przed próbą obudowy rosyjskiego imperium".

- To, że zostałem zaproszony na spotkanie kierownictwa ukraińskiego MSZ i spotkałem się właściwie z całym kierownictwem państwa ukraińskiego świadczy (o tym - red.), że rola Polski jest doceniana - dodał szef polskiej dyplomacji.  

Pytany był, co Polska może teraz zrobić na arenie międzynarodowej, żeby pomóc Ukrainie wygrać z Rosją. - Już robi. Pierwszego dnia urzędowania, dosłownie parę godzin po zaprzysiężeniu, premier Donald Tusk podróżował do Brukseli, gdzie odegrał kluczową rolę w podjęciu decyzji, co do której dosłownie poprzedniego dnia byli wszyscy przekonani, że nie zapadnie. Mianowicie rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych z Ukrainą. Ukraińcy to podkreślali, że Donald Tusk był jedną z tych osób, która pomogła dokonać przełomu - powiedział Sikorski.

Podkreślił, że "jeśli Putin miałby wygrać tę wojnę, to wszystkie nasze problemy czy spory stałyby się marginalne w porównaniu z taką katastrofą".

Nowy szef dyplomacji udał się w pierwszą oficjalną podróż. Radosław Sikorski odwiedził Kijów
Nowy szef dyplomacji udał się w pierwszą oficjalną podróż. Radosław Sikorski odwiedził KijówAnna Czerwińska/Fakty TVN

Sikorski: Polskie spółki sektora zbrojeniowego mają rolę do odegrania. Zdziwiło mnie, że nie ma współpracy z Ukrainą

- To czego Ukraina potrzebuje to sprzętu i amunicji. Jako Zachód, czyli Unia Europejska plus Stany Zjednoczone jesteśmy 20 razy bogatsi od Rosji, ale Rosja swój przemysł przestawiła na tryby wojenne i produkuje więcej sprzętu. A wojen nie wygrywa się taktycznymi bitwami, takimi jak o Bachmut czy w tej chwili o Awdijiwkę, tylko produkcją właśnie - powiedział Sikorski.

- To co trzeba zrobić, to skoordynować wysiłki przemysłów narodowych, ale też w ramach Unii Europejskiej i dalej, aby wyprodukować więcej sprzętu i amunicji dla naszych potrzeb i dla Ukrainy - zaznaczył.

Sikorski zapowiedział, że po powrocie z Ukrainy zamierza wznowić rozmowy z ministrą przemysłu Marzeną Czarnecką.

- Tutaj spółki sektora zbrojeniowego też mają rolę do odegrania i też mają wielką korzyść do powzięcia, bo przecież Ukraina w tej chwili już w czasie wojny wyprodukowała drony, których my nie mamy, czy drony morskie, których my nie mamy, ma technologie rakietowe, a my jesteśmy bezpieczną bazą produkcyjną. Tu jest wielkie pole do współpracy i to, co mnie bardzo zdziwiło w rozmowach z moimi rozmówcami tu w Kijowie, to to, że takiej współpracy przemysłowej z Polską praktycznie w tej chwili nie ma, a powinna być - mówił.

"Problemem nie są pieniądze, problemem są moce wytwórcze"

Szef MSZ pytany był także o dalszy scenariusz wojny w Ukrainie, biorąc pod uwagę problemy z wojskową i finansową pomocą Zachodu dla Ukrainy.

- Byłem do niedawna szefem delegacji Unia Europejska - Stany Zjednoczone i dosłownie na początku tego miesiąca byłem w Waszyngtonie, jeszcze w tej roli, odbywając spotkania i w Departamencie Stanu, i w Kongresie. Mam wrażenie, że te pieniądze dla Ukrainy będą. To jest kwestia ich wewnętrznych negocjacji związanych także z finansowaniem zabezpieczeń na południowej granicy Stanów Zjednoczonych. Będą trochę opóźnione, ale będą. W Unii Europejskiej tak samo - powiedział.

Dodał, że "jeśli jeden kraj członkowski będzie nadal blokował, to my zawsze możemy zawrzeć porozumienie międzyrządowe i te pieniądze Ukrainie przekazać".

- Ale chcę to powtórzyć, bo być może niektórzy nie wierzą, że tak naprawdę nie są problemem pieniądze, chociaż też są bardzo ważne. Problemem są moce wytwórcze. Europa się nie tylko rozbroiła, Europa też się zdeindustrializowała, jeśli chodzi o przemysły obronne i to trzeba jak najszybciej nadrobić - podkreślił.

Sikorski: Polskie spółki sektora zbrojeniowego mają rolę do odegrania. Zdziwiło mnie, że nie ma współpracy z Ukrainą
Sikorski: Polskie spółki sektora zbrojeniowego mają rolę do odegrania. Zdziwiło mnie, że nie ma współpracy z UkrainąTVN24

Sikorski o kwestii protestu na granicy polsko-ukraińskiej

Odniósł się także do kwestii protestu przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej. Powiedział, że przed wyjazdem do Kijowa odbył rozmowy na ten temat z szefami resortów rolnictwa i infrastruktury.

- Panowie wiceministrowie mi towarzyszyli i odbyli spotkania ze swoimi ukraińskimi odpowiednikami. Mówią mi, że sprawy poszły naprzód, ale nie chcę zapeszyć i uważam, że to ministrowie rolnictwa i infrastruktury powinni ogłosić ewentualne dobre informacje - przekazał. 

Autorka/Autor:js/adso

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Przypadek Georgii Meloni, której wizerunek wykorzystano w porno, jest bardzo hardcore'owy, ale deepfake to także imitacja głosu człowieka z banku, który dzwoni w sprawie naszych pieniędzy - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Aleksandra Przegalińska, badaczka AI, filozofka i futurolożka. - Musimy zdawać sobie sprawę, że nowa technologia wchodzi do życia człowieka dość nieoczekiwanie, może je demolować - komentuje wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

"Wchodzi nieoczekiwanie, może demolować życie"

"Wchodzi nieoczekiwanie, może demolować życie"

Źródło:
tvn24.pl

Pogoda na majówkę. Trwa długi weekend majowy, który w tym roku przywitał nas słonecznym niebem i wysoką temperaturą. Pogodowa sielanka powoli jednak się kończy, a na horyzoncie widać chmury, deszcz i wyładowania atmosferyczne. Sprawdź najnowszą aktualizację prognozy, przygotowaną przez synoptyk tvnmeteo.pl Arletę Unton-Pyziołek.

Pogoda na majówkę 2024. Jest pięknie, ale czeka nas zimny prysznic

Pogoda na majówkę 2024. Jest pięknie, ale czeka nas zimny prysznic

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Liczba ofert sprzedaży działek rekreacyjnych w pierwszym kwartale 2024 roku wzrosła o 190 procent rok do roku - poinformował Polski Instytut Ekonomiczny. O ponad jedną trzecią w górę poszła też średnia cena za metr kwadratowy. Z raportu wynika, że podczas pierwszych trzech miesięcy tego roku na portalach internetowych pojawiało się średnio blisko 500 ofert tygodniowo, a w kwietniu liczba ta wzrosła do 1000.

Nawet tysiąc ofert tygodniowo. Ceny w górę

Nawet tysiąc ofert tygodniowo. Ceny w górę

Źródło:
tvn24.pl

Telewizja N1 zwróciła uwagę, że są sposoby, aby Chorwację zwiedzać "bez problemu nadmiernych tłumów". To odpowiedź na krytyczne komentarze pod adresem Dubrownika, określanego często jako "perła Adriatyku".

Gorący spór o "perłę Adriatyku"

Gorący spór o "perłę Adriatyku"

Źródło:
PAP

Anne Hathaway wyznała, że od kilku lat nie pije alkoholu. - Normalnie o tym nie mówię, ale od pięciu lat jestem trzeźwa - powiedziała. W 2019 roku aktorka przyznała, że problemem był dla niej kac, z którym się zmagała zwykle przez kilka dni.

Anne Hathaway od pięciu lat jest trzeźwa. "Normalnie o tym nie mówię"

Anne Hathaway od pięciu lat jest trzeźwa. "Normalnie o tym nie mówię"

Źródło:
New York Times, Today, People

Tegoroczne wakacje w Turcji cieszą się rekordowym zainteresowaniem. Tak przynajmniej wynika z informacji przekazanych przez Kaana Kavaloglu, prezesa Śródziemnomorskiego Stowarzyszenia Hotelarzy i Operatorów Turystycznych (AKTOB). Jak podkreślił, odnotowano rekordowy wzrost liczby wczesnych rezerwacji w tym kraju. Kavaloglu określił przy tym Polskę mianem "niespodzianki roku".

Szał na wakacje w tym kraju. Polacy "niespodzianką roku"

Szał na wakacje w tym kraju. Polacy "niespodzianką roku"

Źródło:
tvn24.pl

Walczymy właśnie o to, by doświadczenie granic nie wróciło, by źli ludzi, którzy atakują nasze wartości, nie zwyciężyli - mówił minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w 20. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Jak podkreślił, nadzieje związane z 1 maja 2004 roku "spełniły się z nawiązką".

Sikorski: walczymy właśnie o to, by doświadczenie granic nie wróciło

Sikorski: walczymy właśnie o to, by doświadczenie granic nie wróciło

Źródło:
PAP, TVN24

Pamiętajmy dziś o tych, którzy odważnie i z wyobraźnią zaczęli naszą drogę do Unii. Tych, którzy psuli i psują, a dzisiaj przed kamerami stroją dumne miny, nie będę wspominał. Szkoda święta - napisał w mediach społecznościowych premier Donald Tusk.

Premier: Tych, którzy psuli i psują, nie będę wspominał. Szkoda święta

Premier: Tych, którzy psuli i psują, nie będę wspominał. Szkoda święta

Źródło:
tvn24.pl

Rozszerzenie Unii Europejskiej 20 lat temu zmieniło zasadniczo Europę i uczyniło ją silniejszą. To było fantastyczne wydarzenie - powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jednocześnie podkreślała, że Wspólnota powinna była bardziej słuchać tego, co mówią kraje Europy Środkowej w sprawie Rosji.

Ursula von der Leyen: powinniśmy byli słuchać Europy Środkowej w sprawie Rosji, bo ma dużo większe doświadczenie

Ursula von der Leyen: powinniśmy byli słuchać Europy Środkowej w sprawie Rosji, bo ma dużo większe doświadczenie

Źródło:
PAP

Nowa odsłona 20-letniego sporu o przyszłość jednej z gmin pod Białymstokiem. Minister spraw wewnętrznych Marcin Kierwiński zapowiedział niedawno wydzielenie gminy Grabówka z Supraśla, zgodnie z rozporządzeniem z czasów rządu Ewy Kopacz. Przeciwnicy secesji chcą natomiast ponownego referendum. A chodzi, jak zwykle, o pieniądze. 

Grabówek chce się odłączyć od Supraśla. Burmistrz ostrzega: wchłonie was Białystok

Grabówek chce się odłączyć od Supraśla. Burmistrz ostrzega: wchłonie was Białystok

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Zaprosiłem pana premiera, niestety szef rządu nie skorzystał z mojego zaproszenia, ale wierzę w to, że naszą politykę dalszego uczestnictwa w Unii Europejskiej będziemy z powodzeniem rozwijali razem - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Okolicznościowe przemówienie i pretensje z pałacu. "Niestety pan premier nie skorzystał z mojego zaproszenia"

Okolicznościowe przemówienie i pretensje z pałacu. "Niestety pan premier nie skorzystał z mojego zaproszenia"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Premier Donald Tusk obiecał, że na 25. rocznicę wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków. "Lepiej być w Unii" - dodał szef rządu.

"Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków". Donald Tusk zabiera głos

"Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków". Donald Tusk zabiera głos

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Uczestnicy Konferencji Parlamentarnej Morza Bałtyckiego wyrazili we wtorek przekonanie, że pokój w Unii Europejskiej zależy od zabezpieczenia wschodniej granicy. Fińscy deputowani zwracają przy tym uwagę, że Rosja prowadzi wojnę hybrydową na granicy ich kraju.

Deputowani państw Morza Bałtyckiego wzywają do wspólnej obrony wschodniej granicy

Deputowani państw Morza Bałtyckiego wzywają do wspólnej obrony wschodniej granicy

Źródło:
PAP

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 9 czerwca. Ale już dziś wiadomo, że w kolejnej kadencji europarlamentu zabraknie kilkunastu znanych polityków. Niektórzy z nich zasiadali w tej unijnej instytucji od dwudziestu lat. Część sama zapowiedziała przejście na emeryturę, dla innych zabrakło miejsca na listach.

Wybory europejskie 2024. Oni nie znaleźli się na listach

Wybory europejskie 2024. Oni nie znaleźli się na listach

Źródło:
tvn24.pl, PAP, "Gazeta Wyborcza"

Był pijany, awanturował się na pokładzie samolotu i ostatecznie musiał zrezygnować wtedy z urlopu w Turcji. Teraz przyszły kolejne konsekwencje w postaci wyroku sądu za znieważenie strażników granicznych. 

Był tak pijany, że kapitan go wyprosił. Na urlop nie poleciał, sprawą zajął się sąd

Był tak pijany, że kapitan go wyprosił. Na urlop nie poleciał, sprawą zajął się sąd

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z magazynów w dwóch głównych bazach kolumbijskiej armii zniknęło ponad milion sztuk amunicji wszelkiego rodzaju, w tym tysiące pocisków przeciwczołgowych i RPG - przekazał prezydent Kolumbii Gustavo Petro.

Z dwóch głównych baz wojskowych Kolumbii zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Z dwóch głównych baz wojskowych Kolumbii zniknęło ponad milion sztuk amunicji

Źródło:
PAP

27 książek z prywatnej biblioteki Jakuba i Wilhelma Grimmów znalazły naukowczynie z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w Bibliotece Uniwersyteckiej. Wcześniej woluminy uważane były za zaginione podczas wojny. W wielu z nich w środku znajdują się odręczne notatki autorów słynnych baśni.

Księgozbiór braci Grimm odnaleziony w Poznaniu. W środku są ich notatki

Księgozbiór braci Grimm odnaleziony w Poznaniu. W środku są ich notatki

Źródło:
tvn24pl

Brytyjscy naukowcy opracowują nowy rodzaj białego pieczywa. Chcą, by smakowało tak samo, jak pieczywo z klasycznej mąki pszennej, ale było jednocześnie tak zdrowe i bogate w wartości odżywcze, jak pieczywo ciemne.

Białe pieczywo będzie tak samo zdrowe jak ciemne? Naukowcy opracowują przepis

Białe pieczywo będzie tak samo zdrowe jak ciemne? Naukowcy opracowują przepis

Źródło:
BBC, tvn24.pl

Podczas tegorocznej majówki pogoda dopisuje i przynajmniej część Polaków wykorzysta ten czas na zorganizowanie grilla z rodziną lub znajomymi. Żeby nie zepsuć sobie odpoczynku, warto pamiętać, że nie wszędzie grillować swobodnie możemy, a za złamanie przepisów mandat może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.

Mandat za grillowanie. Kara może sięgnąć 5 tysięcy złotych

Mandat za grillowanie. Kara może sięgnąć 5 tysięcy złotych

Źródło:
tvn24.pl

Turysta kopnął bizona w Parku Narodowym Yellowstone. Władze parku przekazały, że mężczyzna zaczął zaczepiać stado zwierząt, będąc pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, w spotkaniu z bizonem turysta odniósł lekkie obrażenia.

Turysta kopnął bizona. Zwierzę nie pozostało dłużne

Turysta kopnął bizona. Zwierzę nie pozostało dłużne

Źródło:
CNN, National Park Service
Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Praca musi nam zostawić trochę czasu na życie, na miłość, na siebie i czasu dla rodziny - powiedziała podczas obchodów Święta Pracy w Warszawie Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. I zapewniła, że model czterodniowego tygodnia pracy w Polsce jest możliwy. - Pracujemy żeby żyć, a nie żyjemy żeby pracować - dodała.

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

"Czterodniowy tydzień pracy za tę samą płacę jest możliwy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Dokładnie 20 lat temu Polska, wraz z dziewięcioma innymi krajami, stała się członkiem Unii Europejskiej. Dziś politycy komentują rocznicę tego wydarzenia w mediach społecznościowych.

20 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Komentarze polityków

20 lat temu Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Komentarze polityków

Źródło:
tvn24.pl

Minister w kancelarii prezydenta Wojciech Kolarski pouczał w radiowym wywiadzie, że to nie Rada Ministrów "wyznacza prezydentowi tematy i zakres rozmów" oraz że konstytucja "mówi o współdziałaniu". Co do współpracy prezydenta z rządem wypowiedział się już jednak kiedyś Trybunał Konstytucyjny. Przypominamy, co orzekł.

Współpraca prezydenta z rządem. Ministrowie Dudy vs wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Współpraca prezydenta z rządem. Ministrowie Dudy vs wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Źródło:
Konkret24

Przed 1,5 miesiąca obowiązania przepisów tymczasowo zajęto 934 pojazdy mechaniczne - przekazała redakcji biznesowej tvn24.pl Komenda Główna Policji. Chodzi o konfiskatę aut pijanych kierowców. Jednocześnie w rządzie trwają prace nad złagodzeniem regulacji obowiązujących od 14 marca.

Nowy bat na kierowców. Oto efekt

Nowy bat na kierowców. Oto efekt

Źródło:
tvn24.pl

Z okazji jubileuszu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej - Grand Press Photo internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja. Wyboru można dokonać spośród 19 Zdjęć Roku z poprzednich edycji konkursu.

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Internauci wybiorą Zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo

Źródło:
TVN24